přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

2Wings: 3bees sessions (Overseas Pilots - acoustic version)

14.11.2008 | Autor: Petr KorálPop Dissident Records (38:01)

2Wings: 3bees sessions (Overseas Pilots - acoustic version)

2Wings: 3bees sessions (Overseas Pilots - acoustic version)

2Wings neboli nové trio kytaristy a zde i zpěváka Dana Šustra (jinak kapelník pauzírující Tiché dohody) už má připravené druhé řadové album, ale ještě předtím si ve studiu „zablblo“ a natočilo kompletní akustickou verzi loňského debutu Overseas Pilots. A nutno říct, že Šustrovy melodicky nedbale elegantní písničky čerpající z těch nejtradičnějších forem kytarového rocku (pozor, to není myšleno pejorativně!) fungují i v téhle „okleštěné“ podobě. Což je nejpozitivnější zjištění, které tohle CD přináší.
Tím druhým pak je, že unplugged varianta něčeho, co už jednou vyšlo, není ani trochu zbytečná, jak se občas v podobných případech stává. „Vinu“ nutno spatřovat v tom, že písně dostaly nejen zvukově poněkud jiný kabát. Byly vesměs vynalézavě přearanžovány, čímž pochopitelně není myšleno jen nahrazení elektrické kytary nástrojem akustickým, ale také třeba funkční zapojení hostů – saxofonisty Karla Švába, perkusisty Mikuláše Nopa (oba usedli i ke klavíru) a zpěvačky a pianistky Blanky Šrumové, další členky Tiché dohody. A propos, že by její účast byla náznakem pomalého probouzení jedné z nejlepších domácích poprockových kapel minulého desetiletí?

Zlatý hřeb: The Beatles And The Stones
Zní to jako: kus dobře odvedeného rockového písničkářství v akustickém hávu

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/2Wings-3bees-sessions-Overseas-Pilots-acoustic-version~14~listopad~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.