muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyZačínající kapely si mohou zahrát na Rock for People, Colours i Sázavafestu

4.4.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: publicistika
S blížící se letní sezónou se začínajícím kapelám opět naskýtá možnost zúčastnit se některé z vyhledávacích soutěží a v případě úspěchu vystoupit na některém z hudebních festivalů.
Šancí je řada. My se teď ale zaměříme na trojici Rock for People, Colours of Ostrava a Sázavafest, jejichž programy slibují zajímavá zahraniční jména a jejichž soutěže se rozjíždí právě v těchto dnech.


Kaiser Chiefs

Kaiser Chiefs

Udělej si svůj festival

> O co se hraje: 5 hracích časů na Rock for People
> Kdo rozhoduje: fanoušci pomocí SMS
> Kdo vyhrál v minulosti: Banánový Rybičky, Kudy Kam, Chionic ad.

Pro tradiční soutěž Udělej si svůj festival se organizátoři královéhradeckého Rock for People tentokrát rozhodli spojit s portálem stage.cz, na němž kapely, které se soutěže chtějí zúčastnit, musí mít vytvořen profil.
Oproti většině obdobných soutěží se Udělej si svůj festival liší hlavně způsobem hlasování, který probíhá výhradně prostřednictvím SMS zpráv, které je z jednoho telefonního čísla povoleno nanejvýš jednou denně. Přesto bohužel není vyloučeno, že se kapela k výhře může zcela jednoduše prohlasovat vlastními silami.
Samotné hlasování probíhá do 15. května, což je také termín, do kdy se kapely do soutěže mohu hlásit. Platí tedy prosté pravidlo: kdo se přihlásí dříve, má vyšší šanci zaujmout.
Pětice nejúspěšnějších kapel získá šanci odehrát půlhodinový set na festivalu Rock for People, který bude probíhat od 4. do 6. července ve Festival parku na královéhradeckém letišti a na kterém se v pozici zahraničních headlinerů představí třeba britští Kaiser Chiefs.


Happy Mondays

Happy Mondays

Colours Talents

> O co se hraje: 2 hrací časy na Colours of Ostrava, vydání alba
> Kdo rozhoduje: v 1. kole porota, ve 2. porota a diváci
> Kdo vyhrál v minulosti: Posmrtné zkušenosti, Yellow Sisters, Prosti Dumi

Soutěž Colours Talent už počtvrté společně vyhlašují organizátoři festivalu Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records. Určena je především skupinám hrajícím world music, ať už inspirovanou místní lidovou hudbou, tak i hudbou světovou.
Kapely, které se chtějí soutěže zúčastnit, si do 31. května musí vytvořit stručný profil na stránce talents.freemusic.cz a připojit tři hudební ukázky ve formátu mp3.
Porota, kterou tvoří zástupci pořadatelů a hudební publicisté, následně vybere čtveřici finalistů, která vystoupí 22. června v brněnském klubu Stará pekárna. Na základě koncertní prezentace bude porotou zvolen vítěz, jenž získá možnost vystoupení na Colours a mimo toho také šanci natočit a vydat album u Indies Scope Records. Druhý účastník festivalu bude vybrán na základě fanouškovského hlasování.
Doplňme, že letošní ročník Colours of Ostrava se v moravskoslezské metropoli uskuteční od 10. do 13. července a v roli hlavních hvězd přivítá navrátivší se legendu Happy Mondays nebo zpěvačku Sinead O’Connor.


Sean Kingston

Sean Kingston

foto: Mark Mann/Sony BMG

Sázavafest Battle

> O co se hraje: 3 hrací časy na Sázavafestu
> Kdo rozhoduje: v 1. kole porota, ve 2. diváci
> Kdo vyhrál v minulosti: The Prostitutes, Lakeside X, Le Pneumatiq ad.

Soutěž Sázavafest Battle je letos pořádána rovněž počtvrté. S Colours Talents má obdobný způsob výběru finalistů, není ale žánrově vymezena.
Pro účast je třeba do 15. května zaslat CD s aktuální demonahrávkou nebo nejnovějším albem na adresu organizátorů (in promotion, s.r.o., Osadní 12/311, 170 00 Praha 7; heslo: battle).
Z nich potom porota složená z pořadatelů, profesionálních muzikantů a hudebních publicistů vybere šestici finalistů, která se po boku kapel Peha, Sto zvířat nebo zpěvačky Anny K. představí 28. června v rámci samostatného festivalu Sázavafest Battle v amfiteátru na Konopišti u Benešova. Konečný výběr tří vítězů, jenž získají možnost zahrát si na Sázavafestu, pak bude v rukou návštěvníků, kteří budou moci hlasovat pomocí vstupenky.
Dodejme, že Sázavafest se letos bude konat od 31. července do 3. srpna v Kácově a mezi jeho lákadly nebude chybět zpěvák Sean Kingston, Sister Bliss z Faithless, The Young Gods nebo Camouflage.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Zacinajici-kapely-si-mohou-zahrat-na-Rock-for-People-Colours-i-Sazavafestu~04~duben~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.