muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVideotipy: The Killers, George Michael, Moby, Simian Mobile Disco, Fever Ray...

3.12.2009 | Autoři: Milan Bachan, Ladislav Řehounek | sekce: publicistika

The Killers

The Killers

foto: Universal

Tentokrát se nám klipů sešlo požehnaně a proto dnešní Videotipy budou o něco málo bohatší, než jste zvyklí. Připravena máme vánoční videa The Killers a George Michaela, Charlotte Gainsbourg kooperující s Beckem, sólového Jamese Husbanda z of Montreal, Mobyho, zpěvačku Fever Ray a taky dvojice Simian Mobile Disco a Viernes. Hezkou podívanou!

The Killers - ¡Happy Birthday Guadalupe!
(ze singlu Happy Birthday Guadalupe; režie: Chris Callister)

The Killers pokračují v tradici charitativních vánočních singlů a už čtvrtým rokem podporují kampaň RED Project, snažící se o osvětu před nebezpečím HIV a AIDS. Pro letošek si připravili skladbu ¡Happy Birthday Guadalupe!, k jejímuž natáčení si přizvali i členy kapel Wild Light a Mariachi El Bronx (což je jinak pseudonym The Bronx, který si zvolili při uvedení jejich nedávné desky). Singl jako takový vychází digitálně a v limitované edici pak taky na CD. Zbývá upozornit milovníky Beverly Hills 90210, že jednu z rolí v klipu ztvárnil Luke Perry alias seriálový Dylan McKay. (LŘ)

>> The Killers - ¡Happy Birthday Guadalupe! (youtube.com)


Charlotte Gainsbourg - Heaven Can Wait (feat. Beck)
(z alba The IRM)

O novom albume frencúzskej herečky Charlotte Gainsbourg sme vás už informovali. Album The IRM produkoval Beck a s Charlotte si strihol aj duet . Práve ich spoločná pieseň Heaven Can Wait bola vybratá ako prvý singel a natečený bol aj v celku zaujímavý videoklip. (MB)

>> Charlotte Gainsbourg - Heaven Can Wait (feat. Beck) (myspace.com)


Fever Ray - Keep The Streets Empty For Me
(z alba Fever Ray; režie: Jens Klevje a Fabian Svensson)

Teď něco pro ty z vás, kteří si libují v depresích. Švédská zpěvačka Karin Dreijer Andersson z The Knife letos slušně zabodovala, a to hlavně se svým sólovým projektem Fever Ray a stejnojmenným albem. Dalším z řady z něj pocházejících singlů je píseň Keep The Streets Empty For Me. Zde je nové video. (LŘ)

>> Fever Ray - Keep The Streets Empty For Me (youtube.com)


George Michael - December Song (I Dreamed of Christmas)
(ze singlu December Song (I Dreamed of Christmas))

Při spojení pojmů „George Michael“ a „vánoční song“ se zřejmě většině z vás vybaví hlavně čtvrtstoletí stará otrhovačka Last Christmas od jeho někdejšího projektu Wham!, případně stadionová Do They Know It’s Christmas?, na které se podílel po boku mnoha kolegů z branže. Letošek pak chce zasvětit baladické písni December Song (I Dreamed of Christmas), ve které pozorní z vás mohou zaslechnout i sampl z Christmas Waltz Franka Sinatry. Zajímavostí je, že tuto skladbu George Michael natočil už loni a o Vánocích ji na svých stránkách nabízel k volnému stažení. Teď ji po roce ji vydá jako oficiální singl. Jeho koupě už sice není zadarmo, ovšem volně se můžete podívat alespoň na animovaný videoklip. (LŘ)

>> George Michael - December Song (I Dreamed of Christmas) (youtube.com)


James Husband - Window
(z alba A Parallax I; režie: Matthew Harfield)

Hyperaktivní indie-popový spolek of Montreal chystá na příští rok jubilejní desáté album s pracovním názvem False Priest. Než ale vyjde, můžete si čekání – pakliže tedy nejste proti – zkrátit sólovou deskou jejího člena Jamese Husbanda, která pod názvem A parallax I, jak už jsme ostatně ve své době psali, vyšla koncem října. Dnes nabízíme nové video k Husbandově skladbě Window, v níž hostují slečny Maria Taylor a Orenda Fink alias dream-popové duo Azure Ray, které teď po bezmála šesti letech pracuje na nové desce. (LŘ)

>> James Husband - Window (youtube.com)


Viernes - Swimmer's Ear
(režie: Nathan Schroeder)

Viernes je elektornický shoegazový projekt dvojice Alberto Hernandez a Sean Moore. Vznikol vo februári 2008 a dvojica hudobníkov momentálne finišuje na prvej LP nahrávke, ktorá by mala niesť meno Sinister Devices. Mne zvukovo asi najviac pripomínajú Animal Collective, ale však posúdte sami. (MB)

>> Viernes - Swimmer's Ear (vimeo.com)


Moby - One Time We Lived
(z alba Wait for Me; režie: Mark Pellington)

Pokud bychom napsali, že One Time We Lived je Mobyho novým singlem z jeho letošní desky Wait for Me, zřejmě by se mezi vámi našel nejeden, který by se cítil ukřivděn a postěžoval by si, že ona skladba se na desce nenachází. Ale my máme řešení, a tím je vysvětlení. One Time We Lived z Wait for Me skutečně pochází, ovšem naleznete ji pouze na dvoudiskové deluxe edici. No a předeslat si zaslouží i to, že nejde o typickou „waitforme“ uspávačku. Klipy vznikly hned dva, přičemž do článku zařazujeme animovanou verzi, v níž hraje hlavní roli Mobyho postavička Little Idiota. Na tu druhou se pak můžete podívat zde. (LŘ)

>> Moby - One Time We Lived (youtube.com)


Simian Mobile Disco - Cruel Intentions
(z alba Temporary Pleasure)

Dvojica Simian Mobile Disco je skôr známejšia remixami ako vlastnou tvorbou. Okrem toho polka tohto dua, James Ford, je činný aj ako producent. Je podpísaný pod nahrávkami Arctic Monkeys, Klaxons či Peaches. V lete im však vyšiel aj ich vlastný, druhý štúdiový album. Odtiaľ je aj pieseň Cruel Intentions, na ktorej hosťuje speváčka Beth Ditto z Gossip. (MB)

>> Simian Mobile Disco - Cruel Intentions (youtube.com)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Videotipy-The-Killers-George-Michael-Moby-Fever-Ray-Simian-Mobile-Disco~03~prosinec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.