muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVideotipy: St. Vincent, The Hidden Cameras, Jónsi, Surfer Blood, Chiddy Bang...

18.2.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: publicistika

St. Vincent

St. Vincent

foto: myspace.com/stvincent

Za debutanty hip-hopeři Chiddy Bang a kytaroví Surfer Blood, za seveřany Jónsi ze Sigur Rós a Kasper Bjørke a známé zástupce nezávislé zaoceánské scény The Hidden Cameras a St. Vincent - nejen to najdete v dnešních iVideotipech, kde se mimochodem sešla pěkná řádka zajímavě pojatých a umělecky ztvárněných videí...

Chiddy Bang - Opposite Of Adults
(z Opposite Of Adults EP)

Vycházejme z naivního předpokladu, že hitovku Kids od MGMT každý znáte. Pokud vám ještě stále neleze krkem, a nebo právě naopak leze až moc, pak teď zpozorněte. Opposite Of Adults je totiž vtipnou předělávkou, které nechybí nadhled a naopak jí, světe div se, schází laciná póza. Za tím vším stojí formace Chiddy Bang, která si ostatně útržky známých písní vypůjčuje ráda (její pozornosti neunikl ani třeba Sufjan Stevens nebo Passion Pit) a která by taky výhledově mohla rozvířit vody alternativního hip-hopu. Opposite Of Adults pochází z jejich eponymního debutového EP, které vyjde 22. února u labelu Parlophone.

>> Chiddy Bang - Opposite Of Adults (youtube.com)


Surfer Blood - Swim
(z alba Astro Coast; režie: Kevin Chapados & Chunwoo Kae)

A hned si posvítíme na další vycházející jméno. Surf-rocková čtveřice Surfer Blood z Floridy vznikla teprve v loňském roce a zabodovala hned se svým prvním singlem Swim – alespoň tedy u redaktorů sledovaného magazínu Pitchfork, který ji ve svém výročním žebříčku stovky nejlepších skladeb roku 2009 zařadil na 37. místo. Není proto divu, že debutové album na sebe nenechalo dlouho čekat a pod názvem Astro Coast a hlavičkou nezávislého labelu Kanine Records (Grizzly Bear, Oxford Collapse, Chairlift ad.) vyšlo v lednu. Zde je nový klip k už zmiňovaného singlu Swim.

>> Surfer Blood - Swim (youtube.com)


Seznámili jste se...

Není to tak dávno, co jsme vám v naší rubrice Seznamte se představili indie-folkaře Shearwater a taky jeden z objevů loňské roku - The Antlers. Nebudeme se proto v jejich případě rozepisovat a upozorníme na to podstatné: obě kapely představily nové videoklipy, na které se můžete podívat na Youtube:

Shearwater - Hidden Lakes (youtube.com)
The Antlers – Bear (youtube.com)


The Hidden Cameras - Underage
(z alba Origin:Orphan; režie: Scott Cudmore)

Respektovaná indie-popová kapela The Hidden Cameras patří do proslulého okruhu okolo kanadského labelu Arts & Crafts. Na podzim minulého roku světu představili už své páté album Origin:Orphan a teď představují klip k jedné z na něm obsažených skladeb, Underage. Kdo má rád veselé popěvky a veselá videa, bude jistě potěšen.

>> The Hidden Cameras – Underage (youtube.com)


St. Vincent - Laughing With A Mouth Of Blood
(z alba Actor; režie: Patrick Stanton & Doug Lussenhop)

Komediální dvojice ThunderAnt si získala oblibu za své krátké skeče, kterých se můžete nabažit třeba na jejím webu. Jedna ze sérií, Feminist Bookstore, se odehrává v „nefeminističtějším ze všech feministických knihkupectví“ a jak to dopadne, když do něj na showcase přijde zahrát písničkářka St. Vincent, se můžete podívat sami. Dalších slov není zapotřebí.

>> St. Vincent - Laughing With A Mouth Of Blood (youtube.com)


Pro Haiti...

Zemětřesením postižené Haiti na sebe upoutalo také pozornost světa showbusinessu. Vedle řady benefičních koncertů vychází i benefiční singly, na nichž se podílela řada populárních zpěváků a zpěvaček. Coververzi písně Everybody Hurts od R.E.M. pro Haiti natočili namátkou Robbie Williams, Kylie Minogue, Rod Stewart, Mariah Carey, Jon Bon Jovi, James Blunt, Susan Boyle, Take That a Westlife a na nové verzi 25 let staré klasiky We Are the World se podíleli pro změnu Mary J. Blige, Barbra Streisand, Enrique Iglesias, Wyclef Jean, Pink, Celine Dion, Lil Wayne, Kanye West nebo Janet Jackson, které ze záhrobí doplňuje i hlas Michaela Jacksona.

Helping Haiti / Everybody Hurts (youtube.com)
We Are The World 25 For Haiti (youtube.com)


Kasper Bjørke - Efficient Machine
(z alba Standing on top of Utopia; režie: Alexander Topsøe & Thomas Daneskov)

Dánský producent Kasper Bjørke začal už před lety DJovat po klubech, později působil i jako zpěvák v kapele Filur. K velkému sólovému debutu In Gumbo se dostal v roce 2007 a právě na ten teď navazuje druhotinou Standing on top of Utopia. Tady je video ke skladbě Efficient Machine.

>> Kasper Bjørke - (youtube.com)


Jónsi - Go Do
(z alba Go)

Chtělo by se napsat, že vydání sólového alba frontmana islandských Sigur Rós se blíží. Původně ohlášený březnový termín byl ovšem odložen a (snad už) definitivním bude nakonec až 5. duben. Tak či onak, po Boy Lilikoi nabízí Jónsi už druhou ochutnávku, a to v podobě skladby Go Do, která bude celou desku otevírat.

>> Jónsi - Go Do (youtube.com)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Videotipy-St-Vincent-The-Hidden-Cameras-Jonsi-Surfer-Blood-Chiddy-Bang~18~unor~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.