muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalySeznamte se s finalisty Sázavafest Battle 2007

14.4.2007 | Autor: redakce | sekce: publicistika

Sázavafest Battle 2007 & loňští vítězové Noise Cut, The Prostitutes, 1st Choice a Eastpark

Sázavafest Battle 2007 & loňští vítězové Noise Cut, The Prostitutes, 1st Choice a Eastpark

foto: Láďa Řehounek

Další pokračování naší (již) tradiční rubriky Seznamte se pojmeme trochu netradičně. Na zoubek se totiž nepodíváme jedné, ale hned osmi kapelám, a to těm, kterým se podařilo probojovat se do finále letošního ročníku soutěže Bitva o Sázavafest alias Sázavafest Battle.

Do ní se během ledna a února přihlásilo celkem 155 hudebních projektů, ze kterých následně porota vybrala formace Hvozd, Lakeside X, Le Pneumatiq, Madame Butterfly, Mashy Muxx, Million Pounds, Mindway a Satisfucktion, které se 26. května utkají o přízeň návštěvníků festivalu Sázavafest Battle v kutnohorském Parku pod Vlašským Dvorem a s tím spojenou možnost účasti na letním Sázavafestu, jež se uskuteční od 2. do 5. srpna v Kácově (více zde).

„I když dorazilo asi o padesát demo nahrávek méně než v minulém roce, kvalita, vyzrálost a pestrost kapel minulý ročník předčila. Porota to neměla letos vůbec jednoduché a návštěvníci bitev budou stát před těžkým rozhodnutím vybrat z osmičky naprosto profesionálních kapel pouze dvě nejlepší,“ říká k soutěži pořadatel festivalu Pavel Kloupar.

Oproti loňskému ročníku bude tentokrát kutnohorské finále pouze jednodenní, ovšem připraveny budou hned dvě hudební scény. Vedle té soutěžní se na samostatném pódiu představí širšímu publiku již známí hosté jako Wohnout, Gaia Mesiah, Sto Zvířat, Tleskač, nebo místní kapely Rybičky 48 a Lure of Senses (více zde).


Profily finalistů:

Hvozd

Hvozd

foto: Filip Drábek

Hvozd (www, myspace)
Slovenští Hvozd jsou pro letošek jedinými zahraničními finalisty soutěže. Ve své hudbě fúzuje zejména prvky šansónu, jazzu a folklóru, přičemž zde hraje prim kombinace zvuku kláves a akordeonu. Na scéně se pohybují od roku 2000 a od té doby si na konto připsali dvě dema, která si můžete volně stáhnout z oficiálních stránek.

Lakeside X

Lakeside X

Lakeside X (www, myspace)
Lakeside X jsou na české klubové scéně poměrně známou kapelou. Debutovali před třemi lety albem Sunrise, tehdy ještě vydaným pod původním názvem Lakeside Church, a v těchto dnech na něj navazují novinkou exit:nowhere, na níž je, oproti někdejšímu synthipopu, znatelný příklon ke kytarovějšímu zvuku.

Le Pneumatiq

Le Pneumatiq

Le Pneumatiq (www, myspace)
Ač jsou electro-popoví Le Pneumatiq na scéně nováčky, získávají si stále více příznivců. Ústřední postavou projektu je producent a DJ Howska DC (který mimochodem předskakoval na pražském koncertu Underworld), jehož doplňuje bubeník Army, MC Adrenalin (Unity) a zpěvačka Borůvka (ex-Rapmasters). Pětice skladeb z dílny Le Pneumatiq se aktuálně objevila na soundtracku k filmu Pusinky.

Madame Butterfly

Madame Butterfly

Madame Butterfly - pozn.: v průběhu soutěže změněn název na Toxique (www, myspace)
Madame Butterfly, balancující na pomezí funky, soulu a blues, fungují teprve necelý rok, zdaleka ovšem nejde o začátečníky. Opomenout nemůžeme ani zpěvačku Kláru Vytiskovou s charakteristickým, chtělo by se říct až černošky znějícím hlasem, kterou můžete z minulosti znát díky jejím spolupracím s žánrově různorodými projekty od hip-hopu až po elektroniku. Aktuálně hostuje třeba na desce projektu Skleník bratranců Honzy (Ohm Square) a Bóři (ex-Liquid Harmony) Kleníkových.

Mashy Muxx

Mashy Muxx

foto: Indies Scope Records

Mashy Muxx (www, myspace)
Crossover, funky i hip-hop – to všechno se dá najít v hudbě brněnských Mashy Muxx. Ačkoliv jejich vznik se datuje již rokem 1993, pod křídla některého z vydavatelství se jim podařilo dostat se teprve loni na jaře, kdy u Indies Records vydali kladně přijímané album Hoaxx. Od letošního roku Mashy Muxx hrají s novým baskytaristou Gabenem.

Million Pounds

Million Pounds

Million Pounds (www, myspace)
Skupina Million Pounds v čele se zpěvačkou Katkou Klečkovou vznikla před dvěma lety v Ostravě. Nabízí celkem sympatický poklidný pop, který by neměl urazit příznivce soulu, jazzu nebo r’n’b. Na kontě mají vlastním nákladem vydané eponymní album.

Mindway

Mindway

Mindway (www, myspace)
Kapela Mindway seskupená okolo frontmana MX*Mikea se na scéně objevila v roce 2003. Od té doby prošla vývojem jak po stránce svého složení, tak i po stránce hudební. Z aktuálního singlu Replay, který vyšel na podzim, je znatelný posun od nu-metalu blíže směrem k melodičtější kombinaci emo-rocku a elektroniky.

Satisfucktion

Satisfucktion

Satisfucktion (www, myspace)
Jihočeští crossover-metaloví Satisfucktion jsou bezesporu nejdéle fungující kapelou, která se letos dostala do finále - prorazit se pokoušejí už od roku 1991. Občas přitom měli celkem slušné vyhlídky - v anketě Žebřík 1997 se stali překvapením roku a navíc tou dobou předskakovali kapelám Kiss a Faith No More. Na postup do vyšší ligy ale stále čekají. Možná, že další šanci přinese nové, v pořadí páté album.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Seznamte-se-s-finalisty-Sazavafest-Battle-2007~14~duben~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.