přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníSeznamte se: Wolf Gang

16.4.2012 | Autor: David Novotný | sekce: publicistika

Wolf Gang

foto: wolf-gang.co.uk

Jako jedni z dalších rock'n'rollových vlků vstoupili na světovou scénu britští Wolf Gang. Nedá se přímo mluvit o kapele, jako spíš o sólovém projektu multiinstrumentalisty Maxe McElligotta.

Syn profesora historie a houslistky se dva měsíce před zakončením studií ekonomie rozhodl školu opustit, i když měl předpoklady na to, aby získal místo ve velké zahraniční firmě. Právě to, že byla jeho matka houslistkou, ho totiž vedlo ke klasické hudbě, k orchestru a zájmu o instrumentální hudbu. A to v něm rozhořelo vášeň k zvuku, který vnímal, když poslouchal orchestr, jeho hloubku, prostor a rozsáhlost.

VIDEO: Wolf Gang - The King And All Of His Men


Ve dvaadvaceti letech vydal singl Pieces of You a odstartoval tak hudební dráhu, kterou zezačátku ovlivnili zejména Talking Heads, David Bowie, MGMT a irské rebelské písně. Když ve vydavatelství Atlantic Records slyšeli McElligottova DIY dema, ihned s ním podepsali smlouvu, což bylo základním pilířem jeho úspěchu. Pak s Davidem Fridmannem, producentem Flaming Lips a MGMT, začala práce na debutovém albu Suego Faults, které vyšlo v minulém roce.

McElligott se snažil dosáhnout co nejlepšího zvuku tím, že všechny písně nejprve natočil u sebe doma a až posléze dal dohromady s Fridmannem. Pomocí nejlepších nahrávacích zařízení a compressorů tahají zvuky do krajností, snaží se minimalizovat ticho a otevřít nahrávkám co největší prostor.

VIDEO: Wolf Gang - Lions in Cages


Suego Faults je nádherná sbírka experimentálního popu. Snažili se dosáhnout právě takového zvuku, jaký je Fridmannovi i McElligottovi blizký. Akustické vystoupení s moderním citem, hrané člověkem, znějící elektronicky. Je o neopětované lásce a post-apokalyptické paranoie.

Wolf Gang je projektem přesahujícím hranice klasické britské kytarovky. Wolf Gang je kapela s moderním zvukem, s velkým zvukem, který vyvažuje symfonický orchestr v elektronické podobě. Silné vokální linky, kamenné kytary, stlačené synťáky a drtivé bicí s odkazy sedmdesátých a osmdesátých let. Talent, co v sobě nese, snad Max nezanechal celý na svém debutu a jen sama zvědavost se může ptát, kam bude směřovat dál.

Nejblíž můžeme Wolf Gang vidět v létě na Grape Festivalu ve slovenských Piěšťanech.

VIDEO: Wolf Gang - Back To Back (Original Demo)

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Seznamte-se-Wolf-Gang~16~duben~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.