muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníSeznamte se: Male Bonding

8.6.2010 | Autor: Adam Vopička | sekce: publicistika

Male Bonding

Male Bonding

foto: Zoe Jenkin

Lo-fi scéna posledních několik let nebývale ožívá a kvete, a to především v USA a Kanadě. Kapely či „ložnicové“ projekty typu Wavves nebo Times New Viking již dávno přesáhly hranice této škatulky a pravidelným čtenářům našeho serveru je asi není třeba představovat. Jednou z lo-fi kapel, která pochází z opačné strany Atlantského oceánu, jsou britští Male Bonding. Z hlediska této scény tak v tomto smyslu patří k výjimkám, ale na rozdíl od krajanů Lovvers šli ještě o krok dále a zakotvili u jednoho z nejznámějších amerických labelů, seattleského Sub Pop.

Svůj první koncert odehráli Male Bonding před dvěma lety nedaleko Londýna a nějaký čas ještě byli rodné hroudě věrni. Potom si jich začali všímat i slavnější kolegové a kapela se tak dostala k zajímavým štacím – tu v New Yorku s No Age, jindy zase doma v Londýně před The Pains of Being Pure at Heart nebo HEALTH. Letos na jaře již Male Bonding vyrazili na celá turné jako support Vivian Girls a The Soft Pack.

Pokud jde o nahrávky, etablovali se Male Bonding pomalu ale jistě jedním z nejpříjemnějších způsobů vůbec – sedmipalcovými split singly s dalšími kapelami, například s Eat Skull nebo Cold Pumas. Poslední z těchto kapel potom byly prověřené Dum Dum Girls, se kterými jste se v této rubrice mohli setkat před týdnem. Začátkem letošního května vyšel dlouhohrající debut Male Bonding pojmenovaný Nothing Hurts, jenž nabízí třináct skladeb předvádějících kapelu především v rozjetějších polohách. Ostatně, žádný z tracků svou délkou nepřesahuje tři minuty, což frontman John Arthur Webb připisuje s nadsázkou své averzi k poslechu i psaní dlouhých písní, a dále přílišné konzumaci kávy. V závěrečné skladbě Worse To Come tracku navíc zaznějí i brooklynské Vivian Girls, skoro jako kdyby chtěli Male Bonding potvrdit to, že nepatří tak úplně do Velké Británie. Pokud jde ale o zvuk, je potěšující, že se kapela nevydala z důvodu zachování pózy, z lenosti či kvůli finančním možnostem cestou špatně nazvučené koule zvuku ničící veškeré ostatní snažení.

>> Male Bonding – Year's Not Long (youtube.com)

Jak jsme již několikrát informovali, v našich končinách se na Male Bonding můžeme těšit 16. července, kdy jako jedni z účinkujících druhého ročníku festivalu Creepy Teepee dorazí do Kutné Hory. Ostatně, těžko by se u nás hodili jinam.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Seznamte-se-Male-Bonding~08~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.