přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPunk&Core vol. VI

1.9.2013 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika

Northlane

Prázdniny skončily, a tak je na čase oživit rubriku Punk&Core, která vám bude, stejně jako předtím, přinášet každý měsíc informace o tom nejdůležitějším, co se děje na scéně od punku po metalcore. První poprázdninový díl se budě věnovat především kapelám, které mají v plánu do konce roku 2013 koncertovat v České republice. Ke slovu se tak dostanou vycházející hvězdy australské scény, a to mladíci Northlane, a pak také zamíříme hlouběji ke kořenům společně se skupinou Madball. Rád bych také připomněl nabídku pro české kapely, a to takovou, že pokud se pohybujete ve vodách hudby, která spadá pod škatulku Punk&Core, disponujete studiovou nahrávkou vaší tvorby a chtěli byste se dostat do širšího povědomí veřejnosti, tak neváhejte a kontaktujte nás zde.

Co se děje
 • Česká zastávka Never Say Die! Tour (psali jsme) hlásí dvě změny v line-upu. Místo kapely Miss May I vystoupí formace Carnifex a místo Rise Of The Northstar se představí Australané Hand Of Mercy.

 • I Killed The Prom Queen oznamují změnu v sestavě. Z blíže nespecifikovaných osobních důvodů opouští kapelu basák Sean Kennedy. Nahrazen bude Benjaminem Coytem. Práce na novém albu, které probíhají v současnosti ve Švédsku, nejsou nijak ohroženy.

 • Fanoušci A Day to Remember se mohou těšit na 8. říjen. V tento den totiž vyjde dlouho očekávané album Common Courtesy (psali jsme).

 • V listopadu zavítá do našeho hlavního města japonská kapela Crossfaith, konkrétněji 21. listopadu. Koncert se odehraje v prostorách klubu Chapeau Rouge. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro za 295 Kč + poplatky.

 • Miss May I pracují na nové desce. Výsledek jejich práce by měl spatřit světlo světa na začátku roku. Produkce se ujal Terry Date, který má na svědomí desky kapel jako Soundgarden, Deftones nebo Slipknot.

 • War From A Harlots Mouth, které jste měli možnost vidět na letošním ročníku festivalu Brutal Assault ohlásili pauzu, která započne koncem letošního roku. Konkrétní délka této přestávky není známá.

 • Nové album pop-punkerů Blink-182 by mělo pravděpodobně vyjít už příští rok (psali jsme).

 • We Butter The Bread With Butter se v listopadu představí nejen v Praze, ale zavítají také do Brna (psali jsme).

Tip: Northlane (MySpace)

Australané Northlane se českému publiku představí 15. října v rámci Never Say Die! Tour v pražském klubu MeetFactory. Pokud máte rádi tvrdost Parkway Drive a melancholičnost Britů Bring Me The Horizon, tak byste jejich set rozhodně neměli vynechat. Northlane vhodně mísí tyto dvě vlastnosti v jednu a vzniká tak jasně čitelný rukopis. Zpěvák Adrian Fitipaldes svým vokálem rozhodně aspiruje na jeden z nejzajímavějších hlasů, které můžeme v současnosti na této scéně slyšet. Kapela má na svém kontě dvě studiové desky a jedno EP. Zatím poslední album vyšlo pod názvem Singularity v březnu letošního roku. Jestli tato parta potvrdí své kvality, které můžeme slyšet na této nahrávce, tak zde možná budeme mít aspiranta na koncert roku.

VIDEO: Northlane - Quantum Flux


Koncerty

 • Texas In July (USA), Sunset Trail, Pray For Forgiveness (CZE), Olomouc - S-Cube, 1. 9. 2013

 • Mercenary, Essence (DK), Omnium Gatherum (FIN), Brno - Favál, 7. 9. 2013

 • My Funeral, The Golem Trust, Got A Wolf, The Blind Daters (CZE), Praha - Chapeau Rouge, 20. 9. 2013

 • Letlive, The American Scene, Night Verses (USA), Praha - Klub 007, 25. 9. 2013

 • More Than Life, Departures, Swan Dive (UK), Praha - Klub 007, 30. 9. 2013

Retro: Madball (MySpace)

Madball, rodáky z New Yorku, asi netřeba vůbec představovat. Jejich 25 let na scéně mluví samo za sebe. I když se u nás naposledy mihli poměrně nedávno, konkrétněji na letošním ročníku festivalu Brutal Assault, tak se fanoušci mohou těšit na další jejich koncert v našich končinách. Pro tentokrát v pražském klubu Roxy (psali jsme). Pokud jste tedy milovníky hardcoru bez všech moderních kudrlinek, které mnohé dnešní kapely nabízí, tak byste jejich zastávku v Praze neměli minout.

VIDEO: Madball - Down By Law


Očekávaná alba

 • Rise Against - Long Forgotten Songs: B-Sides & Covers (2000-2013), 10. 9. 13, Interscope

 • Deaf Havana - Old Souls, 16. 9. 13, BMG Chrysalis

 • The Devil Wears Prada - 8:18, 17. 9. 13, Roadrunner Records

 • Stray From The Path - Anonymous, 17. 9. 13, Sumerian Records

 • Touché Amoré - Is Survived By, 24. 9. 13, Deathwish

Nové videoklipy

Léto je především čas festivalů, takže mnoho videoklipů v tomto období nevzniká, ale i přesto se našlo pár zajímavých kousků, které stojí za to vidět. Mezi nimi by rozhodně nemělo chybět videozpracování skladby Meine Brille německých We Butter The Bread With Butter. Mezi ty zajímavější patří také videoklip formace Blessthefall k prvnímu singlu You Wear A Crown But You're No King z její nové desky Hollow Bodies. Do třetice tu máme smečku The Dillinger Escape Plan, která nám přibližuje, jak to asi bude vypadat na jejich podzimních koncertech v Praze a Ostravě (psali jsme).

VIDEO: We Butter The Bread With Butter - Meine Brille


VIDEO: Blessthefall - You Wear A Crown But You're No King


VIDEO: The Dillinger Escape Plan - Hero of the Soviet Union

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/PunkCore-vol-VI~01~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.