muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyLetní festivaly 2006 (I.)

12.12.2005 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: publicistika
Pro všechny, kterým se stýská po letních festivalech máme dobrou zprávu. Kolotoč oznamování jmen potvrzených vystupujících se začíná pomalu rozjíždět a my proto rozjíždíme první část našeho seriálu. Takže po pořádku: dnes začneme u Pohody, Hrachovky a Sázavafestu.

Hana Hegerová

Hana Hegerová

Největší slovenský festival Pohoda, který se každoročně konná v polovině července v Trenčíně, už ve své historii přivítal Prodigy, Garbage, Chumbawambu, Cardigans, Moloko, Kosheen, Omaru Portuondo, Bomfunk MCs, Fun Lovin´Criminals, nebo Stereo MCs. Letos vstoupí do svého desátého ročníku a bezesporu přivítá další řádku hvězd. Pomineme-li spekulace o jménech headlinerů, kterých koluje nemálo a stojí opravdu za to, máme již nyní potvrzena vystoupení zpěvačky Hany Hegerové a skupiny Psí vojáci. Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu začíná dnes, více informací zde.
(Pohoda, Trenčín / SK, 14. a 15. červenec 06 >> www)

No Name

No Name

foto: Universal

Snad nejvíce jmen ale už zveřejnili pořadatelé festivalu Hrachovka, který se uskuteční od 27. do 30. července 06 v Hrachovci u Valašského Meziříčí, který se letos oproti minulým ročníkům nebývale rozroste a stane se z něj jedna z největších hudebních akcí nejen na Moravě, ale v celé republice. Na šesti pódiích během čtyř dnů postupně představí mj. No Name (SK), Mig 21, BSP, Mňága & Žďorp, Gaia Mesiah, Vypsaná Fixa, Peha (SK), Vlasta Redl, Sunshine, Anna K., Skyline, Abraxas, Vilém Čok, Southpaw, Moimír Papalescu & The Mihilist, Gang Ala Basta, Roe – Deer, Burma Jones, Blue Efect, Al-Yaman, Lety Mimo, Michal Pavlíček a One Season Band, či Hypnotix. Až do konce roku pořídíte vstupenky za zvýhodněných 250 Kč.
(Hrachovka, Hrachovec u Valašského meziříčí, 27. – 30. červenec 06 >> www)

Tatabojs

Tatabojs

Zahanbit se nenechá ani Sázavafest. Ten se uskuteční od 3. do 6. srpna na ostrově v obci Sázava. „Na 90 % by měli vystoupit Monkey Business, Dan Bárta & Illustratoshpere a Tatabojs,“ řekl Muzikusu pořadatel festivalu Pavel Kloupar.
(Sázavafest, Sázava, 3. – 6. srpen 05 >> www)
Ještě před tím se ale již tradičně uskuteční Jarní Sázavafest v pražském Abatonu, kde budou mít nejsilnější zastoupení opět kytarovky a ska. Krom jiných se zde na apríla představí skupiny Khoiba, Bow Wave, Al-Yaman, Sto zvířat, Švihadlo, nebo Fast Food Orchestra.
(Jarní Sázavafest, Praha – Abaton, 1. duben 06 >> www)

Už teď je patrné, že bude z čeho vybírat. Vše budeme samozřejmě i nadále průběžně sledovat, takže se tešte na druhý díl seriálu.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Letni-festivaly-2006-I~12~prosinec~2005/

Komentáře

celkový počet: 3

Ritchie  phDr
oxide  Re: phDr
Láďa, Muzikus.cz  Re:

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.