muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníLet the Star Shine aneb Nechte Zbyňka na trůně

25.1.2007 | Autor: Zuzka Balounová | sekce: publicistika

 fotogalerie

Zbyněk Drda

Zbyněk Drda

foto: Láďa Řehounek

Jak už jsme vás informovali, po výhře v soutěži Česko hledá SuperStar byl Zbyněk Drda nekompromisně vržen do koncertního kolotoče. Všechno by bylo v pořádku, kdyby nebyl jeho vstup do světa showbussinesu lemován pochybovačnými hlasy a opakováním soutěžních peripetií okolo turné nazvaného StarsFlight.

Hvězdný mejdan v rámci této šňůry čítající koncerty v Praze, Brně a Hradci Králové nabízí divákům možnost znovu prožít atmosféru soutěže Česko Hledá SuperStar se Zbyňkem Drdou, Davidem Spilkou, Leonou Černou, Barborou Zemanovou, Martinem Ševčíkem a Soňou Pavelkovou. To všechno samozřejmě pod bedlivými zraky porotců Ilony Csákové a Ondřeje Hejmy. Aby toho nebylo málo, lidé mohou stejně jako v soutěži posílat SMSky svým favoritům a zvolit si tak svoji VLASTNÍ SuperStar.
Ale to už tady přece jednou bylo, nemyslíte?

Zbyněk Drda

Zbyněk Drda

foto: Láďa Řehounek

Nezbývá tedy než souhlasit s fanynkami Zbyňka Drdy, které neváhají s vydáváním tiskových zpráv pojednávajících o urážce na cti jejich idola:

,,(...) Pokud TV Nova od tohoto hlasování neupustí, pak by jím rozhodně neměla jakkoli zpochybňovat vítězství Zbyňka Drdy jako třetí české SuperStar, podrážet mu tak nohy v jeho počínající kariéře a zároveň popírat samotný smysl celé soutěže."

Ať tak či onak, tomuto vyjádření dává za pravdu i vydavatelství SONY BMG, oficiální vydavatel vítěze soutěže, které ve své tiskové zprávě připomíná smlouvu o respektování statusu třetí české Superstar a soutěžní charakter koncertů k turné StarsFlight 2007 také zcela oprávněně chápe jako zpochybňování vítězství Zbyňka Drdy:

(...) Po přečtení scénáře k turné s názvem StarsFlight jsme nuceni konstatovat, že divácké hlasování v průběhu koncertního večera porušuje pravidla soutěže, především tím, že zpochybňuje pozici vítěze a to v období třech měsíců, kdy nový vítěz jako první připravuje a vydává album. Celý program nezpochybnitelně přímo na formát úspěšné televizní soutěže navazuje, přináší soutěžní prvky, účinkující i porotce.

V tomto duchu jsme dnes oficiálně informovali společnost Nova Art,

David Spilka a Zbyněk Drda

David Spilka a Zbyněk Drda

foto: Láďa Řehounek

která finalisty minimálně po dobu tří měsíců po skončení soutěže zastupuje a je oficiálním držitelem licence, jenž byla udělena držiteli licence 19 Management a Fremantle Media. Dále pak dáváme na vědomí agentuře Liberty One, která koncerty realizuje, stejně tak informujeme společnost Naspa, a. s., která je pod projektem uvedena jako pořadatel akce a držitel autorských práv. V první řadě však dnes informujeme naše smluvní partnery Fremantle Media a 19 Management.(...)


O tom, zda je ono sporné SMSkové hlasování výplodem Televize Nova, nenasytných mobilních operátorů nebo snad někoho úplně jiného spoléhajícího na nestabilní názory českých estrádních oveček, můžeme samozřejmě pouze polemizovat. Není však pochyb o tom, že i z této formy soutěže vychází jako vítěz Zbyněk Drda. Skandál se nekoná, všechno je jak má být. Alespoň zatím.

Pokud byste přesto zatoužili vidět koncerty v rámci lehce kontroverzního turné StarsFlight 2007 na vlastní oči, máte možnost:

26/1 Hradec Králové, Zimní stadion
31/1 Brno, hala Rondo
08/2 Praha, T-Mobile Arena


29/1 - update: koncerty zrušeny (více zde)


Galerie:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Let-the-Star-Shine-aneb-Nechte-Zbynka-na-trune~25~leden~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.