muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyFest'namte se: Summer Of Love

5.8.2008 | Autor: Petr Bořuta | sekce: publicistika

Summer of Love

Summer of Love

foto: http://summeroflove.cz/

Dvanácté vydání festivalu, který se soustřeďuje na taneční muziku, nabídne na osmi pódiích okolo osmdesáti umělců. Pokud bychom vyrazili přímo po jednotlivých scénách, největší koncentrace lidí se zřejmě nakupí před Semtex Live stage, kde se představí český Nipp, latinský král dnb DJ Marky s MC Staminou, Vladimir 518, Apparat, Scan X, při východu slunce pak DJ Rush. V obležení pak jistě bude i United Music DJ stage, jež představí zástupce trance, dnes tolik oblíbeného žánru. Konkrétně se na ní objeví Michael Burian, Matthew Dekay nebo Josh Gabriel. Silné zastoupení má letos Take Control DNB stage, na té ukáží své kvality třeba Lynx & MC Kemo, Ed Rush & MC Ryme Tyme, Teebee & Calyx a Noisia. Gregor Tresher, Renato Cohen či Space DJz zahrají na Mentos This Is Techno Stage.

O kom už jsme psali:

Apparat:

Miniprofil ve Fest'namte se


Co se týče doplňujících informací, samozřejmě je naleznete na festivalovém webu, stejně jako podcasty a oficiální festivalovou hymnu, kterou letos složila Fidelity Kastrow (i když o její autorství se vedou tahanice). Festival se již poosmé uskuteční na pardubickém dostihovém závodišti, vstupenky seženete za 999 Kč.

Summer Of Love, Pardubice – hipodrom, 16. 8. 08

Stereo MC's

Stereo MC's


Stereo MC's (MySpace)

Od zformování britských Stereo MC's uplynulo už více jak dvacet let a na hudební cestě potkalo tuto skupinu hodně úspěchů. Patřičné renomé získali již s debutovým albem 33-45-78, světový věhlas ale zajistily až dva další počiny vydané na začátku devadesátých let – Supernatural a Connected, na kterých se objevily opravdu velké hitovky. Stačí říkat názvy: Elevate My Mind, Step It Up, Connected... Přirozené by bylo, kdyby Stereo MC's ihned začali připravovat novou desku a vytřískali z úspěchu co nejvíc, ale parta kolem Roba Birche se až na několik remixů a mix kompilací na devět let odmlčela. Důvodem byl pocit velkého tlaku, který byl na kapelu vyvíjen, a nechuť opakovat něco podobného v krátkém čase. Tento přístup se ukázal jako rozumný, neboť Stereo MC's za tu dobu získali status legend a deska z roku 2001 byla opět velmi dobře přijata.

Na Summer Of Love se fanoušci mohou těšit na mix zbrusu nových písní z alba Double Bubble a starších vypalovaček. Co se týče nové desky, jde opět o osobitý hip-hop, tentokrát s širším prostorem pro vokál a výraznějším elektronickým podkladem.

M.A.N.D.Y.

M.A.N.D.Y.

foto: http://www.myspace.com/getmandy


M.A.N.D.Y. (MySpace)

Za pseudonymem M.A.N.D.Y. se skrývá v Berlíně usazená dvojka Patrick Bodmer a Philipp Jung. Potkali se již před dvaceti lety, kdy jako DJové začali rozjíždět jednu nekonečnou párty. Jejich opravdová kariéra se však začala rýsovat až v roce 1997 ve Frankfurtu nad Mohanem, kde spolu s Booka Shade a DJem T založili dnes hodně slavný label Get Physical (kromě zmíněných na něm vyšla například eponymní deska Raz Ohara & The Odd Orchestra, což bylo, vzhledem k tomu, že jde o downtempo, velké překvapení).

Žádný longplayer, pod nímž by M.A.N.D.Y. byli podepsaní, sice neexistuje, zato mixů a EP obsahuje jejich diskografie nespočet. Asi nejznámější jsou Body Language Vol. 1, Body Language Vol. 2 a letos vydaná třicátá osmá kompilace pod slávou ověnčenými křídly Fabricu. Co ve tříhodinovém setu na Summer Of Love určitě zazní, jsou hity Body Language (ten dělali s kamarády z Booka Shade) nebo Bona Fide. Pokud máte rádi vymazlený berlínský minimal sound, těšte se.

Blank & Jones

Blank & Jones

foto: http://www.myspace.com/blankandjonesinfo


Blank & Jones (www / MySpace)

Ústředním jménem United Music DJ stage bude německé duo Blank & Jones, které po tamní elektronické scéně putuje s vlastním materiálem již jedenáctým rokem. Kromě mnoha hitů, které za ta léta vysolili, se mohou pyšnit i spoluprácemi s velkými osobnostmi – třeba s Robertem Smithem z The Cure. Nejnovějšímu singlu Miracle Cure zase propůjčil hlas Bernard Summer z New Order. Tato píseň v repertoáru německé dvojky vyčnívá rockovějším zvukem, ale sami Blank & Jones tvrdí, že v posledních letech jejich trance není ani zdaleka čistý a nechává se ovlivňovat řadou jiných, především pak elektronických, stylů. To se potvrdilo i na letošním albu The Logic of Pleasure.

Téměř každý, kdo viděl set těchto Němců na živo, tvrdí, že dokáže nabít pozitivní energií. Možná to bude i tím, že Piet Blank a Jaspa Jones nikdy nehrají jen tak z desek. Naopak užívají techniku Final Scratch, jež dovoluje v reálném čase skladby upravovat a mixovat. Výsledkem je tak vždy jiný set, jiný zážitek.

Marco V

Marco V

foto: http://www.myspace.com/marcovofficial


Marco V (www / MySpace)

Mezi další ikony současného trance bezesporu patří nizozemský DJ Marco V, a to přesto, že na jeho tvorbu mají vliv i různé odrůdy house a třeba na slavné kompilaci Combi:Nations můžete slyšet i electro, progressive a techno. Sám navíc prohlásil, že si s nějakými škatulkami hlavu neláme, což potvrzují i jeho živé sety, kde můžete zaslechnout třeba i Oasis nebo dokonce The Killers a Muse.

Felix Kröcher & Eric Sneo

Felix Kröcher & Eric Sneo

foto: http://www.myspace.com/felixkroecher


Felix Kröcher (www / MySpace) & Eric Sneo (MySpace)

Felix Kröcher a Eric Sneo se pro letošek spojili. A to doslova. Na Summer Of Love budou se svou tříhodinovou show Connected headlinovat Mento This Is Techno stage. Páteří koncertu je logicky prostřední část, kdy Felix tvoří zvukové struktury zpoza pultu a Eric hraje na elektrické bicí. Samostatnou částí jsou DJské sety, těmi vystoupení začíná a končí a vrchol tak ohraničují. Nejde o sjednocení ledajaké, Kröcher a Sneo jsou dvě zásadní postavy současné německé techno scény. A tak se můžeme těšit na jedinečné těleso, které žije svým vlastním impulsivním životem na pódiu i mimo něj.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Festnamte-se-Summer-of-Love~05~srpen~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.