muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyFest'namte se: Colours of Ostrava 2011

12.7.2011 | Autor: Michal Šimeček | sekce: publicistika

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava

Od jubilejního desátého ročníku Colours of Ostrava, který začíná již ve čtvrtek, 14. července, se očekávalo, že na půdu kolem Slezskoostravského hradu přivede zpět hvězdy, které zazářily v minulých ročnících. Pořadatelé od tohoto kroku později ustoupili a pozvali raději aktuální jména, jimiž jsou např. Grinderman Nicka Cavea, The Horrors, kteří zde přijedou prezentovat zbrusu nové album, dále dvě kapely, které zažívají úspěšný reunion, tedy Swans a Public Image Ltd., nebo zpěvačka Santigold, která chystá vydat očekávanou druhou desku. V programu se opět objevil i Brendan Perry, který loni kvůli počasí nevystoupil, a před pár dny i Salif Keita, jenž nahradil Youssou N'Doura. Na jaké další zajímavé jména se před startem festivalu připravit?

Colours of Ostrava, Ostrava – různá místa, 14. – 17. 7. 11

Yann Tiersen

Yann TiersenYann Tiersen (www / MySpace)

Na podzim vydává nové album a na Colours z něj možná představí některé písně (téměř jistí bychom si v takovém případě mohli být skladbou Monuments). Před rokem dokončil a vydal šestou studiovku Dust Lane, nazpívanou anglicky, k níž je stále ještě na turné. Yann Tiersen do Ostravy opravdu nepřijede se setlistem plným známých skladeb z Amélie z Montmartru, byť samozřejmě nelze vyloučit, že jednu či dvě z nich diváci uslyší – na soundtracku k tomuto v Česku velice populárnímu filmu jsou konec konců i skladby, které původně nahrál pro své první čtyři desky.


Yann Tiersen - Fuck Me

The Herbaliser

The HerbaliserThe Herbaliser (www / MySpace)

The Herbaliser ve čtvrtek otevřou dění na druhé hlavní scéně festivalu a pro všechny milovníky tanečních rytmů připraví fúzi funku, soulu, elektroniky a hip-hopu. Fanoušci filmu Ollie Teeba a Jake Wherry, tvořící jádro skupiny, kolem sebe během více než 15ti leté kariéry poskládali band, který by neurazil ani prvotřídní jazzmany. Basa, bicí, dechy, klávesy a trocha scratchingu funguje v jejich podání naživo báječně, stačí si ostatně vyhledat některý z řady záznamů na YouTube. Kapela přitom ve svých začátcích pracovala zejména se samply a donedávna ještě zaměstnávala zpěvačku Jessicu Darling.


The Herbaliser - Goldrush

Sam Karpienia

Sam KarpieniaSam Karpienia (MySpace)

Je libo trochu francouzského indie-rocku v atmosférickém hávu dvou na mandolu hrajících muzikantů a jednoho bubeníka? Sam Karpienia ve své hudbě reflektuje ducha historické oblasti Provence a i bez znalosti francouzštiny si lze jeho tvorbu patřičně vychutnat. Karpienia je sice i tak trochu písničkářem, avšak zapůsobit umí i hraním na již zmíněnou mandolu. Společně s Danielem Gaglionem si ji ochočili vpravdě originálním způsobem: instrument v dnešní moderní hudbě prakticky nepoužívaný zapojili jako klasickou elektrickou kytaru do efektů, čímž si vytvořili dosti osobitý zvuk.


Sam Karpienia - Les Voyageurs

Anomie Belle

Anomie BelleAnomie Belle (www / MySpace)

Na New York City stage se původně měly představit dvě zahraniční sólové muzikantky – Kristeen Young a Toby Cambell. A protože první zmíněná na poslední chvíli účast na festivale odřekla, bude se o to větší pozornost upínat směrem k třicetileté Američance, vystupující pod pseudonymem Anomie Belle. Ta do Ostravy přiveze nálož uhrančivého downtempa a temného trip-hopu kříženého s jejím vlastním zpěvem. Je jedním z mála hudebních producentů a zvukových inženýrů ženského pohlaví a vlastní hudební soběstačnost dokazuje i komplexností v hraní na nástroje – studovala housle a klavír, hrát umí také na bicí a nemalou zkušenost má mj. i s elektronickými instrumenty.


Anomie Belle - Down

Aranis

AranisAranis (www / MySpace)

Co si budeme namlouvat, koncert symfonického orchestru v programu Colours chybí. Mít možnost zajít si na muziku klasického ražení jen v kraťasech a tričku by bylo skvělé. Vynahradit to ale může belgické uskupení Aranis, které v neděli zve do kostela na rockovou avantgardu kombinovanou s moderní vážnou hudbou. Nástroje? Housle, kontrabas, příčná flétna a dokonce i akordeon nebo kytara.


Aranis - Kitano
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Festnamte-se-Colours-of-Ostrava-2011~12~cervenec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.