muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyBitvy o Sázavafest již znají finalisty

15.3.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: publicistika

Bitvy o Sázavafest

Bitvy o Sázavafest

Z více než dvou stovek přihlášených kapel vybrala porota soutěže Bitvy o Sázavafest osmici finalistů, která se po boku Clou, Post-It, Petra Bendeho, Gáby Al Dhábby, či loňských vítězů, kapely Rybičky 48, koncem května v Kutné Hoře utká v pomyslném boji o čtyři hrací časy na letním Sázavafestu.

Ten proběhne od 3. do 6. srpna opět v areálu ostrova v obci Sázava na Benešovsku a kromě řady dalších se na něm představí německá synthpopová legenda Camouflage, či Boban Markovic Orkestar. (Více zde)

Samotné Bitvy se oproti loňskému ročníku dočkaly několika inovací. Letos totiž hrací čas na Sázavafestu dostanou hned čtyři soutěžní kapely, přičemž o dvou z nich svými hlasy rozhodnou návštěvníci kutnohorského soutěžního festivalu a dvě kapely vyberou porotci.

Nyní už ale k profilům finalistů (v abecedním pořadí):

1st Choice

1st Choice

1st choice (www)
Pražská formace 1st choice pohybující se na pomezí melodického pop-punku, post-hardcoru a indie rocku vznikla v roce 2001. Loni skupina postoupila do vyhledávací semifinále soutěže Coca-Cola Popstar, letos v lednu do čtvrtfinále soutěže Nová krev a nyní pracuje na materiálu pro novou desku.

Eastpark

Eastpark

Eastpark (www)
Repertoár východočeského Eastparku tvoří melodické, leč nevtíravé pop-rockové písně. Eastpark vznikli v roce 2000, skupinu tehdy krátce po svém odchodu z Ready Kirken založil Pavel Bohatý, dnes také klávesista a zpěvák znovuobnoveného Blue Effectu, společně s kytaristou Tomášem Filkou. V poslední době kapela zabodovala na Slovensku, kde si mobilní operátor Orange vybral jejich píseň Inside pro svou televizní reklamu.

Lavagance

Lavagance

Lavagance (www)
Bratislavská kytarovka Lavagance je slovenskou kritikou často označována za jeden z nejvýraznějších objevů, který se na tamní scéně v poslední době vyrojil. Vliv britpopu se sice zapřít nedá, ovšem v jejich podání zní netuctově, uvolněně a energicky. O kvalitách svědčí i jejich plánovaná účast na letošních ročnících festivalů Pohoda, Topvar Rock Fest, či Hrachovka.

Love Gangsters

Love Gangsters

Love Gangsters (www)
Českobudějovické duo Love Gangsters staví na inspiraci získané od synthpopových kapel 80. let, ve výsledném efektu však jejich hudba získává současný elektro-kytarový zvuk. Vznikli v roce 2001 a od té doby natočili hned několik demo nahrávek. Díky novému počinu Viva Sicherheits se nyní dostávají do popředí zájmu alternativního Radia 1 i Radia Wave.

MDK band

MDK band

Mladý dynamický kolektiv band (www)
Tato ska-folková (nebo chcete-li speed-folklorní, jak se skupina sama označuje) formace, jejíž repertoár tvoří humorně podané české, slovenské a ukrajinské lidové písně, vznikla v roce 2001 z potřeby herců amatérského divadla vyzkoušet si účinkování také na scéně hudební. Zpočátku to byla produkce zejména veselá, ale záhy se začali do kapely přidávat i zručnější muzikanti.

Noise cut

Noise cut

Noisecut (www)
Slovenští elektro-popoví Noisecut v současné sestavě fungují od roku 2003. Ještě téhož roku vydali debutové album Landscapes, na které koncem loňského roku navázala aktuální deska Deň za dňom. Za sebou mají koncertování nejen v klubech, ale i na významných festivalech jako Pohoda nebo Hodokvas.

Sunset Blvd.

Sunset Blvd.

Sunset Blvd. (www)
Sunset Blvd. se pohybují na pomezí pop-rocku, funky a disca. Vznikli v roce 2003 v Litomyšli a nyní úročí své bohaté hudební zkušenosti: zpěváka a kytaristu Komára můžete z dřívějška znát z Walk Choc Ice, se kterými jednu dobu hrával i bubeník Ondřej Žatečka (Ikdyž až po Komárově odchodu) a baskytarista Tomáš Kopecký, jinak též bývalý člen Kollerbandu. Přestože žádnou desku zatím Sunset Blvd. nevydali, jejich písně Mysterium a Somebody You Know pozvolna začínají bodovat hned v několika rádiích.

The Prostitutes

The Prostitutes

The prostitutes (www)
O indie-punkových The Protistitutes se toho v poslední napsalo celkem dost. Skupina vznikla na podzim 2004, hned na jaře natočila první čtyřtrackové EP, které si nyní můžete zdarma stáhnout z oficiálních stránek kapely, a následně se zařadila mezi jeden z nejvýraznějších objevů domácí kytarové scény loňského roku.

Bitvy o Sázavafest, Kutná hora, 26. a 27. květen 06
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Bitvy-o-Sazavafest-jiz-znaji-finalisty~15~brezen~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.