muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníArt Brut zamíří do Abatonu

4.1.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: publicistika

Art Brut

Art Brut

Dobrá zpráva pro milovníky britských kytarovek. Londýnská skupina Art Brut zamíří 15. ledna do pražského Abatonu.

Poté, co se zpěvák Eddie Argos přestěhoval do Londýna, řekl si, že zde (koneckonců stejně jako v rodném Bournemouthu) založí vlastní kapelu. Snad každého se snažil přesvědčit, aby do toho šel s ním, až se mu to nakonec povedlo. Prvním, kdo mu na nabídku kývnul, byl tehdejší novinář a kytarista Chris Chinchilla, který do kapely přivedl také svou spolubydlící Fredericu hrající na baskytaru.
Dalším členem kapely se stal Argosův kamarád Ian a na Mikea jim dal tip další z kamarádů, který zaslechl, jak jeden chlapík někomu v autobusu vypráví, že hraje na bicí a prodává v jednom ze second-handů. Vydali se tedy za ním, a nechali vzkaz, ať se v případě zájmu ozve. Nabídku přijal a tak v březnu roku 2003 vznikla skupina Art Brut.

Po pár koncertech v Londýně a okolí nahráli demo Brutlegs, které obsahovalo demoverze několika svých písní. Skladba Formed A Band však mimo toho byla zařazena také na kompilaci labelu Angular Records, díky níž si skupiny všiml jeden z hudebních publicistů, který nahrávku poslal vydavatelství Rough Trade. To moc dlouho neváhalo a už za hodinu měli Art Brut na vydání Formed a Band jako singlu nabídku. Neodmítli, přijali...
Debutový singl tedy vyšel v březnu 2004 a znenadání se propracoval na 52. příčku britské singlové hitparády. Začátkem loňského roku Art Brut dokončili své debutové album Bang Bang Rock&Roll a téměř přesně rok po vydání prvního singlu ho také vydali.

V srpnu 2005 však kapelu z osobních důvodů musel opustit Chris a tak jej nahradil Jasper Future. Skupině to však na síle nic neubírá a my se můžeme příští neděli těšit na jedinečný koncert.

V roli předkapely se představí Moimir Papalescu & The Nihilists.

Art Brut, Praha – Abaton, 15. leden 06
Vstupenky v předprodeji za 220 Kč, na místě si za 250 Kč.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Art-Brut-zamiri-do-Abatonu~04~leden~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.