přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
Kalendář
publicistika
8.4.2011 Databáze kapel na Muzikusu je celkem bohatá a dá se v ní najít řada projektů, co rozhodně stojí za zmínku. I proto nová rubrika Objevujte s námi. Pátek co pátek vám v ní budeme přinášet tipy na kapely, které nás zaujaly, a v prvním díle si posvítíme na dancehallové SilesiJAH All Stars.
4.4.2011 Americká a anglická hudobná scéna mali k sebe vždy blízko. Tak ako vznikali nové hudobné štýly, často bolo cítiť vplyv inšpirácie z jednej alebo druhej strany.
1.4.2011 Již za dva týdny se prodejními žebříčky prožene nové album kapely Foo Fighters pojmenované Wasting Light. Frontman Dave Grohl navnadil již dříve fanoušky starších kousků prohlášením, že by se údajně mělo jednat o nejtrvrdší nahrávku Foo's vůbec.
29.3.2011 Alina Orlova prožívá litevský sen. V sedmnácti zavěsila na internet svoje první nahrávky, o dva roky později představila debutovou desku a stala se oblíbenkyní místních kritiků a dnes je z ní zřejmě nejvýraznější adept na titul pobaltského vývozního artiklu.
25.3.2011 Druhé najväčšie mesto v Nórsku, Bergen, ukrýva okrem turistických atrakcií, administratívneho centra, či prístavu aj kľúč k nórskej elektronickej a folkovej hudbe. Zásluhu na tom má hlavne Mikal Telle a jeho vydavateľstvo Tellé Records.
22.3.2011 Když se frontman kanadského seskupení The Rural Alberta Advantage Nils Edenloff snaží popsat styl, kterým se kapela prezentuje, nejistě hovoří o směsici indie rocku, folku či dokonce punku.
15.3.2011 Piresian Beach je nezávislý hudobný projekt mladej Maďarky Zsófie Németh . Svojím šumivým, skresleným zvukom a spôsobom nahrávania patrí k ukážkovým príkladom lo-fi.
11.3.2011 Není přesně známo, kdy si člověk poprvé uvědomil, že jeho životní prožitky jsou intenzivnější, když je doprovází hudba, a začal si hvízdat nebo pobrukovat. Je však přesně známo, kdy se tak stalo ve spojitosti s filmovým plátnem. Od té doby hrají ve filmu jednu z hlavních rolí noty.
4.3.2011 Grammy. Toto prestižní ocenění letos vůbec poprvé v historii získala skladba z počítačové hry. Dospěla tato branže do stádia, kdy se může směle považovat za umění?
1.3.2011 Príbeh devätnásťročného Dylana Baldiho z Clevelandu by mohol kľudne poslúžiť ako námet k americkému teenagerskému filmu, samozrejme končiaceho happyendom.

111-120 (1040) 

na začátek posounout vzad předešlé 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.