přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
Kalendář
publicistika
25.4.2011 The Vaccines se netají láskou k šedesátým a sedmdesátým létům; jako své největší hudební vlivy uvádí například The Beach Boys, The Zombies či The Ramones. "Dokonalost v méně než třech minutách."
22.4.2011 Bordunová hudba, tento výraz používá pro okreslení své tvorby kapela l’Arrache-coeur. Míní tím cestu od world music k vážné hudbě s prvky jazzu a experimentu. Hraje především instrumentálně, na koncertech se ale nechává doprovázet i pěveckými hosty.
22.4.2011 Jedním z headlinerů letošního Sperm Festivalu je unikátní berlínská formace Brandt Brauer Frick. Jste-li zvědaví, nakolik může být elektronická hudba hraná na živé nástroje inovativní a zároveň „party-friendly“, neměli byste v chybět.
20.4.2011 Představte si, že jste režisér a chcete pro svůj nový film angažovat skladatele hudební složky. Koho byste vybrali v záplavě známých i méně neznámých jmen? Koho se vyplatí ve světě, kde hrají hlavní roli noty, sledovat?
19.4.2011 Pražský festival nové hudby a vizuálního umění Sperm se svým zaměřením, formou i nadžánrovými přesahy řadí k nejinovativnějším počinům na české festivalové mapě. Dávno už neplatí, že Sperm je jenom elektronika a eklektický záběr festivalu je vpravdě obdivuhodný.
18.4.2011 Úsloví „že méně je leckdy více“ už ve světě hudby zdaleka neplatí jen u experimentátorů s formou typu Johna Cage. Důkazem může být například současná „rising star“ James Blake nebo indiánské sestry Cocorosie. A taky švédské duo Wildbirds and Peacedrums.
15.4.2011 Pokud slovenský Púchov znáte jenom proto, že tam cestou na Pohodu přestupujete z jednoho vlaku do druhého, nebo proto, že se tam vyrábí pneumatiky, dejte si pozor. Tedy alespoň za předpokladu, že letíte na kytarovkách.
13.4.2011 Filmov o hudbe je nekonečné množstvo, rôznych dokumentov o kapelách či hudobných žánroch nespočetne. Prinášame vám menší výber, ktorý okrem záznamov kapiel hrajúcich, ukazuje aj ľudí, ich životy, svet, inšpiratívne názory.
12.4.2011 Existenciu dvojčlenného projektu ANBB môžeme datovať od roku 2007. Začiatky spolupráce medzi Alvom Notom a Blixom Bargeldom siahajú k zvukovo- vizuálnej performance bez konkrétnych línií. Dve mená experimentálnej hudby z opačných strán berlínskeho múru.
11.4.2011 Dalo by se to nazvat třeba freak-folkem nebo indie-popem. Třebaže oba pojmy mají široký význam, japonský muzikant, o kterém bude řeč, má rozhodně široký spektákl toho, co může nabídnout. Prosím: Shugo Tokumaru.

101-110 (1040) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.