muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
PR

Rock Café Contest v pátek 28.10. od 19:30 hod

24.10.2005 | Autor: redakce | sekce: projekty

Rock Café Contest 30.září

Rock Café Contest 30.září

Rock Café Contest, Rock Café, pátek 28.10.2005, start 19.30, vstupné 50,-:
Minulé kolo (30.9.) se utkaly formace Dive, X-left To Die a h.USA, přičemž vítězně ze soutěžního klání nakonec vyšla kapela DIVE, i když si o svoje vítězství musela losnout s kluky z X-left To Die, protože získali stejný počet hlasů – tedy 19 kousků. Tenhle počet hlasů si také nese do Malého prosincového finále (23.12.).
V pátek 28.10., v rámci předposledního letošního běžného kola, vystoupí v Rock Café pražské kapely Cocktail, Slather a Experimentální jatka:

Cocktail:
Brněnsko-pražsko-plzeňská pop-rocková skupina Cocktail s prvky různých stylů hudby hraje asi 3 roky a je složená ze zkušených muzikantů (hráli např. v kapelách Hungry Pig, Rowdies, Redbols, Hardmass, Abraxas, Gaia Mesiah ...)
Na koncertech nebo ve studiu je jako hosté doprovázeli např. trumpetisté Míra Barabáš,Petr Kužvart (Chinaski) nebo David Dragoun (klávesy, piano).
Sestava:
Roman Hais-zpěv, perkuse,akust.kytara (Pha)
Petr Volek-kytara (Plzeň)
Tom Šaroun-baskytara (Pha)
David Jaroš-bubny (Brno)
Jakub Fabian- trumpeta(Pha)
Silvie Machová-vokal.zpěv (Pha)
Iva Cabrnochová-vokal.zpěv (Plzeň)
www.cocktail.wz.cz

Slather:
Základní stavební kameny pro budoucí hudebně-rockové těleso pokládají v prosinci roku 2000 dva kamarádi-hudební nadšenci, Martin Hájek (zpěv / kytara) a Honza Hurych (baskytara). Název kapely “GARLAND GREENE” volí dle jedné filmové postavy z amerického akčního filmu ConAir. Následující půlrok se nese v duchu neúnavného hledání dalšího kytaristy a bubeníka. Také začínají vznikat první autorské skladby, v kterých se více či méně projevuje vliv kapel Black Sabbath, Metallica, Megadeth, G´N´R, Ozzy Osbourne+Zakk Wylde atd. (vzory obou zakládajících členů G.G.). Po vystřídání několika kytaristů i bubeníků přichází v květnu 2001 kytarista Roman Blažek a bicák Honza Látal. Sestava se konečně ustaluje a skupina GARLAND GREENE skutečně “ožívá”. Začíná neúnavné zkoušení a skládání nových věcí a poté i první koncerty.
V prosinci 2002, po rozličných peripetiích, dalších personálních obměnách a pár koncertech odehraných v triu, přichází konečně posila v podobě současného kytaristy Romana Rokoše a v říjnu 2003 současnou sestavu uzavírá nový rytmický "turbomotor" - bubeník Martin Horáček. Jeho velmi energická hra, dva kopáky a špičková bicí souprava, se záhy ukáží jako velký přínos pro celkový "sound" i hudební směřování kapely. Zároveň však tato změna přináší malé komplikace v podobě stěhování do nové - o dost VĚTŠÍ zkušebny v Modřanech. Začíná usilovná práce na zkoušení a pilování repertoáru. A aby těch změn nebylo málo, chystá se také změna názvu. Hoši se pevně rozhodli, nahradit stávající jméno "Garland Greene", něčím kratším, údernějším, výstižnějším...
prosinec 2003: Kapela mění název na SLATHER a natáčí promo singel CD obsahující 2 autorské skladby: HUSTEC a TLUSTOPEČEŤ! Chlapci začínají po více než půlroční pauze, v novém složení a pod novým názvem opět koncertovat. Nový bubeník Martin Horáček si odbývá svou premiéru 6. prosince v klubu "U VOJÁKA"!
Začíná nová epocha (budoucí hvězdné) kapely.....a začíná se blýskat na lepší časy!!!
Sestava:
Martin Hájek – zpěv, kytara
Jan Hurych – basa
Roman Rokoš – kytara
Martin Horáček – bicí
www.slather.cz

Experimentální jatka – (exhibiční punk)
Kapela vznikla v polovině roku 2002, od jehož konce začala koncertovat. Na počátku roku 2004 natočila Jatka CD s nazvem Totoč!. Poté se kapela mírně změnila výměnou postu bubeníka.
V dnešní formaci se uvelebila na jaře 2005, kdy po předvánočním přijetí trumpeťáka Borise znovu vyměnila bubeníka – do kapely přišel Medák. Nyní kapela úporně pracuje na nových tématech, na které v hektické změti změn obsazení moc času nezbývalo. Kapela již od začátku svého vzniku přísně odmítá hrát jakékoliv převzaté věci a spoléhá se pouze na vlastní tvorbu.
Sestava:
Karlos – kytara
Zuzka – zpěv
Peepa – basa, zpěv
Boris – trumpeta
Medák – bicí
http://e-jatka.pohoda.cz

Rock Café Contest www.rockcafe.cz/contest.asp je stále úspěšnou a hojně navštěvovanou soutěží pro mladé kapely s vlastní tvorbou, podporovanou sponzory PRAHA MUSIC CENTER (www.pmc.cz) (PMC poskytuje každé běžné kolo všem zúčastněným kapelám 10% slevenku do svých obchodů, dále drobné hodnotné ceny a v rámci Malých finále hlavní cenu – mikrofon Shure SM58), pražským nahrávacím studiem "3bees" www.3bees.cz (3bees vítězné kapele z Velkého finále poskytne celých 5 nahrávacích dnů ve svém studiu) a mediálním partnerstvím časopisu Muzikus a hudebního portálu www.muzikus.cz
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/projekty/Rock-Cafe-Contest-v-patek-2810-od-1930-hod~24~rijen~2005/
 

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.