muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
PR

Rock Café Contest opět 27. října

6.10.2006 | Autor: PR | sekce: projekty
8. běžné kolo 5.ročníku soutěže pro mladé začínající kapely s vlastní tvorbou s názvem Rock Café Contest, Rock Café, pátek 27.10.2006, kapely CROSSBAND, KRTECZEK a TICHO DE PRE CUPÉ BAND, start 19.30, vstupné 50,-:

Nejdříve jako obvykle rekapitulace z předešlého kola – tak tedy první poprázdninový soutěžní večer měla za čest odstartovat formace Půjčovna vzducholodí. Baskytarista svým tričkem Dead Kennedys sice sliboval ostrý hudební zážitek, ale nakonec zůstalo jen u trička. Kapela čerpala své hudební vlivy především z hard rocku, funky a crossoveru.
Druzí, trio Fekete Kutya, mohli na první pohled podle názvu zajímat především hungaristy a maďarské národovce. S prvními tóny a slovy textu přišlo trpké zklamání - kapela maďarsky nezpívala a tak se jazyk hardrockových ikon socialistického bloku Omegy a Lokomotiv GT opět nedostal do povědomí širší veřejnosti :-). A co že vlastně ten název znamená? Fekete Kutya je maďarsky „černý pes“.
Večer „šlusovala“ poněkud ostřejší formace, kvartet Easy Aid’s. Jejich heavy sound utvářela především nabroušená kytara, které v pomyslném dialogu přizvukovala sličná a energická zpěvačka. Jak u podobných kapel bývá tradicí, kromě hybnějších vypalovaček nechyběly ani pomalejší pasáže, dávající publiku šance zažehnout zapalovače. V dnešním soutěžním klání působili nejvyhranějším dojmem a nakonec také zaslouženě zvítězili.

Výsledky zářijového kola:
1. Easy Aid´s (20 hlasů)
2. Půjčovna vzducholodí (17 hlasů)
3. Fekete Kutya (10 hlasů)

A které kapely Vás čekají a neminou v rámci dalšího základního kola v pátek 27.října?

Crossband

Crossband

Crossband:
Nymburská kapela Crossband hraje od roku 2004. Založil jí Jarda Kříž (zpěv,kytara a foukačka) s bráchou Standou Křížem (zpěv, baskytara). Na kytaru byl osloven Michal Walter (zpěv, kytara) a na bicí Vítek Blažek. S kapelou občas hostuje Tomáš Vydra na percuse a Tomáš Kukal na banjo.
Crossband hraje směs rocku, pop-rocku, blues, funky a folku. Jarda se Standou prošli mnoha hudebními styly a hráli ve spoustě kapel od folku až po funky (Te-sla, Pant, Chains atd.). Jarda se podílel a podílí na řadě divadelních představení v nymburském Hálkově divadle (muzikály, opereta, činohra), ale i televizních seriálech. Standa hrál v doprovodné kapele Alice Konečné a v současné době se věnuje také zvukařině. Michal Walter hrál v kapele Angelika a občas hraje u Petra Kotvalda. Vítek Blažek hraje v jazzovém orchestru Lysá nad Labem.
V roce 2005 kapela pokřtila v pražském Rock Café svou první nahrávku s názvem „První nástřel“. Jedná se o maxisingl s pěti písněmi. Cílem Crossbandu je pestrost a dobrá muzika, ze které sálá energie a posluchač by se neměl v žádném případě nudit.
V roce 2005 odehrála kapela cca 30 koncertů a to i na větších pódiích např. Přístavní slavnosti (před Mig 21) atd. Tento rok chystá kapela další cd nebo třeba koncert v sousedním Polsku.

Krteczek

Krteczek

Krteczek:
Kapela s českými texty vystupuje v českých klubech a festivalech.
Sama sebe zařazuje mezi českou rockou alternativu. Je charakteristická
najazzlým projevem půvabného dívčího vokálu a tvrdými kytarovými
rify. V roce 2006 zvítězila v semifinále vyhledávací soutěže
Rock Kalich a i ve finále skončila na slušném druhém místě. V soutěži Vosud se taktéž umístila na druhém místě.
Sestava :
Ivana Ajvie Zágnerová - zpěv (texty)
Petr Brada Zahrádka - kytara (zpěv, hudba)
Ondra Foggy Ledvina - kytara (zpěv, auto)
Honza Mrkev Šlajchrt - baskytara (výtvarná činnost, zkušebna, auto)
Michal Vaanja Urbánek - bicí (a nic víc)

Ticho de pre cupé band

Ticho de pre cupé band

Ticho de pre cupé band:
Kapela vznikla na začátku roku 2003 jako folková alternativa, ale postupem času se zařadila spíše do rock-folkového proudu a svou hudbou a texty si získala nemálo příznivců. Koneckonců to potvrdil křest jejího nového CD v DK Milevsko, kde se vtěsnalo přes 500 návštěvníků, či koncert s POST-IT na jejich Nokia TOUR. O její kvalitě vypovídá i fakt, že v roce 2005 vyhrála soutěž Bitva o Sázavafest a poté vystupovala na samotném festivalu Sázavafest. Velký ohlas také sklízela již po třetí na dalším festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice, na kterém vystupovala mezi takovými hvězdami jako jsou Čechomor, či Mig 21 a co se týče posluchačů, vůbec za nimi nezaostávala. Skupina na podzim roku 2005 natočila svůj premiérový videoklip a vydala její druhé CD s názvem „…i v tom je krása“ pod labelem CECEK RECORDS.
Na podzim 2006 vyráží na ŠŇŮRU PŘES HORY A DOLY. Celou Tour jedeme s již proslavenou kapelou NIKDE NIKDO. Začíná 30.září v České Lípě a pokračuje v Plzni, Jihlavě, Ostravě, Brně, 2xPraze, Stříbrné Skalici, Kolíně, Pardubicích, Písku, Týništi nad Orlicí Českých Budějovicích, Milevsku a nejspíš ještě v Havířově a v Teplicích (to je v jednání). Podrobnější informace budou v nejbližší době na internetu.

Soutěž probíhá 5.rokem za podpory PRAHA MUSIC CENTER, pražského nahrávacího studio 3bees a časopisu Muzikus coby hlavního mediálního partnera projektu, kapely se do ní mohou přihlásit dle instrukcí na www.rockcafe.cz/contest
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/projekty/Rock-Cafe-Contest-opet-27-rijna~06~rijen~2006/
 

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.