muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage
PR

Rock Café Contest 23.12 od 19:30 hodin

12.12.2005 | Autor: redakce | sekce: projekty
Rock Café Contest, Rock Café, pátek 23.12.2005, start 19.30, vstupné 50,-:

Rock café Contest 12/05

Rock café Contest 12/05

Poslední letošní Malé finále soutěže Rock Café Contest www.rockcafe.cz/contest.asp, kterou podporuje firma PRAHA MUSIC CENTER www.pmc.cz (PMC poskytuje každé běžné kolo všem zúčastněným kapelám 10% slevenku do svých obchodů a drobné hodnotné ceny, v rámci Malých finále hlavní cenu – mikrofon Shure SM58 a konečně v rámci Velkého finále poukaz na odběr zboží v hodnotě 10.000,-!), dále pražské nahrávací studio "3bees" www.3bees.cz ( 3bees vítězné kapele z Velkého finále poskytne celých 5 nahrávacích dnů ve svém studiu) a časopis Muzikus www.muzikus.cz coby hlavní mediální partner projektu, proběhne přesně v předvečer Štědrého dne, tedy v pátek 23.12., na obvyklém místě a v obvyklý čas – tedy v pražském klubu Rock Café od 19.30 hodin.
Těšit se můžete na kapely, které už se na soutěži každá jednou v průběhu podzimu ukázaly, konkrétně se do Malého finále z předešlých kol probojovaly tyto formace:

Dive:
Kapela vznikla někdy kolem roku 2000 z původně "adidasmetalových" Straighthate. Současná sestava (Dáda-zpěv, Filip-kytara, Doctor-basa, Jenda-bicí) se ustálila počátkem roku 2002, kdy také DIVE definují vlastní styl zvaný tripcore. K nejdůležitějším akcím pro skupinu patří účast na Trutnově 2003, předskakování Waltari, Artery, Jolly Joker & the P.B.U. a častá vystoupení na koncertech pod hlavičkou "X-core". V květnu 2004 vyšlo DIY EP s pěti songy, které je možno poslechnout a objednat na oficiálním webu kapely – www.diveband.net, mp je možno poslechnout na www.bandzone.cz/dive/mp3

Cocktail:
Brněnsko-pražsko-plzeňská pop-rocková skupina Cocktail s prvky různých stylů hudby hraje asi 3
roky a je složená ze zkušených muzikantů (hráli např. v kapelách Hungry Pig, Rowdies, Redbols, Hardmass,
Abraxas, Gaia Mesiah ...)
Na koncertech nebo ve studiu je jako hosté doprovázeli např. trumpetisté Míra Barabáš,Petr Kužvart (Chinaski)
nebo David Dragoun (klávesy,piano).

Sestava:
Roman Hais-zpěv, perkuse,akust.kytara (Pha), Petr Volek-kytara (Plzeň), Tom Šaroun-baskytara (Pha), David Jaroš-bubny (Brno), Jakub Fabian- trumpeta(Pha), Silvie Machová-vokal.zpěv (Pha), Iva Cabrnochová-vokal.zpěv (Plzeň)
www.cocktail.wz.cz

Spiknutí:
Sestava: Burác - zpěv, kytara, texty; Wayne – kytary; Ondroid – baskytara; Mori – bicí

Spiknutí vzniklo roku 1996 transformací z básnicko-hudebního projektu Divadlo Nebe. Tvorba byla zpočátku charakteristická zadumanými skladbami se složitou symbolikou v textech, často pouze recitovaných. Personální změny v letech 2002-2004, které vyústily do nynějšího obsazení, přinesly i osvěžení v repertoáru. Současná produkce Spiknutí se nese v duchu písničkového rocku s výraznou rytmikou, který však neváhá vstřebávat prvky reggae, hard-coru, funky nebo punku.
Pozornost vzbuzuje i tradičně vysoká kvalita textů (v minulosti z Burácova básnického “šuplíku” vybírala např. Vypsaná fixa nebo Ready Kirken). V novějších skladbách Spiknutí se texty posunuly do méně ponurých, smířlivějších poloh, aniž by rezignovaly na sdělované obsahy.
V současnosti Spiknutí propaguje EP Vášeň, které má vedle uspokojení zájmu fanoušků na slibně zaplněných koncertech sloužit také jako jasný signál pro hudební vydavatelství.
www.spiknuti.com
  
Soutěžní klání Rock Café Contest bude samozřejmě za stejných podmínek probíhat i v roce 2006, momentálně ale není na webových stránkách Rock Café k dispozici aktuální přihláška (protože se připravují nové stránky), o tu si zatím mohou zájemci napsat na email tereza@rockcafe.cz, přihláška do dalšího ročníku jim bude obratem zaslána.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/projekty/Rock-Cafe-Contest-2312-od-1930-hodin~12~prosinec~2005/
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.