muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
PR

ostatníFinále Rock Café Contestu 2007 přichází

1.1.2008 | Autor: PR | sekce: projekty

Rock Café Contest

Rock Café Contest

Velké finále 6.ročníku soutěže pro mladé začínající kapely s vlastní tvorbou s názvem Rock Café Contest

Praha - Rock Café
neděle 6.1.2008
start 20.00, vstupné 50,-


Revelation (z srpnového malého finále si nesou 86 hlasů)
jsou mladou, dynamickou kapelou hrající vlastní tvorbu v pop-rock-funkovém duchu s anglickými texty. V jejím čele stojí talentovaná a charismatická zpěvačka řeckého původu Nikoleta Spalasová. Kapela hraje ve složení bicí, baskytara, klávesy, kytara, zpěv. Všichni členové mají bohaté hudební zkušenosti z předchozích účinkování v několika hudebních skupinách. Je navíc malou kuriozitou, že každý v Revelation aktuálně studuje nějakou hudební školu buď konzervatoř nebo FAMU.
Kapela pravidelně koncertuje v klubech a na festivalech po celé České republice. Vyznačuje se pestrou a energickou „show“. Vystoupení mají svoji specifickou atmosféru a navíc je hudebníci zvládají se značným technickým nadhledem. Kapela si hodně zakládá na moderním zvuku a dokáže s ním věcně pracovat. Mezi významnější vystoupení řadí především předskakování Support Lesbiens a úspěšné koncerty v pražském klubu Rock Café, Paláci Akropolis či Roxy.
Nahráli ve studiu již dvě mini CD: “First Shot” (2005) a “We Know” (2006). V lednu letošního roku natočili k singlu “You Know” videoklip. Kapela v současné době intenzivně pracuje na hudebním materiálu pro chystané debutové album.
Sestava: Nikoleta Spalasová - zpěv, Ludvík Kulich - kytara, Ivo Broum - klávesy, Ondřej Vocilka - basa, Honza Ježek – bicí

Nenie (z dubnového malého finále si nesou 64 hlasů)
„Nebudeme se kompromitovat.Jedeme v tom proto, abychom si užili hudební dobrodružství.“ Kultura malých ponurých místností čáslavského předměstí roku 1998 dala vzniknout neotřelé kombinaci řezavého coru, emotivní psychadelii a něčeho, pro co se jen těžko hledá název. Jak to celé vzniklo? „Chtělo to ven.“- odpovídá T. Začátky zmizely v propadlišti dějin. Nezbyly fotografie, jen matné vzpomínky. „To období bylo takový mlhavý.“- shodují se členové kapely. První demo kapela natáčí v roce 2000. Šest písní pod společným názvem Dangerous Area se jeví jako hodně naléhavé a něčím provokující skladby. Fakt, že si demo kapela natáčela celé sama a finální zvuk dodělávala na vypůjčeném analogovém mixážním pultu, působí velice syrově. „Učili jsme se s tím tenkrát pracovat, věděli jsme co chceme, ale dát představě reálnou formu nám dalo velkou práci. A hlavně jsme cejtili, že tomu pořád něco chybí. Přemýšleli jsme nad různýma synthézama, krabičkama a já nevím čím. Chtěli jsme prostě od zvuku víc než jen navalený kytary a bicí.“ V roce 2002 přichází nový člen, DJ Sailor, a kapele se tím otvírají nové možnosti práce se zvukem a experimentování. Kapela objíždí festivaly a klubové scény velkých i malých měst. Po šňůře odehraných koncertů se kapela uchyluje do ústraní a v roce 2005 začíná, nyní už studiově, pracovat na svém prvním albu. V současné době Nenie dále koncertuje a pracuje na tvorbě písní pro nové album. „V nejbližší době bysme se chtěli pustit do takovýho malýho projektu. Tři nebo čtyři naše písně chceme udělat akusticky, ale tak trochu neobvykle. Víc k tomu zatím říkat nebudeme.“Co vlastně znamená název Nenie? Nenie se říkalo ženám, které se nechávaly najímat na pohřby jako tzv. plačky. Nenie jsou také lyrické básně nebo starořímské pohřební písně.
A čeho by toto excentrické hudební seskupení chtělo dosáhnout na hudebním poli? Odpověď není až tak překvapivá a zní: „Nezařadit se do davu ostatních, nestoupnout si do lajny a nepodlehnout škatulkovacímu trendu. Prostě NENECHAT SE ZAPRODAT A SEMLÝT!“

Cink&Tej (z prosincového malého finále si nesou 46 hlasů)
Kapel byla založena kolem června 2005. Její vznik asi nejvíce zapříčinil rozpad novostrašeckého hudebního uskupení Vanuatu Tuvali, ze kterého do nově vznikající kapely přešli hned 3 členové-mladší z bratrů Poštáků, Paich a Heri. Dále jsme i částečně narušili integritu kapely Sir Malkovich, ze které jsme nadobro vytrhli bubeníka Adama. Nejjednodušší to bylo s basákem, starším Pošťákem, ten byl v té době na „volné noze“ a byl dost možná jedním z prvních impulsů k založení Cinkatýho. Kapela je ovlivněna jen kvalitativním popem a Redhoty.
Obsazení: Jan Raich - zpěv,el. kytara,texty, Jakub Pošta - el. Kytara, Ondřej Herout - EWI (el.dechový nástroj),texty, Ondřej Pošta – baskytara, Adam Navarčík – bicí


Soutěž i v tomto roce sponzorsky podporují Praha Music Center, pražské nahrávací studio 3bees a časopis Muzikus coby hlavní mediální partner projektu. Kapely se do ní mohou přihlásit dle instrukcí na rockcafe.cz/contest.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/projekty/Finale-Rock-Cafe-Contestu-2007-prichazi~01~leden~2008/
 

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.