přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
Jennifer Batten - Nejen dlouholetá kytaristka Michaela Jacksona
Je možné, že vám jméno Jennifer Batten na první dojem nic neříká, ale vedle bývalé pravé ruky Michaela Jacksona a Jeffa Becka se tu bavíme nejen o uznávané lektorce, ale také o inovátorce v rámci kytarového vybavení.
celý článek
15.01. Je libo bubínek nebo celou soupravu? Chcete si sami zvolit materiál, rozměry, hardware a tisíc a jednu další specifikaci? U GD Custom Drums není problém.
03.01. Se zajímavým nápadem přišli ve firmě Chemistry Design Werks z Minnesoty. Vyrobili totiž pedalboard, který tak trochu připomíná stavebnici Merkur.
17.12. Že „Ostráva je kraj razovýty“, je obecně známo i bez sloganu písničkářského klasika. Naposled jsem tam loni v zimě naháněl šéfa firmy High Light Touring, Ing. Martina Dudu (viz Muzikus č. 3/2015).

15.12.

 
16.01. Theremin je jediný nástroj na světě, na který se při hře nesmí sahat. Beze zbytku jej k okouzlení publika využil třeba legendární Jimmy Page z Led Zeppelin, avšak zdaleka nejen on.
14.01. S workstationy, aranžéry a chytrými samohrajkami se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Máme na trhu pochopitelně drahé nástroje (Yamaha, Korg, Ketron...), které stojí kolem sta tisíc a každý hudebník si je nemůže dovolit.
 
Muzikus 01/2017
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
05.01. Je to mu již pár let, kdy se poprvé v Muzikusu objevil test italské značky Ketron. Od té doby uteklo dlouhých čtrnáct let a firma Ketron si vydobyla svoje postavení na světovém trhu klávesových nástrojů.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
13.01. Hola guitarristas, dneska se podíváme pro inspiraci na jedno z nejčastějších využití tzv. zmenšených akordů, nebo chcete-li anglicky, diminished chords.
07.01. I want to talk about something really practical this month, keyboard stands. Whether you are playing small gigs in music clubs or Huge ones in arenas, you will need a reliable support for your axe.
 
12.01. V minulých dvou dílech jsme se zabývali vizualizací hudby na hmatníku podle metody Garyho Willise. Musím se přiznat, že ačkoliv je tato metoda velice logická a věřím, že se do budoucna stane pro čtenáře velmi užitečnou, či snad dokonce zlomovým objevem,...
 
13.01. Hola guitarristas, dneska se podíváme pro inspiraci na jedno z nejčastějších využití tzv. zmenšených akordů, nebo chcete-li anglicky, diminished chords.
03.01. „Daktr, dakrt plííís...“ to jsme vyřvávali na večírcích v dobách, kdy si hardrocková kapela UFO razila vítězně cestu hudebním nebem. Psal se rok 1974 a album Phenomenon se poprvé vydrápalo do ankety Billboard. A skupina UFO se tak dostala do povědomí rockové veřejnosti, kde... kde vlastně zůstala dodnes. A to při stálé činnosti s jednou ne zase moc dlouhou přestávkou. Tímhle se nemůže pochlubit moc kapel.
28.12. Není možné v historii rocku přehlédnout něco tak výrazného, a přesto obecně stojícího mimo hlavní proud obecné pozornosti, jako vliv skladatelsko-producentské dvojice Chinn & Chapman.
26.12. Pokud ještě chvíli zůstaneme u tématu elektronických ladiček, uvědomme si, za jakých (zejména světelných) podmínek na pódiích při koncertech ladíme. Pokud tedy vlastníme, byť slušně fungující, ladičku pouze s digitálním a nepodsvíceným displejem,...
24.12. Není sice vidět, zda na hlavě jsou dvě vodítka pro struny, ale zejména bullet na hlavě a její tvar dávají najevo, že jde o Fendera Stratocastera z období CBS, a to z druhé éry této části vývoje firmy.