muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
Zcela vpředu se vyjímá opravdu krásný a elegantní Ibanez Talman z edice Vintage
Uprostřed německé vesničky s půvabně germánským názvem Gutenstetten, rozlohou pouze o něco větší než dvacet kilometrů čtverečních, se konalo koncem června druhé pokračování kytarového festivalu Ibanez Guitar Fest.
celý článek
DNES Firma Collings sídlí v Austinu v Texasu a zabývá se výrobou zejména akustických a semiakustických nástrojů, určených především do country a bluegrassu.
24.08. Jeden z nejvyhledávanějších hudebních festivalů v České republice, který si získal evropské, ne-li světové, renomé, letos oslavil dvacet let své existence. Po povedeném dalším ročníku připravili organizátoři v rámci oslav i rozsáhlou publikaci.
18.08. Na jednom ze sídlištních předměstí Plzně, do kopce na sever od synagogy, nad betonovou sámoškou, můžete po železných schodech vystoupat vzhůru do obchůdku s audio elektronikou.

07.08.

 
25.08. Kytary Paco Castillo již čtenáři Muzikusu znají. Postupně zde prošlo testem pět modelů, od nejlevnější řady až po tu nejdražší, profesionální, včetně nízkolubového elektroakustického nástroje. Zbývá tedy doplnit kytaru speciální, ale o to pro Španělsko typickou, a tou je flamenco.
24.08. PDP je dceřiná společnost americké značky Drum Workshop, známé mimo jiné jedním z nejpopulárnějších pedálů všech dob, DW 5000. Dnes se však podíváme na šlapku, která nemá pětitisícovku v označení, ale na cenovce.
 
Muzikus 08/2016
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
01.08. S Jojo Mayerem jsem měl možnost mluvit již několikrát a pokaždé jsou to rozhovory dalece přesahující jen hudební rámec. Nejnovější příležitost se naskytla při jeho letošním koncertě v Lucerna Music Baru, kde hrál s aktualizovaným složením kapely The Nerve.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
08.08. Hola, kytaristé. Nedávno jsem při poslechu jedné latinskoamerické zpěvačky, kde hrál skvělý kytarista (bohužel jsem nezjistil jeho jméno) narazil na pro mne ne příliš známý, ale zato skvěle znějící způsob, jak zahrát jeden z nejpoužívanějších akordových spojů, a to II-V-I v moll.
06.08. Dnes se tedy konečně dostáváme k druhé ze dvou základních platforem - totiž k digitálnímu mixážnímu pultu. Co se týče live akcí a jejich ozvučování, digitální pulty v dnešní době jednoznačně převládají a analogové modely postupně mizí i z malých akcí a naopak se objevují v inzercích za v minulosti nebývale nízké ceny.
 
DNES Basový buben býval v hudbě od začátku jakýmsi pojítkem mezi kontrabasistou a feelingem bubeníka. Ve swingu byly tyhle čtyři doby až do nástupu bebopu neodmyslitelnou součástí hraní. Koncem čtyřicátých let přišlo s novým stylem i nové pojetí hraní.
 
25.08. Kytary Paco Castillo již čtenáři Muzikusu znají. Postupně zde prošlo testem pět modelů, od nejlevnější řady až po tu nejdražší, profesionální, včetně nízkolubového elektroakustického nástroje. Zbývá tedy doplnit kytaru speciální, ale o to pro Španělsko typickou, a tou je flamenco.
20.08. V dnešním dílu si informace o dohmatu a seřízení prohnutí krku zkusíme tak nějak dát všechny dohromady a udělat takové závěrečné resumé. Jen ještě pro doplnění číselných hodnot na nástrojích z minulého dílu - jako E je myšlena nejhlubší opředená struna, ...
15.08. Témat, která zde v rámci tohoto seriálu probíráme, je opravdu hodně, takže až opět po roce se dostáváme opět ke krabičkám, kytarovou veřejností milované a někdy i hojně diskutované, přesto zcela nezbytné součásti celkového zvuku a feelingu.
10.08. Zdá se, že s cestovními kytarami se tak trochu roztrhl pověstný muzikantův pytel. Do dnešní uspěchané, a tedy i více cestovatelské doby se čím dál více prosazují čím dál miniaturnější předměty, které nutí rozlítané hudebníky tahat s sebou nástroje, které budou takřka vždy k dispozici.
09.08. S nadcházejícími chladnými podzimními a zimními dny nás čekají spíše krásné zimní procházky než vysedávání na zahrádkách na sluníčku u vychlazeného moku. No a na sychravé zimní počasí je potřeba, abychom byli vybaveni třeba dobrou hudbou, propojenou třeba i s obrazem, a hlavně i lahodným kvalitním šnapsem, který nás náležitě zahřeje!
 

Společná věc

Společná věc

ALCHEMIST

Rosa Nocturna

The Faint Smile

michaloskralos

☺ Divadlo Snů
Remoska (16.05.)

☺ Divadlo Snů