přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
Bobby Vega - Úžasné věci v úžasných rukách
Na Warwick Bass Campu potkáte řadu osobností z basového světa, které dosáhli velkých věcí různými způsoby. Některé cesty se ale v celém kontextu basových špiček poněkud vyjímají a jsou velmi atypické, až překvapivé. Taková cesta je také možná?
celý článek
19.09. Těžko byste hledali většího psychopata, než je frontman americké mathcoreové formace The Dillinger Escape Plan. Lezení po bednách, skoky do davu a akrobacie s mikrofonem jsou nepostradatelnou součástí každého vystoupení, a ani zbytek kapely se nenechává zahanbit.
08.09. Po rozhovoru s producentem Stevem Lyonem, který najdete v Muzikusu 9/2015, se nám nabídla jedinečná možnost navštívit Steva přímo v jeho londýnském studiu Panic Button Studios, umístěném na jednom z ostrovů řeky Temže.
07.09. Ve slunné Kalifornii se již objevila spousta úžasných věcí. Některé novinky nás však ještě dnes dokážou, řekl bych, minimálně překvapit. Na Huntington Beach sídlící společnost Signal, která se od roku 2004 věnuje výrobě snowboardů všech možných i nemožných tvarů...
 
20.09. Nejen firmy zabývající se výrobou bubnů se snaží všemožně inovovat, ale i firmy vyrábějící různé příšlušenství a doplňky pro bubeníky se snaží držet krok, aby jim neujel, jak se říká vlak, a přinejměnším se držely tyto firmy trendů. Ne jinak je tomu i u firem zabývajících se výrobou blan.
17.09. Novinkou mezi keyboardy firmy Yamaha se stala roce 2015 nová řada PSR-S. Modelová řada s padesátkou na konci byla nahrazena řadou sedmdesátkovou. Jinými slovy, modely PSR-S670, 770, 970. V dnešním testu si představíme nejnižší model této řady keyboardů, PSR-S670.
 
Muzikus 09/2016
VYBRANÉ ČLÁNKY Z ČÍSLA
30.08. Přiznám se, že k tomuto kytaristovi mne přivedla tak trochu méně obvyklá cesta. Dostalo se mi do rukou album jeho posledního projektu, superskupiny Saint Asonia. Když jsem se dostal přes úvodní nářez prvních skladeb, tak mne velice příjemně překvapila melodika někdy až do akustických podob zavedených písní.
MULTIMEDIÁLNÍ PŘÍLOHY
 
12.09. V současnosti se v našem „podseriálu“ zabýváme směrováním signálu, tedy routingem. Nejdříve jsme začali směrováním signálu uvnitř samotného DAW, tedy kanály Group, FX a Send, později jsme se podívali na Side-Chain, tedy řízení signálu v jedné stopě signálem ze stopy jiné.
05.09. Hola, kolegové. Minule jsme si ukázali jednu ze zajímavých sazeb na dominantní jádro v moll. Tedy spoj Xm7/5b-X7alt-Xm7 (Xmmaj7). Pro dnešek bych ještě v tomto duchu pokračoval.
 
20.09. Zbyněk Haase, člen kapely Aleš Brichta Project, patří k těm kytaristům, jejichž stylový záběr je velice široký. Najdete ho jak na rockových pódiích, tak i třeba za katedrou jeho vlastních kytarových kurzů (od roku 2001 učí na ZUŠ v Chabařovicích), a ale také i v divadle, ...
 
18.09. „Postavit sólo - to je jako běžet maratón na 16 nebo 24 taktů. Nemůžeš od začátku hned sprintovat, ale musíš nasadit tempo, abys zaujal přihlížející. Pak zvolníš a sdělíš něco nějakým nápadem, melodií.
14.09. Jednou za čas se člověku dostane do rukou produkt, který jednoduše nezapadá do žádné zaběhané škatulky. Může to být proto, že umí něco, co jiné vybavení neumí. Jiné unikáty zase nabízejí neobvyklé kombinace funkcí.
13.09. V jednoduchosti síla jest, je jakési lidové moudro, docela dobře padnoucí k tomuhle nástroji. Značka LTD je, jen pro připomenutí, cenově dostupnější variantou nástrojů ESP. Což nemusí nutně znamenat jejich nižší kvalitu.
13.09. Protože si nejsem jist, zdali je v Čechách mezi kytaristy známa americká firma Big Joe Stomp Box Company, nejdříve krátký úvod. Firma sídlí v USA a vyrábí kytarové efekty. Chlubí se tím, že její efekty jsou opravdu analogové, skvělé, a nemůžeme bez nich vlastně ani existovat.
11.09. Asi každý kytarista si při balení na cestu posteskl, co bych tak dal za to, kdybych si mohl s sebou vzít svojí oblíbenou kytaru... Na nástroj většinou nezbývá místo, anebo jej s sebou nebereme z opatrnosti.
 

Společná věc

Společná věc

ALCHEMIST

Rosa Nocturna

The Faint Smile

michaloskralos

☺ Divadlo Snů
Remoska (16.05.)

☺ Divadlo Snů