přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraZákladní akordický trojzvuk - ve stylu Erica Johnsona

11.06. | Autor: Peter Moc | sekce: pro muzikanty - workshopy

Základní akordický trojzvuk - ve stylu Erica Johnsona


Zmenšený kvintakord

Předešlé dva díly jednoduše a prakticky shrnuly ukázky a tvary durového kvintakordu C dur společně s tvary mollového kvintakordu C moll. Eric Johnson přesune druhý hlas (velkou tercii / malou tercii) o oktávu výše a vytvoří otevřený tvar daného kvintakordu. Dnes se podíváme na zmenšený kvintakord.

Určitě se podívejte do minulých dílů a zahrajte si některé zásadní ukázky a cvičení. Bude to pro vás výzva i radost a pomůže vám to lépe porozumět dnešnímu tématu.
Tak si tedy pojďme vysvětlit, z čeho se skládá zmenšený kvintakord, jakou funkci v harmonii zastupuje a v jakém hudebním kontextu se s tímto trojzvukem určitě setkáte nebo už jste se setkali. Zmenšený kvintakord je trojzvuk skládající se ze základního tónu, malé tercie a zmenšené kvinty. Zmenšený akord Cm5b (c-eb-gb) obsahuje tedy základní tón (c), malou tercii (eb) a zmenšenou kvintu (gb).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Zakladni-akordicky-trojzvuk-ve-stylu-Erica-Johnsona~11~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.