přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraZákladní akordický trojzvuk ve stylu Erica Johnsona - Obraty durového kvintakordu

10.07. | Autor: Peter Moc | sekce: pro muzikanty - workshopy
Co vše ještě nevíme o jedinečnosti a použítí kvintakordů spolu s jejich obraty a barevnými tóny (tenzemi) v moderní harmonii a improvizaci, to nám Ericova hra prozradí a názorně ukáže.

Předešlé díly se zabývaly základními tvary durových, mollových a zmenšených trojzvuků. Ukázali jsme si běžné akordické tvary a jejich použití, tak jak se vyučují v prostředí hudbeních škol, a jak klasická hra na piano inspirovala kytaristu, skladatele a multiinstrumentalistu Erica Johnsona a spolupodílela se na obohacení jeho akordického doprovodu a sólování. Překládáním vnitřních hlasů jakéhokoliv akordu o čistou oktávu výše Eric vytváří tzv. „otevřené trojzvuky“ - spread triads -, které svým intervalovým uspořádáním obohacují hudební scénu moderními a netradičními souzvuky. Tento již čtvrtý díl se bude věnovat obratům durového kvintakordu v doprovodném stylu Erica Johnsona. Počínaje tímto a následujícími díly bude toto téma představovat větší výzvu pro naše hraní, proto doporučuji si projít předešlé díly.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Zakladni-akordicky-trojzvuk-ve-stylu-Erica-Johnsona-Obraty-duroveho-kvintakordu~10~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.