přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareNebojte se funkcí v DAW - Bounce v duši naposledy

25.05. | Autor: Martin Jirsák | sekce: pro muzikanty - workshopy
Dnes uzavřeme dlouhou kapitolu o různých způsobech exportu částí mixu, jedontlivých stop, freezingu a podobných. A podíváme se na téma exportu pro případ přechodu mezi různými DAW. Tedy například v případě, kdy jsme nahrávku pořídili v Cubase, ale míchat se bude ve velkém studiu na Pro Tools.

Nebojte se funkcí v DAW - Bounce v duši naposledyMožnost přímého přenosu projektu neexistuje. Každé z DAW používá svůj vlastní interní formát souboru. V daném souboru je uložena řada informací specifických pouze pro dané DAW. Různá DAW také používají různé standardy plug-inů (VST, AAX, Audio Units...). Musíme tedy znovu použít nějaký způsob exportu. V tomto případě používáme formáty AAF nebo OMF. V podstatě jsou oba dva formáty stejné.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Nebojte-se-funkci-v-DAW-Bounce-v-dusi-naposledy~25~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.