přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareNebojte se funkcí v DAW - Bounce v duši (8)

09.01. | Autor: Martin Jirsák | sekce: pro muzikanty - workshopy
Render in Place
Render in Place je specifický způsob exportu zvuku. Jedná se o export, jehož výsledek je okamžitě načten zpět do projektu, a to buď jako nová stopa (tak je to řešeno například v Cubase), nebo jen na pozadí, zatímco v popředí (z hlediska grafické prezentace uživateli) je stále vidět původní zdrojový signál.
K čemu se používá?
Jedno z úplně prvních použití bylo ušito na míru pro uživatele virtuálních nástrojů, kteří si s pomocí syntezátoru (nejčastěji právě softwarového) vygenerují nějaký zvuk nebo smyčku či pattern. Tuto smyčku ale následně chtějí již zpracovávat jako audio. Tedy chtějí mít například možnost

Nebojte se funkcí v DAW - Bounce v duši (8)


aplikovat procesy offline, stříhat jako audio, přehrávat výsledek pozpátku (což zní úplně jinak, než když pozpátku přehráváte MIDI noty), případně tento signál použít třeba jako zdroj nebo modulaci do jiného syntezátoru. Jak vidno, možností využití je celá řada.
A pak je tady druhý možný okruh použití, kdy chceme vyexportovat celou stopu (pro příklad klidně opět stopu s virtuálním nástrojem) a s výsledkem opět pracovat jako s audiem. To se hodí třeba i v případě, kdy přenášíme svůj projekt do jiného studia, kde bude míchán a kde naše virtuální nástroje nemají nainstalované. Někteří uživatelé funkci používají i proto, aby ulevili zatížení procesoru. Ačkoliv pro to byla už dříve v DAW funkce Freeze, proč ne?
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Nebojte-se-funkci-v-DAW-Bounce-v-dusi-8~09~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.