přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareNebojte se funkcí v DAW - Bounce v duši (7)

28.12. | Autor: Martin Jirsák | sekce: pro muzikanty - workshopy
Dnes konečně přijde kouzelník a vysvětlíme si, jak to dopadne, když vyexportujeme jeden projekt dvakrát. Zní opravdu vždy přesně stejně?
V minulých dílech jsme vyexportovali výsledný smíchaný zvuk (Export Audio Mixdown). Protože se vlastně jedná o jakýsi master, chceme mít nad tímto souborem úplnou kontrolu. A chceme, aby výsedek zněl vždy naprosto přesně stejně a naprosto tak, jak zní, když jej mícháme. Ale ono to tak nemusí vždy být. Ostatně nemusí to tak být už ani během mixu. Už během mixu může každé jedno přehrávání znít pokaždé maličko jinak, pokud použijeme ty „správné“ úkoly. Proč?

Nebojte se funkcí v DAW - Bounce v duši (7)


Zkoušeli jste to někdy? Přidejte do svého projektu nějaký virtuální nástroj, který používá oscilátory (nikoliv přehrávač zvukových souborů, tedy ROMpler nebo sampler), ale skutečně oscilátory. Nechejte tento virtuální nástroj přehrát nějakou melodii (nebo i jen jeden tón). Takovýto projekt vyexportujte. A ještě jednou. A poté vyexportovaný zvuk načtěte zpět do jednoho projektu a obraťe fázi jednoo z exportovaných souborů. Ostatně stačil by i jen jeden export, otočit jeho fázi a porovnat to se zdrojem. Výsledkem by (teoreticky) mělo být ticho. Dva exportované soubory by měly být úplně stejné, po otočení fáze by se tedy měly dva stejné signály odečíst a výsledkem by bylo ticho. Ale ticho nedostaneme, protože tyto dva exporty nejsou úplně identické.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Nebojte-se-funkci-v-DAW-Bounce-v-dusi-7~28~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.