přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareNebojte se funkcí v DAW - Bounce v duši (10)

08.03. | Autor: Martin Jirsák | sekce: pro muzikanty - workshopy
Mrzne, až praští
Dalším způsobem, jak „vyexportovat“ zvuk, je tzv. freeze (zmrazení). Tato funkce vlastně neslouží pro export zvuku, a pokud ji tak použijeme, můžeme mít docela problém, ale právě proto se o této funkci chci zmínit.

Nebojte se funkcí v DAW - Bounce v duši (10)Funkce Freeze byla do DAW přidána ve dnech, kdy virtuální nástroje a plug-iny vyžadovaly obrovský výkon procesoru a počítačeještě tak výkonné nebyly. To už dnes pro většinu uživatelů neplatí, i když profesionálové s tisícem virtuálních nástrojů v jednom projektu se s tím potýkají stále. Funkce Freeze vyexportuje výsledný zvuk dané stopy a tento vyexportovaný zvuk následně přehrává na pozadí původní stopy. To znamená, že na obrazovce počítače se stále objevuje původní MIDI záznam (nebo původní zvuková stopa), ale do tohoto záznamu nemůžeme zasahovat, nemůžeme jej upravovat (ačkoliv najdou se v softwaru chybky, jak se k úpravě dostat; ta však následně není provedena), protože DAW vlastně přehrává soubor ve formátu wav na pozadí.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Nebojte-se-funkci-v-DAW-Bounce-v-dusi-10~08~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.