přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytarové inspirace - Poslední díl...

03.01. | Autor: Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty - workshopy
Hola, kytaristé a kytaristky, rád bych se s vámi tímto posledním třiatřicátým dílem rozloučil. Doufám (a věřím), že jsem vás alespoň trochu něčím zajímavým inspiroval a pootevřel vám nové obzory. I když tento seriál končí, můžete si sami obdobným způsobem vytvářet nové inspirace a hledat nové cesty. Stačí tomu být jen otevřený a nakloněný, čímž myslím nemít klapky na očích a nedržet se různých zajetých klišé. Pokusím se na závěr napsat pár rad a postřehů, které jsem za svůj hudební život a také jako učitel různě posbíral. Tak jdeme na to...

Noty, značky, hudební teorie, stahování...
Pokud máte hudbu opravdu rádi a rozhodli jste se ji dělat profesionálně, na plno a pořádně, prostě se hudbou živit, pak vězte, že notám a teorii se prostě nevyhnete. Všechno hraní v divadlech, muzikálech, natáčení všeho možného ve studiu, dokonce hraní pro turisty na lodi apod., všude tam se vás na nic nebudou ptát, prostě před vás hodí list s notami a hrajte. Někdo to čte pomaleji, někdo si to musí připravit doma, někdo to dává rovnou z listu. Ale všichni to umí a patří to úplně k samozřejmým věcem. Jsi profesionální kytarista? Pak znáš noty a vše kolem nich.
Občas se mi stává, že někteří studenti přijdou s tím, že se opravdu noty učit nechtějí, že je to nezajímá, že jim to bere „feeling“ a kdo ví co všechno a že je ten či onen kytarista taky neumí. Ale věřte, že kdo „feeling“ nemá, nebude ho mít ani bez not ani s notami. Kdo ho má, bude ho mít s notami. Noty, chudinky na to nemají žádný vliv. :-) Pokud chcete být opravdu dobrým hudebníkem, noty a studium hudební teorie jednoznačně doporučuji!
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Kytarove-inspirace-Posledni-dil~03~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.