muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytarová dílna XXIX - Rockování (11)

6.6.2004 | Autor: Luboš Malý | sekce: pro muzikanty - workshopy

Kytarová dílna XXIX - Rockování (11)

Kytarová dílna XXIX - Rockování (11)


Keith Richards/Rolling Stones: (I Can't Get No) Satisfaction
Mr. Rock'n'roll a nejslavnější kostlivec se narodil 18. 12. 1943 v anglickém Dartfordu a začal hrát v kapelách již jako mladý teenager. Roku 1962 se svým kamarádem z dětství Mickem Jaggerem dali do kupy kapelu Rolling Stones, nejznámější rock 'n'rollovou legendu, která v téměř nezměněném složení hraje již přes čtyřicet let. Představovat ji není třeba, protože na světě snad neexistuje muzikant, jenž by ji neznal. Keith napsal za dlouhou kariéru mnoho skvělých písní a svým zvukem kytary a feelingem patří neodmyslitelně k soundu kapely. Nejčastěji hrál a hraje na fendery telecastery, ale nevyhýbá se ani modelům od gibsona, zvláště ES-335 a Les Paul Junior. Roku 1988 vydává první sólové album Talk is Cheap a následuje v roce 1991 živé Live at the Hollywood Palladium a o rok později Main Offender.

Kytarová dílna XXIX - Rockování (11)

Kytarová dílna XXIX - Rockování (11)

Kromě vynikajícího kytarového umění překvapuje i jako dobrý zpěvák. Jeden ze slavných hitů (I Can't Get No) Satisfaction, téměř hymna kapely, je postaven na stále se opakujícím dvoutaktovém riffu na durové akordy E-D-A. Právě tvrdošíjné opakování vytváří napětí a jako by vemlouvavý motiv. Mick Jagger stupňuje pomalu zpěv a skladba má opravdu expresivní náladu a náboj. Riff se hraje na basové struně A. Forma skladby je pouze dvouvětá - verze na akordy E-A-E-A-E-H7-E-A a zpěv do samotného rifu na akordy E-A. Jednoduché, ale účinné. Myslím, že není těžké píseň zahrát a zvládne ji i úplný začatečník, který se už trochu s kytarou pere. A bude spokojený - a ne jako Mick Jagger, který ne a ne a ne....Psáno pro: časopis Muzikus 2004/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Kytarova-dilna-XXIX-Rockovani-11~06~cerven~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.