přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraAkordická hra ve stylu Erica Johnsona - Netradičně znějící akordy

30.09. | Autor: Peter Moc | sekce: pro muzikanty - workshopy
Netradičně znějící akordy ve stylu Erica Johnsona
Kytarové legendy - Joe Satriani, Steve Lukather a Steve Morse - hrají tyto akordy ve svých celosvětově známých skladbách.

V minulém čísle jsme se věnovali obahacování akordů jejich přirozenými tenzemi pocházejícími zejména s jónského modu durové stupnice. Dnes vám představím výčet dalších modů a jejich tenzí. Nicméně se jedná jen o doplňující informace k cvičením v tomto čísle, které jsou hlavním tématem.

Klasická, folková, moderní a populární hudba obohacuje svůj harmonický obsah několika prvky. Jedním z těchto prvků je obohacování akordů jejich přirozenými tenzemi (9, 11, 13). Tak tedy trojzvuk C dur (1-3-5) si může adoptovat nónu ze svého jónského modu a vytvořit tak Cadd9 (1-3-5-9), čtyřzvuk Cmaj7 (1-3-5-7) může také adoptovat nónu z jónského modu a vytvořit Cmaj9 (1-3-5-7-9) nebo zvětšenou kvartu (undecimu) z lydického modu do Cmaj7#11 (1-3-5-7-#11).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Akordicka-hra-ve-stylu-Erica-Johnsona-Netradicne-znejici-akordy~30~zari~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.