přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraAkordická hra ve stylu Erica Johnsona - Moderní harmonie - colour tones - tenze

30.08. | Autor: Peter Moc | sekce: pro muzikanty - workshopy
Pro tento díl se budeme zabývat tenzemi, zejména těmi přirozenými (9, 11, 13) odvozenými z modů stupnice C dur, tak jak je Eric Johnson s oblibou hraje. Informace z předešlých dílů vám pomůžou při orientaci v následujících praktických cvičeních.

V úvodu si řekněme, co jsou tenze, jak je jednoduše odvodíme, jaké je použítí těchto barevných tónů v praktickém hraní, a uvidíme, jak se vám bude dařit hrát následující technicky vyzývavé ukázky.
Každý akord se musí skládat ze základních akordických tónů (prima - 1, tercie - 3, kvinta - 5 a septima - 7) a může být dále obohacen přidanými barevnými tóny, tzv. tenzemi. (nóna - 9, undecima - 11 a tercdecima 13). Tenze mění napětí mezi jednotlivými akordy, dodávají nové možnosti jejich zvukové barevnosti a tím obohacují běžné, očekávané a libozvučné souzvuky v klasické, populární, folkové a moderní hudbě.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-workshopy/Akordicka-hra-ve-stylu-Erica-Johnsona-Moderni-harmonie-colour-tones-tenze~30~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.