muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
31.7.2015 Náš workshop se pomalu dostává do fáze jakési vysoké školy rytmu. Téměř všechno, co jste se mohli z předešlých dílů naučit, dnes využijeme. V minulém díle jsme se začali blíže zajímat o groove. Existuje nespočet různých způsobů, jak groove pojmout.
25.7.2015 Dnes si řekneme něco o swingovém frázování a artikulaci. Toto téma je pro jazz velmi důležité. Swing je druh jazzového rytmu, který je pro jazz základním charakteristickým pilířem.
21.7.2015 V tomto díle se budeme zabývat blue tóny a jejich použitím v rockové hudbě. Ve všech uvedených příkladech použijeme bluesovou stupnici; například v tónině C to bude znamenat následující tóny: C, E♭, F, F#, G, B♭.
19.7.2015 Hola, vítám vás u dalšího dílu našeho workshopu. V minulém díle jsme se seznámili s přidáním první tenze k septakordům, a to devítky či nóny. Ukázali jsme si ty nejzákladnější tvary, které vycházely především z našich zredukovaných akordů 1-3-7 a 9.
17.7.2015 Pojďme dnes více hovořit o organizaci hmatníku jak pro doprovody, tak pro sólové hraní. Na rozdíl od klasické kytary, na které se pro durové a mollové stupnice používá pouze několik prstokladových typů, hraných vždy od základního tónu,...
12.7.2015 V minulém díle jsme si ukázali některé postupy práce s formálními částmi skladby, dnes na to navážeme pro klávesáky důležitým tématem, a to je výběr a způsob použití zvuků v rámci skladby. Není jistě třeba zdůrazňovat, že by to bylo téma na celou knihu.
7.7.2015 V minulé lekci jsme se seznámili se systémem akordického značení a jeho jednotlivými symboly, tentokrát si posvítíme na techniku jednosměrného „picku“ a také na durové akordy s velkou septimou. S chutí do toho!
3.7.2015 Minulý díl byl věnovaný technice paralelní komprese. Dnes budeme navazovat a podíváme se na zařízení, která jsou vlastně specifickým řešením paralelních kompresorů pro různé účely - transient designer, envelope shaper a vícepásmový kompresor.
29.6.2015 V osmém díle Rytmických struktur se budeme věnovat něčemu, čemu se mezi hudebníky říká groove. Ti z vás, kteří aktivně hrají v nějaké kapele, určitě ví, co to je, ne všichni ale možná tušíte, co všechno se během jednoho nebo dvou taktů může z hlediska rytmu odehrát.
27.6.2015 V tomto dílu našeho seriálu se budeme zabývat používáním kytarových efektových krabiček při hře na klávesy. Osobně v poslední době požívám výhradně virtuální efekty, takže všechny mé krabičky jsou softwarové, ale uvidíte, že fungují velmi podobným způsobem jako ty „opravdové“.

71-80 (679) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec