muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
24.9.2015 Hola, kytaristé, dnes si ukážeme další zmožných barev, nebo odborně řečeno tenzí, které můžeme přidat k našim septakordům a tím náš doprovod zase o něco obohatit, obarvit, či chcete-li zahustit. Dnešní téma bude akord s označením Xm7(11).
20.9.2015 Stejně jako v předešlých dvou lekcích, budeme i nadále pokračovat v melodických vzorech v rámci durové stupnice a blíže se podíváme na polozmenšený septakord s jeho případnými nadstavbami.
12.9.2015 V dnešním díle navážeme na minulé téma swingového frázování a ukážeme si některé způsoby, jak (nejen) swing cvičit. Dá se říci, že to je dlouhodobá, takřka celoživotní disciplína.
8.9.2015 Jeden z častých dotazů v souvislosti s hudebním softwarem zní: „Jak mohu nahrávku (nejčastěji mp3) převést do MIDI?“ Existují tři odpovědi a všechny, ač jsou různé, mají pravdu. Všechny tři odpovědi si rozdělíme do dvou dílů našeho seriálu.
6.9.2015 Jsem v první řadě hráčem na Hammondky, ale často se ocitnu v situaci, kdy musím hrát basové linky. Dospěl jsem k názoru, že je to neocenitelná dovednost pro každého klávesistu.
15.8.2015 Hola, místa je málo a tak se rovnou pustíme do práce. Dnes tedy oblíbené dominantní septakordy s přidanou nónou. Jak je vytvoříme? Je to jednoduché, buď přidáme k vašemu jakémukoliv voicingu další interval, konkrétně tedy nóny,...
13.8.2015 V minulé lekci jsme nakousli téma pohybu po hmatníku v různých prstokladových typech, dnes v něm tedy budeme pokračovat. Jako návody pro melodické hraní nám poslouží takzvané sekvence - tedy motivy, sekvencovitě posouvané v rámci zvolené stupnice.
2.8.2015 O kompresorech jsme si toho řekli už hodně, ale ještě zdaleka ne všechno. A tak u nich ještě jeden díl zůstaneme a povíme si něco o speciálních funkcích a možnostech některých kompresorů.
31.7.2015 Náš workshop se pomalu dostává do fáze jakési vysoké školy rytmu. Téměř všechno, co jste se mohli z předešlých dílů naučit, dnes využijeme. V minulém díle jsme se začali blíže zajímat o groove. Existuje nespočet různých způsobů, jak groove pojmout.
25.7.2015 Dnes si řekneme něco o swingovém frázování a artikulaci. Toto téma je pro jazz velmi důležité. Swing je druh jazzového rytmu, který je pro jazz základním charakteristickým pilířem.

71-80 (687) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec