muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
4.9.2013 Komunikaci mezi dvěma nebo více počítači můžeme vyžadovat z různých důvodů a pro různé účely. Jedním z možných účelů je například zálohování dat na druhém počítači, využití úložiště druhého počítače, využití výkonu jiného počítače pro zpracování virtuálních nástrojů...
3.9.2013 Princip výměny informací pomocí světelných signálů je znám od dob, kdy lidské pokolení ovládlo tajemství ohně a začalo tak využívat všech jeho služeb.
31.8.2013 Pánové a dámy, dneska si ukážeme první reálný akord. Tedy souzvuk už tří tónu - tzv. kvintakord. Díky tomu můžeme pomalu vstoupit do úžasného světa harmonií, jejich funkcí, obratů akordů, spojovaní akordů atd. Prostě vše, co s tím souvisí.
29.8.2013 Poslední dva tří tónové kvintakordy, které jsme si minulý měsíc probrali, už zapadly do vod poněkud disonantněji znějících prvků. Jelikož se obě tyto arpeggia skládají z opakujících se intervalů, na hmatníku tvoří symetrické tvary vhodné pro rychlé posouvání po hmatníku.
28.8.2013 Moderní svět nabízí moderní způsoby vzdělávání. Nejsme už vázáni na lokální učitele, lektory a instruktory. Své znalosti a kvalifikaci můžeme zvyšovat i pomocí speciálních výukových hudebních aplikací. V lepším případě přímo on-line způsoby vzdělávání.
28.8.2013 Hudební pracovní stanice OpenLabs nabízejí zase trochu odlišný přístup k věci. Jedná se v podstatě o klasická PC s operačním systémem Windows (v současnosti 64 bitové Windows 7). Počítač je zasazen do case, který připomíná klasickou klávesovou hudební pracovní stanici...
22.8.2013 Po několika měsících popisování septakordů jsme se v posledních dvou článcích konečně dostali k příkladům užívání třítónových arpegií. Začali jsme poněkud netradičně kvartovými akordy a nyní se přesuneme k běžnějším arpeggiím, a to konkrétně ke kvintakordům.
21.8.2013 Kromě klasických počítačů s operačními systémy Windows nebo Mac OS X existují také specializované počítače pro tvorbu hudby. Ty už se tolik nehodí pro zvukařskou práci, ale skutečně spíše pro hudební.
20.8.2013 Na začátku 90. let 19. století se rozhořel souboj dvou soupeřících zvukových technologií. Edisonovy inovované hrací válečky měly na své straně zvučné jméno slavného vynálezce a o něco lepší zvukovou kvalitu, neboť rychlost a směr pohybu jehly v drážce byly rovnoměrnější.
18.8.2013 Od začátku existovala myšlenka: v songu by si mohli strofy nahazovat slavní umělci různého stylového vyznání. Jsou vybráni Quincym, obesláni podkladovým materiálem a nekompromisními konspiračními pravidly, aby ani nota neprobublala předčasně na povrch.

71-80 (530) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec