muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
27.3.2015 Kvantizace živě nahraných akustických bicích je zajímavý proces z několika různých důvodů. Proč se tvůrci softwaru orientují právě na bicí? Jak si poradit s přeslechy z jednotlivých mikrofonů? Jaké techniky a technologie jsou používány? Jaké jsou jiné možnosti a alternativy?
18.3.2015 Další oblast, které se tak nějak můžeme začít věnovat, je pásmo nosných a vyšších basů, zasahující až do vyšších středů: 80, 100, 125, 160 Hz. Nemělo by nám zde nikde nic rezonovat, hučet či jinak působit nějaké sluchové nepříjemnosti - nikde v oblasti těchto frekvencí.
14.3.2015 Dnes budeme pokračovat v tématu akordových značek a jejich použití v určitých stylech. V minulém díle jsme si na Obrázku 3 ukázali kousek muziky zapsaný značkami podobně, ale zahraný v závislosti na stylu...
12.3.2015 Jak jsem slíbil v minulém díle, pověnujeme se ještě trochu použití pentatoniky. Naučíme se pomocí této pětitónové škály vyjadřovat různé typy akordů, používaných v moderní muzice, včetně těch relativně nejkomplikovanějších - takzvaných alterací.
10.3.2015 Ve třech předchozích dílech Rytmických struktur jsme se jen okrajově dotkli menších hodnot, než je hodnota čtvrťová. To proto, že jsme se nejdřív systematicky zaměřili na čtvrťové rytmické délky a na to, jak je lze využít.
9.3.2015 V tomto díle se budeme zabývat tím, jak pomocí power chordů docílit toho, aby vaše klávesy dokázaly hrát stejnou roli jako zkreslená kytara. Mám pocit, že v rockových kapelách hrají klávesy často až příliš umírněnou roli.
26.2.2015 This month I would like to talk about a few very important keyboardist who were very influential in the development of Rock keyboard techniques. These gentleman basically wrote the book on what to play and took keyboard instruments from the background to the to the foreground.
18.2.2015 Zdravím všechny kytaristy, kteří se buď pravidelně nebo zcela náhodně ponoří do četby našeho workshopu. Vy, co jste byli u posledních dílů, máte, věřím, dobře zvládnutý drop 2 voicing, který jsme opakovali a procvičovali, a můžeme se rovnou pustit do dalšího „drilu“.
14.2.2015 V dnešní lekci se dozvíme několik užitečných věcí o značkách, které doplňují a zjednodušují notový zápis. Často se jim říká kytarové značky, správně bychom je však měli nazývat značkami akordickými, slouží totiž všem muzikantům...
10.2.2015 Ještě než se vrhneme na jednotlivé články signálového řetězce, pojďme se ještě přece jen pozastavit nad celkovým nastavením našeho PA systému. Je to totiž oblast, ve které jsem se taktéž setkal s mnoha chybami a omyly, s některými zcela proti veškerému logickému myšlení.

71-80 (661) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec