muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
21.12.2014 „Hola, hola, guitarristas“, v době, kdy píšu tento článek, zrovna probíhá v médiích zpráva o smrti Paca de Lucii, dle mého jednoho s největších kytaristů, který tento svět měl.
14.12.2014 Zdravím všechny kytaristy, především ty z vás, které fascinuje svět akordů a harmonie. V tomto a následujících dílech se podíváme na tzv. obraty septakordů. Uděláme si pár cvičení, jak s nimi a vůbec se septakordy pracovat.
8.12.2014 V minulých dílech tohoto seriálu jsme věnovali pozornost především hráčům na varhany či syntezátory. Tentokrát se však budeme zabývat klavírem a jeho rolí v rockové hudbě.
6.12.2014 Milan Svoboda se řadí mezi přední jazzmany, a to nejen v Čechách! Vyniká i coby skvělý autor i dirigent jazz bandu. Při jeho rozhledu není divu, že 1996 chytá příležitost za pačesy a pouští se do multistylového baletu Mauglí provedeném v Národním divadle v choreografii Vlastimila Harapese.
3.12.2014 Dnes si řekneme něco o fázování signálu. Fázování kabelů a signálu vůbec je poměrně důležitá věc, kterou bychom si měli opravdu pečlivě pohlídat.
30.11.2014 Djing je soubor činností, které si vyžadují bližší popis pro pochopení daných výkonů, proto jsem se rozhodl, že si jednotlivé části a prvky této práce popíšeme formou tutoriálů.
28.11.2014 Side-chain je specifický způsob procesování zvuku, kdy signálem z jedné stopy ovládáte nějaký parametr stopy jiné. Asi nejčastější použití je spojováno s kompresorem a někdy se níže popsaný postup označuje jedním názvem „ducking“.
27.11.2014 If you feel like your solos are starting to sound a little flat, try experimenting with some exotic scales from around the world to add some spice to your riffs. Use these scales with taste. They are usually most effective when used briefly in a solo with a return to more inside tonal ideas.
24.11.2014 Vždy když vidím stageplan a rider některých více či méně známých umělců a kapel, potažmo jejich požadavky na počet monitorových cest, vzpomenu si na první vydání knihy Praxe zvukové techniky Václava Vlachého, kde byly přehledy tehdy vyráběných (samozřejmě analogových) mixpultů.
20.11.2014 Jak jsem již avizoval v minulém dílu, povíme si dnes něco o systému kardioidního nastavení basových boxů. Tento „jev“ je ve zvukařské praxi poměrně novou záležitostí, ale v dnešní době se tato problematika řeší v opravdu dost velké míře (možná až malinko víc, než je zdrávo :-))

71-80 (640) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec