přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
13.11.2015 V minulém díle jsme se pustili do tématu převodu z formátu audio na MIDI. Nejpesimističnější odpovědí bylo, že tento převod možný není. Dnes se podíváme na optimističtější odpovědi na tuto otázku.
12.11.2015 Další z hledisek, podle kterého můžeme mikrofony rozdělit, je jejich tzv. směrová charakteristika. Ta nám říká, s jakou citlivostí mikrofon snímá zvuky přicházející v ose a mimo osu mikrofonu.
10.11.2015 V minulém díle jsem slíbil, že blíže prozkoumáme jednotlivé stupně durové stupnice a společně se podíváme na jednotlivé církevní mody, které se v ní nacházejí. Pokusíme se společně najít odpověď na otázku, k čemu nám takto archaicky znějící název může být v moderní muzice.
5.11.2015 Existuje několik zajímavých technik a zvuků, které když použijete, kytarista z vaší kapely pukne závistí. V tomto díle se budeme zabývat tím, jak vystavět suverénně znějící sólo, které se v něčem bude tak trochu podobat zvuku kytary.
18.10.2015 Hola kytaristé, dneska zůstaneme ještě stále u tenze jedenáctky, jen si oproti minulému dílu si vezmeme septakord durový, konkrétně tedy s velkou septimou, no a jedenáctku si zvýšíme. Vznikne nám famózně znějící lydický akord s označením Xmaj11+. Proč lydický?
14.10.2015 Znáte ten úžasný pocit, když slyšíte poprvé hrát svoji autorskou hudbu v podání orchestru nebo kapely? Pokud ještě ne, určitě se na to moc těšíte. Že tomuto krásnému okamžiku předcházela spousta práce tvořivé, ale i mechanické, se dá lehce uvěřit.
9.10.2015 V tomto díle se budeme zabývat barokním skladatelem Johannem Sebastianem Bachem (1685-1750) a jeho zásadním přínosem pro melodii, hudební teorii a formu. Je téměř nemožné najít hudbu v jakémkoliv žánru, která jím není nějakým způsobem ovlivněna.
8.10.2015 Tady není potřeba tolik teorie, ani matematiky a proces je obvykle poměrně prostý. Přesto je dobré znát určité technické pozadí. Nejdůležitější je vědět, že MIDI nemá se zvukem v podstatě nic společného.
2.10.2015 Na konci minulého dílu jsme se zmínili o velmi důležité disciplíně - transkripci, lidově řečeno „stahování“ nahrávek. Dnes si k tomuto tématu řekneme víc a tentokrát se obejdeme bez zvukových ukázek i bez obrázků. Transkripce patří mezi nejrozšířenější aktivity studujícího hudebníka.
27.9.2015 Dnešním dílem se začneme postupně zabývat signálový řetězcem, logicky nejlépe ve směru toku akustického signálu. Jelikož na začátku takového řetězce máme, vyjma nástrojů připojených linkovými výstupy (akustická kytara, klávesy, basový aparát, různé harddiskové přehrávače apod.), ...

71-80 (697) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec