muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
27.11.2014 If you feel like your solos are starting to sound a little flat, try experimenting with some exotic scales from around the world to add some spice to your riffs. Use these scales with taste. They are usually most effective when used briefly in a solo with a return to more inside tonal ideas.
24.11.2014 Vždy když vidím stageplan a rider některých více či méně známých umělců a kapel, potažmo jejich požadavky na počet monitorových cest, vzpomenu si na první vydání knihy Praxe zvukové techniky Václava Vlachého, kde byly přehledy tehdy vyráběných (samozřejmě analogových) mixpultů.
20.11.2014 Jak jsem již avizoval v minulém dílu, povíme si dnes něco o systému kardioidního nastavení basových boxů. Tento „jev“ je ve zvukařské praxi poměrně novou záležitostí, ale v dnešní době se tato problematika řeší v opravdu dost velké míře (možná až malinko víc, než je zdrávo :-))
19.11.2014 Rok se s rokem sešel a vychází další díl našeho seriálu zaměřeného na hledání odpovědi v otázce analogový versus digitální DJing. Já moc doufám, že jste si užili naplno svátky vánoční a samozřejmě i pořádnou silvestrovskou party.
18.11.2014 Hola, kolegové! Tak jaké byly Vánoce? Věřím, že jste si krásně odpočinuli a že teď leštíte novou kytaru, kterou jsem našli pod stromkem. Nebo alespoň nějakou tu krabičku... V novém roce budeme opět pokračovat v našem seriálu tam, kde jsme minule skončili, a to u septakordů.
15.11.2014 Tento měsíc bych rád navázal na svůj první článek o významných rockových klávesistech. V tomto díle se zaměříme výhradně na varhany Hammond a jejich použití v rockové hudbě.
11.11.2014 Zpěváka Petera Seegera přezdívali zleva Americká ladička, zprava pak ho častovali Stalinovým kanárkem. Inu patřil k okruhu sdílejícím ideály tzv. sociálně spravedlivé společnosti - než v 50. létech odhalení „Kobova kultu“ způsobilo v USA masový odliv komunistů.
3.11.2014 Tento měsíc bych rád zmínil několik průkopníků v oblasti hry na analogové syntezátory. Budeme se také zabývat dvěma syntezátory, které stály na počátku slávy analogové syntézy - Minimoogem a ARPem 2600.
21.10.2014 With a couple interesting techniques and sounds, you can make the guitarist in your band cry. This month we will investigate how to create a ripping solo with the flavor of a guitarist. With the advent of Moog and Arp synthesizers in the early 1970's, many keyboardists started stepping out in front of the band.
21.10.2014 Dnes si řekneme něco o swingovém frázování a artikulaci. Toto téma je pro jazz velmi důležité. Swing je druh jazzového rytmu, který je pro jazz základním charakteristickým pilířem.

71-80 (633) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec