muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
15.03. Život se s Jamesem Marshallem později Jimi Hendrixem nemazlil a on se nemazlil s ním. Jeho otec střídal jedno zaměstnání ya druhým, a malý klučina tak poznal slasti nejrůznějších chudinských čtvrtí.
05.03. Elvis Presley se narodil 8. ledna 1935 a do své smrti v roce 1977 prodal 41 milionů alb, nahrál 107 hitů, které se dostaly do Top 40, natočil 33 filmů a v roce 1971 mu osobně potřásl rukou tehdejší prezident USA Richard Nixon.
03.03. Z nějakého důvodu je pro mnoho lidí překvapující fakt, že i v jazzu se hojně využívají pentatonické stupnice. Přitom se jedná o naprosto běžnou součást arzenálu v podstatě každého jazzového muzikanta.
01.03. Zdravím vás. Minule jsme si ukázali několik možností, jak mezi sebou spojovat pomocí obratů některé durové akordy. Dneska se společně podíváme, tak jak jsem slíbil, na akordy mollové.
20.02. V roce 1975 kreativní otěcko Frankie dává sbohem Mothers of Invention, progresivnímu sónickému bandu. Jako skladatel opouští komunardní způsob práce, staví se na vlastní nohy a ráznými kroky pokračuje sám.
17.02. A je čas pohrát si s konkrétním umístěním mikrofonů. Mám pro vás dobrou zprávu: již s jedním mikrofonem můžete dosáhnout profesionálních výsledků. Nejčastěji umísťujeme dynamický mikrofon k membráně ve vzdálenosti pět centimetrů, získáme tak „tučný“ zvuk, ...
11.02. Čeští interpreti často sáhli po hotovém světovém hitu. Těžko soudit, kdy bylo motivem okouzlení a kdy touha po snadné slávě. Podívejme se, jak proti sobě obstojí nahrávky Orange Blossom Special. Songu, který zlidověl, a kdy ve Státech neexistuje snad jediný country houslista, co by jej nesjížděl!
06.02. Vzpomínám si, když jsem jako malý kluk koukal na sci-fi film režiséra Václava Vorlíčka Pane, vy jste vdova, prezentoval tam technologie budoucnosti. Pohled to byl vskutku zajímavý a já jsem si kladl otázku, jak to všechno bude vypadat v roce 2000 ve skutečnosti?
03.02. Za poslední rok a půl jsme si už prošli rozklady septakordů, zmenšených, zvětšených i kvartových akordů, ale ještě jsme se pořádně nepodívali na rozklady prostých mollových a durových kvintakordů.
31.01. Uchopit národní píseň v žánrech folklóru blízkých, natož vzdálenějších, není jednoduché. Kapela může snadno sklouznout k tomu, že vyprodukuje pozlátko. Vždyť je to tak snadné, lidovku přece každý zná a rád při vínku zazpívá!

71-80 (570) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec