muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
20.5.2013 Tento díl seriálu nebude rozdělen na dvě části, jak je tomu obvykle. Vzhledem k tomu, že optimalizace operačního systému je poměrně velké a komplexní téma (u kterého jsem se rozepsal), budeme se v tomto dílu věnovat pouze této části počítače.
18.5.2013 Rok 1973 nebyl pro „hi end“ kytaristu Johna McLaughlina zrovna relaxační. V jazzrocku relativně strmě vzlétající sestava Billy Cobham bicí, Rick Laird baskytara, Jan Hammer klávesy („náš“ emigrant) a Jerry Goodman housle se mu rozsypává pod rukama.
22.4.2013 Správným zharmonizováním tradiční diatonické durové stupnice a jejích náležitých modů dostaneme čtyři základní typy septakordů: maj7 neboli velký septakord, min7 neboli malý mollový septakord, min7/b5 neboli malý zmenšený septakord, 7 neboli dominantní septakord.
12.4.2013 Zdravím, dnes bych se opět vrátil k našemu rozpracovanému tématu, kterým jsou intervaly. V pátém díle jsme skončili sextou, dnes se podíváme na poslední intervaly, které najdeme v jedné oktávě, tedy například od tónu c do c1. Tím je velká a malá septima a samozřejmě oktáva.
9.4.2013 O 32 a 64bitových počítačích jsme si něco málo řekli už v minulém dílu. Nyní se na tuto problematiku, která je v současnosti velmi aktuální, podíváme podrobněji.
8.4.2013 V minulém díle jsme si poctivě probrali různé způsoby, kterými můžeme uchopit rozklady akordu m7/b5 z pohledu vizualizace a rozložení po hmatníku. Dnes už přejdeme k praktickému použití.
31.3.2013 Zdravím. Pro tento měsíc bych opět opustil svět hudební teorie a navázal volně na IV. díl našeho seriálu, kde jsme procvičovali rytmus. Minule jsme si tedy procvičili osminky a vysvětlili zápis rytmu, dnes bych se rád podíval na procvičení tzv. šestnáctek.
25.3.2013 V minulém díle jsme se zaměřili na počítače Mac, nyní se podíváme na PC s Windows. Velká výhoda, ale zároveň i nevýhoda, je jejich variabilita. Jeden komponent lze pořídit od různých výrobců, ať už se jedná o základní desku, pevný disk, síťovou kartu, grafickou kartu, paměti RAM nebo i procesor.
23.3.2013 Zdravím vás, dnes budeme dále pokračovat ve stručném seznámení se s intervaly, bez kterých to, jak už jsme si řekli, nepůjde, a v jejich popisu. Věřte, že je to klíč ke všemu dalšímu, co se budeme chtít naučit, a nebojte, jen co dokončíme teoretickou část, vrhneme se chvíli na praktické procvičovaní.
20.3.2013 Prozatím jsme si ze světa septakordů prošli harmonický materiál, který přestože může z počátku znít lehce nezvykle, neměl by na naše rockem a blues vychované uši působit příliš traumatizujícím dojmem.

71-80 (508) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec