muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
19.12.2013 In the past few articles about rock keyboard playing, we have focused mostly on organ and synth players. This month I want to speak about the piano and it's role in rock music. We'll focus on three pianist that really defined the sound of modern piano based rock bands; Billy Joel, Elton John, and Chuck Leavell.
19.12.2013 Přestože analogová a digitální zařízení pro přímé nahrávání (direct recording) kytar i baskytar se prosazují i v profesionálních studiích, stále více stoupenců má jasno: klasická nahrávací cesta skrz mikrofon (drát) je stále považována za standard.
18.12.2013 Moderní hudební software, především softwarová DAW (Digital Audio Workstation - digitální zvukové pracovní stanice) - uživatelům nabízí dlouhé seznamy zajímavých funkcí. Realitou ale je, že řada uživatelů mnohé z nabízených funkcí nevyužívá.
16.12.2013 U všech příkladů, se kterými jsme v posledních šestnácti dílech pracovali, jsme udržovali statickou harmonii. To znamená, že jsme si dané licky a postupy vždy demonstrovali přes jediný akord nebo harmonický základ.
14.12.2013 Milí kolegové, dneska budeme opět pokračovat v práci s kvintakordy. Už jsme si řekli, jaké známe druhy, jakými způsoby je můžeme na hmatníku sestavit, a dneska si ukážeme další důležitou věc, a to jsou jejich obraty (tzv. inversion).
27.11.2013 This month, I would like to continue with my first article on important Rock keyboardists. Our focus will be entirely on the Hammond Organ and it's use in Rock music in this installment.
22.11.2013 Dvacátá léta minulého století navždy zůstanou v paměti jako desetiletí prohibice, nekontrolovatelného hédonismu a divokých výstřelků mladé generace. Radikální změny se dotkly nejenom chování a vystupování mladých, nýbrž ovlivnily celou soudobou společnost i kulturu.
20.11.2013 V minulém díle jsme se zaměřili na obecnou komunikaci mezi řídicí klaviaturou a virtuálním nástrojem, zejména z pohledu řídicí klaviatury, tedy pokud chceme data měnit (programovat) na klaviatuře. Dnes se podíváme na opačný případ,...
17.11.2013 V patnáctém díle našeho jazz-rockového bádání jsme si představili dvě uměle vytvořené stupnice. Dnes si tedy pokusíme představit pár způsobů jejich praktického využití. Jak u zmenšené, tak u celotónové stupnice budeme využívat jejich symetrického charakteru.
14.11.2013 Snad každého praktikujícího muzikanta někdy napadlo, kolik by měl „kšeftů“, kdyby veškerá hudba nebyla ve špičkové kvalitě pro každého na dosah ruky. Hlavním „viníkem“ této situace je vynález mikrofonu, který umožnil snadno a kvalitně převádět zvuk na elektrický signál.

71-80 (555) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec