muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
21.5.2015 Tento měsíc budeme mluvit o nejrůznějších zvukových možnostech klávesových nástrojů v rockové kapele. Variant dnes existuje nepřeberné množství a je opravdu důležité vybrat si tu, která nejlépe slouží dané skladbě.
18.5.2015 Dnes budeme pokračovat v tématu základů afrokubánské hudby a podíváme se hlavně na to, jak zahrát stylově sólo na jednoduché harmonické schéma, které jsme si ukázali v minulém díle.
16.5.2015 V předchozí kapitole jsme se zabývali technikou hry legáta pravou rukou, zvanou tapping. V tomto díle si o něm ještě doplníme informace a přidáme jednu jeho trochu netradiční variantu. Ta bude souviset s jinou zajímavou technikou, která dokáže ozvláštnit zvuk našeho nástroje.
13.5.2015 Zdravím vás. Dnes budeme dále pokračovat v práci se septakordy a uděláme si takovou malou přípravu na použití tzv. tenzí, tedy devítek, jedenáctek a třináctek. Někdy se tomu také říká zahušťovaní či barvení.
6.5.2015 Jak bylo řečeno v předchozím, pátém, díle, pohybujeme se teď už ve vyšší rytmické lize rockové hudby. Dnešní díl pojmeme trochu jinak než ty předešlé. Zaměříme se na konkrétní rytmické struktury, ve kterých si jednotlivé jevy najdeme a popíšeme.
1.5.2015 This month I would like to continue speaking about the almighty Leslie Speaker. Last month we covered the components and power structure, this month I want to touch on specific recording techniques and a few tricks.
19.4.2015 V minulém dílu jsme se podívali na to, jak vytvořit tzv. hitpointy, tedy jak ve zvukovém souboru označit místa, která se s nejvyšší pravděpodobností shodují s úderem do bubnu. Dnes budeme pokračovat a podíváme se na to, k čemu nám tyto hitpointy jsou.
17.4.2015  Vymyslet dobře znějící klávesový part tak, aby se hodil k výraznému kytarovému riffu, může být ošemetná věc. V tomto díle se budeme zabývat několika způsoby, jak rockovou kytaru doprovázet na klávesy.
7.4.2015 Tentokrát si posvítíme na v rocku hojně používanou techniku - tapping. Ukážeme si praktické sazby pro akordické doprovody a vše si opět doplníme o nějaký ten tip.
5.4.2015 Dnešní díl našeho seriálu věnujeme základům afrokubánské hudby, která má obrovský vliv na světovou hudební kulturu. Podíváme se na základní stylotvorné prvky.

71-80 (662) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec