muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
26.9.2013 Čtenáři, možná vás zaskočí, že na českých stránkách nacházíte anglický text. Není to chyba. V současné době pro časopis Muzikus píše newyorkský klávesista a pianista Brian Charette.
25.9.2013 Zdravím všechny kytaristy. V minulém díle jsme si představili tzv. power akordy. Hrát je či pojmenovávat by už tedy nemělo dělat nikomu žádný velký problém.
24.9.2013 Je v dnešní internetové době potřeba učitel, nebo stačí koukat například na Youtube na různá bubenická videa, zkoušet napodobovat oblíbené bubeníky a učit se jako samouk? Videí i učebnic pro samouky existuje hodně, ale...
18.9.2013 Zdravím. Máme po prázdninách, a tak se pustíme opět do výuky. Intervaly máme za sebou, můžeme se tedy společně podívat na stavbu akordů a práci s nimi. Zaměříme se na obraty akordů, jejich druhy, použití, vzájemné vztahy, harmonické funkce atd.
12.9.2013 V minulém díle jsme si představili dvě nové stupnice, a to harmonickou moll a melodickou moll. V následujících příkladech si načrtneme příklady jejich užití jak v jejich základních tvarech, tak v jejich modálních podobách.
11.9.2013 V minulém dílu seriálu jsme se podívali na pár základních možností využití většího počtu počítačů ve studiu. Kromě hlavního počítače byl druhý počítač využit buď jako záložní systém nebo jako úložiště dat, která hlavní počítač využívá v reálném čase.
10.9.2013 Mikrofon je v naprosté většině případů prvním a leckdy i nejdůležitějším prvkem nahrávacího řetězce. Koneckonců se jedná o kus techniky, bez které by svět tak, jak ho známe, nemohl vůbec existovat.
5.9.2013 Ve všech předchozích dílech v tomto seriálu jsme si prozatím vždy nový harmonický materiál představovali ve formě arpegií. Stupnice jsme vždy zmínili jen v kontextu konkrétních licků, popřípadě k uvedení typu zvuků, se kterým jsme v daném kontextu pracovali.
4.9.2013 Komunikaci mezi dvěma nebo více počítači můžeme vyžadovat z různých důvodů a pro různé účely. Jedním z možných účelů je například zálohování dat na druhém počítači, využití úložiště druhého počítače, využití výkonu jiného počítače pro zpracování virtuálních nástrojů...
3.9.2013 Princip výměny informací pomocí světelných signálů je znám od dob, kdy lidské pokolení ovládlo tajemství ohně a začalo tak využívat všech jeho služeb.

71-80 (538) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec