muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
28.8.2013 Moderní svět nabízí moderní způsoby vzdělávání. Nejsme už vázáni na lokální učitele, lektory a instruktory. Své znalosti a kvalifikaci můžeme zvyšovat i pomocí speciálních výukových hudebních aplikací. V lepším případě přímo on-line způsoby vzdělávání.
28.8.2013 Hudební pracovní stanice OpenLabs nabízejí zase trochu odlišný přístup k věci. Jedná se v podstatě o klasická PC s operačním systémem Windows (v současnosti 64 bitové Windows 7). Počítač je zasazen do case, který připomíná klasickou klávesovou hudební pracovní stanici...
22.8.2013 Po několika měsících popisování septakordů jsme se v posledních dvou článcích konečně dostali k příkladům užívání třítónových arpegií. Začali jsme poněkud netradičně kvartovými akordy a nyní se přesuneme k běžnějším arpeggiím, a to konkrétně ke kvintakordům.
21.8.2013 Kromě klasických počítačů s operačními systémy Windows nebo Mac OS X existují také specializované počítače pro tvorbu hudby. Ty už se tolik nehodí pro zvukařskou práci, ale skutečně spíše pro hudební.
20.8.2013 Na začátku 90. let 19. století se rozhořel souboj dvou soupeřících zvukových technologií. Edisonovy inovované hrací válečky měly na své straně zvučné jméno slavného vynálezce a o něco lepší zvukovou kvalitu, neboť rychlost a směr pohybu jehly v drážce byly rovnoměrnější.
18.8.2013 Od začátku existovala myšlenka: v songu by si mohli strofy nahazovat slavní umělci různého stylového vyznání. Jsou vybráni Quincym, obesláni podkladovým materiálem a nekompromisními konspiračními pravidly, aby ani nota neprobublala předčasně na povrch.
5.8.2013 Minulý měsíc jsme si představili nový druh akordů a arpeggií, primárně postavených na intervalu kvarty. Jak jsme si ukázali, nejednalo se jen o prosté akordy sus nebo 11, ale o odlišný koncept, který po prohnání obyčejnou durovou stupnicí vyprodukoval třicet dva různých hmatů...
30.7.2013 Vážení přátelé dobrého zvuku, vítám vás u nového seriálu, týkajícího se všeho možného i nemožného v oblasti živého ozvučování souborů, kapel, zpěváků, mluveného slova, prostě akcí, kde je nutno využít ozvučení místní nebo mobilní aparaturou.
27.7.2013 Většinou je černá, kulatá a s různými průměry. Všichni ji dobře známe a velká část z nás ji má stále doma. Letošní rok završuje jedno a čtvrt století existence gramofonové desky, po směru hodinových ručiček se totiž otáčí již 125 let.
12.7.2013 >Zdravím. Pokud tento workshop pravidelně sledujete, určitě jste si už všimli, že tu a tam přeskočíme teoretickou část a procvičujeme rytmus. Nejinak tomu bude v tomto díle. Dnes se necháme trochu inspirovat Jamajkou a vyrobíme si pár cvičení ve stylu reggae.

71-80 (526) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec