muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
13.6.2015 Jak jsem minule avizoval, dnes si zkusíme mikrofony rozdělit, a to nejprve podle principu jejich funkce. Opět chci na úvod této kapitoly odkázat na opravdu kvalitně zpracovanou publikaci Praxe zvukové techniky Václava Vlachého, který se jednotlivými typy mikrofonů a jejich použitím poměrně podrobně zabývá.
10.6.2015 Hola, kolegové. Vítám vás u dalšího dílu našeho malého workshopu. Věřím, že všechna cvičení zvládáte perfektně a že se vám hmatník týden od týdne otevírá jako bezedná studnice možností, barev, nálad a pocitů.
7.6.2015 Zdravím vás. Minule jsme se seznámili s takzvanými redukovanými septakordy, konkrétně tedy sedmičkami, u kterých vynecháme kvintu. Zbude nám tedy pouze trojzvuk základního tónu a podle druhu akordu dvou nejdůležitějších intervalů, tercie a septimy.
28.5.2015 Kompresor je jedním z několika málo nejzásadnějších efektů signálového řetězce. Zejména v dnešní době, kdy je vedena tzv. loudness war - válka hlasitosti (ačkoliv se zdá, že ta již konečně pomalu ustupuje) - tedy „hlasitější je lepší“.
27.5.2015 Jelikož již před měsícem udeřily prázdniny a muzikant v tomto čase touží spíše po letním relaxu někde u vody než po cvičení stupnic a techniky, bude tento díl workshopu věnovaný akordickým značkám a praktickým tipům, jak si s nimi poradit při organizaci hmatníku...
24.5.2015 V populární hudbě existuje několik interpretů, kteří ovlivnili celé generace následujících hudebníků. Existuje však zřejmě jediná skupina, o které lze hodnověrně prohlásit, že od své „invaze“ doslova převrátila vývoj veškeré populární hudby celého světa naruby.
21.5.2015 Tento měsíc budeme mluvit o nejrůznějších zvukových možnostech klávesových nástrojů v rockové kapele. Variant dnes existuje nepřeberné množství a je opravdu důležité vybrat si tu, která nejlépe slouží dané skladbě.
18.5.2015 Dnes budeme pokračovat v tématu základů afrokubánské hudby a podíváme se hlavně na to, jak zahrát stylově sólo na jednoduché harmonické schéma, které jsme si ukázali v minulém díle.
16.5.2015 V předchozí kapitole jsme se zabývali technikou hry legáta pravou rukou, zvanou tapping. V tomto díle si o něm ještě doplníme informace a přidáme jednu jeho trochu netradiční variantu. Ta bude souviset s jinou zajímavou technikou, která dokáže ozvláštnit zvuk našeho nástroje.
13.5.2015 Zdravím vás. Dnes budeme dále pokračovat v práci se septakordy a uděláme si takovou malou přípravu na použití tzv. tenzí, tedy devítek, jedenáctek a třináctek. Někdy se tomu také říká zahušťovaní či barvení.

71-80 (668) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec