muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
20.5.2014 Řekli jsme si, že je snadné vybírat dobou prověřené perly. Proč tedy nešlápnout do méně vonných ingrediencí? Ale i zkusit přijít na to, kde hnije zakopaný pes.
19.5.2014 Když ikona Vincent Clark frnkl z „Depeší o módě“, autorské žezlo po něm přebral Martin Gore. V roce 1982 tak kapela vydává své druhé LP A Broken Frame , za které se později do morku kostí stydí. Nevadí, učený z nebe nespadl. Tým dostává příležitost další.
18.5.2014 V minulém vydání našeho seriálu jsem se osobně vyslovil jak pro digitální, tak pro analogové technologie. Bude v pořádku, když se mnou náhodou nebudete souhlasit, protože se jedná o mou individuální potřebu, a ta může být odlišná od potřeby vaší.
10.5.2014 Zdravím, dneska se podíváme zase o kousek dál a ukážeme si, jak můžeme naše známe trojzvuky - kvintakordy - rozšířit trochu dál. Ukážeme, j jak vznikají tzv. kvintakordy s přidanou čistou devítkou a jak je hrát.
1.5.2014 Po filmu Hodný, zlý a ošklivý dostává protřelý Sergio Leone příležitost točit western další, a to v exteriérech, které zná důvěrně - kolem španělského Gaudix ve vyprahlé „poušti“ nad Sierrou Nevada.
29.4.2014 V minulých dílech jsme řešili časovou kompresi a expanzi (ime stretch) a změnu výšky tónu, aniž by se změnila jeho délka (pitch hift). Některé příklady již byly zmíněny, ale existuje řada dalších praktických využití těchto dvou principů, které jsou spolu často velmi spjaté.
28.4.2014 Finding a great keyboard part for a powerful guitar riff can be a tricky business. This month I'll investigate a few ways to accompany a rocking guitar part. We will be analyzing three classic tunes, "Feels Like the First Time" by Foreigner, "Rock and Roll" by Led Zeppelin,...
18.4.2014 Během spolupráce Zuzany Navarové s Ivánem Gutiérrezem se začíná formovat seskupení KOA. Poté co kolumbijský písničkář odchází do Španělska, folkové „deštným pralesem rezonující“ těleso doprovází už jen Zuzanu a 2001 s ní natáčí Barvy všecky.
16.4.2014 Sebelepší záznamový systém je v podstatě zbytečný, pokud k němu neexistuje adekvátní zařízení schopné reprodukovat uložená data. Úloha reproduktoru, který v podstatě v záznamovém řetězci představuje prvek inverzní k mikrofonu, je proto velmi zásadní.
12.4.2014 Ve dvacátém - a posledním - dílu této série se zaměříme na to, jak vkusně zkombinovat všechny koncepty, které jsme po dobu téměř dvou let v těchto článcích probírali.

71-80 (585) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec