muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
28.10.2013 This month, I would like to talk about a few pioneers in the use of analog synths. We'll also be examining two great early synths, The Minimoog and the Arp 2600. Analog synths are different from modern synths which use algorithms or samples to make their sounds.
23.10.2013 Zdravím. Dneska se společně podíváme, tak jak jsem minule slíbil, na kytarový part slavné písně velkého „funkera“ Jamese Browna - Sex Machine.
16.10.2013 Všichni známe základní pentatonické stupnice, diatonické sedmitónové stupnice a i nějaké další tónové řady o sedmi tónech, které jsme zmínili ve dvou posledních článcích. Stupnice jako taková ovšem nemusí nutně obsahovat jen pět nebo sedm tónů.
15.10.2013 V dnešním dílu seriálu se podíváme na komunikaci mezi hardwarem v podobě virtuální klaviatury (případně jiného MIDI ovladače) a virtuálním nástrojem, a to jak v podobě stand-alone (tedy samostatné aplikace) a nebo v podobě plug-inu v nějaké hostitelské aplikaci (ať už pro živé hraní nebo DAW).
9.10.2013 Milí kolegové, kytaristé. Dříve než se pustíme do dalšího dílu našeho workshopu, rád bych se vám omluvil za zlého tiskařského šotka, který nám vstoupil do předešlého dílu a nějak lump rozházel grafiku ve znázornění druhů kvintakordů.
7.10.2013 Máš zuby jako noty na buben - taky samou pauzu! Tomu, kdo měl někdy možnost alespoň nahlédnout například do notového partu symfonických bicích, bude hned jasné, proč asi tak vzniklo toto označení někoho, komu sem tam nějaký zoubek chybí.
26.9.2013 Čtenáři, možná vás zaskočí, že na českých stránkách nacházíte anglický text. Není to chyba. V současné době pro časopis Muzikus píše newyorkský klávesista a pianista Brian Charette.
25.9.2013 Zdravím všechny kytaristy. V minulém díle jsme si představili tzv. power akordy. Hrát je či pojmenovávat by už tedy nemělo dělat nikomu žádný velký problém.
24.9.2013 Je v dnešní internetové době potřeba učitel, nebo stačí koukat například na Youtube na různá bubenická videa, zkoušet napodobovat oblíbené bubeníky a učit se jako samouk? Videí i učebnic pro samouky existuje hodně, ale...
18.9.2013 Zdravím. Máme po prázdninách, a tak se pustíme opět do výuky. Intervaly máme za sebou, můžeme se tedy společně podívat na stavbu akordů a práci s nimi. Zaměříme se na obraty akordů, jejich druhy, použití, vzájemné vztahy, harmonické funkce atd.

71-80 (544) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec