muzikus.cz na facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
workshopy
03.02. Za poslední rok a půl jsme si už prošli rozklady septakordů, zmenšených, zvětšených i kvartových akordů, ale ještě jsme se pořádně nepodívali na rozklady prostých mollových a durových kvintakordů.
31.01. Uchopit národní píseň v žánrech folklóru blízkých, natož vzdálenějších, není jednoduché. Kapela může snadno sklouznout k tomu, že vyprodukuje pozlátko. Vždyť je to tak snadné, lidovku přece každý zná a rád při vínku zazpívá!
30.01. This month, I would like to speak about a system of playing overlapping pentatonic scales that will make you sound like you are playing very advanced harmonic lines with only a few pentatonic scales.
29.01. V novém workshopu o rytmických strukturách si ukážeme, jak funguje v hudbě rytmus, co to vlastně rytmus je, jak mu porozumět a jak s ním kreativně pracovat.
23.01. Princip magnetického záznamu zvuku a informace, který ovládl druhou polovinu 20. století a je do vysoké míry zásadní do dneška, byl poprvé prakticky demonstrován Valdemarem Poulsenem v roce 1898.
14.01. Zdravím. Rád bych navázal na minulý díl, kde jsme se seznámili s obraty kvintakordů a ukázali si jejich tvary jak v úzké, tak i v široké harmonizaci. Dneska budeme pokračoval v jejich procvičovaní a možností využití v praxi.
22.12.2013 Dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Doma, v autě, v práci, na chatě. Rádiové vysílání nás obklopuje téměř všude a téměř pořád, tedy pokud netrávíte většinu života pod několikametrovým betonovým stropem podzemního bunkru.
19.12.2013 In the past few articles about rock keyboard playing, we have focused mostly on organ and synth players. This month I want to speak about the piano and it's role in rock music. We'll focus on three pianist that really defined the sound of modern piano based rock bands; Billy Joel, Elton John, and Chuck Leavell.
19.12.2013 Přestože analogová a digitální zařízení pro přímé nahrávání (direct recording) kytar i baskytar se prosazují i v profesionálních studiích, stále více stoupenců má jasno: klasická nahrávací cesta skrz mikrofon (drát) je stále považována za standard.
18.12.2013 Moderní hudební software, především softwarová DAW (Digital Audio Workstation - digitální zvukové pracovní stanice) - uživatelům nabízí dlouhé seznamy zajímavých funkcí. Realitou ale je, že řada uživatelů mnohé z nabízených funkcí nevyužívá.

71-80 (562) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec