přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
13.12.2016 This month I want to talk a little bit about warming your body up for a performance. I personally think of music as a physical process not a mental one.
30.11.2016 Dnes si téma mixážního pultu tak nějak dokončíme, tedy coby článku signálového řetězce, jak už bylo zmíněno v předminulém dílu, nadále se s ním samozřejmě budeme setkávat v tématech týkajících se nastavení jednotlivých nástrojů a vokálů.
27.11.2016 Hola, kolegové. V minulých dvou dílech jsme si ukazovali jednoduchý, můžeme říct návod, jak na kytaře vytvořit basou linku nebo tzv. walking bass. V tomto díle na tohle téma ještě volně navážeme a ukážeme si ještě další možnosti.
19.11.2016 V minulých dílech našeho „podseriálu“ jsme už probrali interní směrování v rámci projektu Cubase, následovalo směrování signálu z aplikace ReWire do Cubase, pak jsme se věnovali hardwarovým vstupům a výstupům a v minulém dílu jsme si popsali zapojení externích hardwarových jednotek a hardwarových syntezátorů.
7.11.2016 Last month, we spoke about the first two sides of CM’s seminal album Konvergience. This month lets take a look at sides three and four. Piesne z Kolovrátku or The Spinning-Wheel Song begins with tight guitar chords accompanied Varga’s beautiful chords in interesting inversion that switch every so often from minor to major tonality.
2.11.2016 Směrování signálu (9/10) -

Projekt nebo systém
Na závěr se pojďme ještě podívat na to, jaké nastavení se kam vlastně ukládá. Nastavení, které provedeme v záložkách External FX, External Instruments...
31.10.2016 Ještě pro doplnění minulého dílu o výhodách a nevýhodách digitálních pultů je třeba jako jednu z výhod zmínit celkově nižší hmotnost zejména u běžně používaných základních modelů (dražší digitály vyšších řad jsou již tedy taky slušně těžké „almárky“ :-)), ...
20.10.2016 Hola, kolegové. V minulém díle jsme si ukázali návod, jak začít se sestavováním basové linky na kytaře. Začali jsme hraním půlových not tak, že na každou první a třetí dobu taktu jsme zahráli jeden basový tón. Dneska a příště bych v tomto tématu rád pokračoval.
11.10.2016 V minulých dílech našeho podseriálu jsme se podívali na směrování signálu dovnitř Cubace a ven z Cubase. Pojďme se podívat na zapojení externích (hardwarových) efektových procesorů a hardwarových tónových generátorů (syntezátorů).
7.10.2016 Hola, kolegové. Určitě se vám tu a tu stává, že hrajete například standardy pouze v duu, řekněme se zpěvačkou či nějakým dechovým nástrojem. Jelikož nemáte basu, ale chcete, aby vám doprovody zněly plně a zajímavě, musíte si nějak pomoct sami.

111-120 (812) 

na začátek posounout vzad předešlé 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.