přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
16.12.2015 V jednom z předchozích dílů našeho seriálu jsme se na určitý způsob triggerování bicích zaměřili. Jednalo se vlastně o spouštění samplů bicích zvuků, přičemž tyto samply (respektive řídící MIDI události) byly spouštěny úderem do akustických bicích.
14.12.2015 Milí přátelé, dostali jsme se k dvanáctému dílu našeho workshopu, kterým ho uzavíráme. Jednotlivé díly nabídly témata, která jsou prospěšná pro mírně pokročilého klavíristu či klávesáka.
11.12.2015 Než přejdeme k dalším komponentům v signálové cestě směrem od zdroje zvuku (konektory a kabel), zastavme se v tomto bodě, dalo by se říct u doplňkových záležitostí, které mají ovšem svoji jakousi zvláštní důležitost a zaslouží si alespoň pár slovy se o nich zmínit.
8.12.2015 U moderního klávesisty už nestačí být jen skvělý pianista nebo varhaník. Novodobý hráč na klávesy musí plnit mnoho dalších zvukových rolí. V tomto díle se budeme zabývat tím, jak vybudovat celou skladbu pomocí zajímavých klávesových zvuků.
4.12.2015 V předchozím díle jsme otevřeli téma církevních modů nacházejících se na různých stupních durové stupnice a seznámili jsme se s jejich názvy a charakteristickými intervaly. Nyní se tedy podrobněji podíváme na ty mody, které pro nás mají z pohledu populární muziky největší praktický význam,...
30.11.2015 Bez komprese se v současné době muzika prakticky neobejde. A to nemluvíme o komprimování výsledného zvuku do formátu mp3 nebo ogg a podobně. Mluvíme o kompresi jako o úpravě dynamiky zvuku.
21.11.2015 Pokud máte pocit, že vaše sóla začínají znít poněkud vyčpěle, zkuste experimentovat s exotickými stupnicemi z celého světa a okořenit tak trochu svoje riffy. Používejte tyto stupnice vkusně. Nejlépe totiž fungují, když je v sólu použijete pouze krátce a poté se vrátíte k tradičnějším motivům.
20.11.2015 Hola kolegové kytaristé, dneska nás čeká poslední tenze, kterou si přidáme k septakordům, a to tzv. „třináctka“. Příští díl si dáme takové malé shrnutí všeho, co jsme se tady za těch čtyřicet dílů naučili, a s teorií o akordech se rozloučíme.
15.11.2015 V dnešním díle se zaměříme na cvičení doprovodných rytmů v různých stylech. To je další základní disciplína hráčů na klávesy, bez které se v praxi neobejdeme. Abychom byli dobrými, univerzálními a pohotovými doprovazeči, je nutné toto cvičit pravidelně a systematicky, nejlépe v návaznosti na poslech a analýzu různých stylů.
13.11.2015 V minulém díle jsme se pustili do tématu převodu z formátu audio na MIDI. Nejpesimističnější odpovědí bylo, že tento převod možný není. Dnes se podíváme na optimističtější odpovědi na tuto otázku.

71-80 (706) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec