muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
23.7.2016 This month I wanted to share a few quotes and philosophies that have really helped me in my journey in the Music business. Life in music is really tough sometimes; I’m not going to lie to you.
19.7.2016 ReWire je specifický softwarový protokol (jeho základy sahají do roku 1998) vytvořený ve spolupráci firem Propellerhead a Steinberg, který umožňuje vzdálené ovládání a přenos dat mezi digitálními zvukovými aplikacemi.
27.6.2016 Počínaje tímto dílem tedy začínáme samostatnou část, kde se budeme (pro někoho možná konečně :-)) věnovat ozvučování a nastavení jednotlivých nástrojů v nejrůznějších hudebních uskupeních.
24.6.2016 Hola, kytaristé, vítám vás u dalšího dílů našeho malého workshopu, kde se jen tak bez ladu a skladu necháváme inspirovat různými tématy. Dnes bych se rád podíval na jeden z nesmírně důležitých výrazových prostředků při improvizaci, a to použití tzv. alterované stupnice.
17.6.2016 ReWire je specifický softwarový protokol (jeho základy sahají do roku 1998) vytvořený ve spolupráci firem Propellerhead a Steinberg, který umožňuje vzdálené ovládání a přenos dat mezi digitálními zvukovými aplikacemi. Dané aplikace musejí v daném čase běžet na počítači vedle sebe.
14.6.2016 Tak se ke mně, přátelé, dostalo několik vašich kladných reakcí na minulý „retro“ díl. Díky a věřím tomu, že spousta z vás, co jste taky nezačali zvučit právě včera nebo se už nějaký ten pátek pohybujete po pódiích na akcích nejrůznějšího typu, máte rádi stará zařízení a přístroje, se kterými jsme někdy pracovali a které nám sloužívaly.
13.6.2016 Další díl našeho „podseriálu“, který věnujeme směrování signálu v DAW (routingu), budeme po stopách FX a Group a následně technice Sendů, které jsme rozebírali v minulých dílech, věnovat technice side-chain, která se hodně používá v moderní taneční a obecně elektronické hudbě.
3.6.2016 Jaké formát tedy zvolit pro exportovaná audio data? Samozřejmě ten nejlepší - napadne nás. A už exportujeme 192kHz, 32 bitů. Přijdeme s tím do studia: „Ty ses zbláznil, 192 kHz? Vždyť to půjde na CDčko!“ A mažete zpátky do svého studia a exoprtujete znovu buď ve 44,1 kHz a nebo 88,2 kHz.
2.6.2016 Hola, kytaristé, dneska budeme volně pokračovat, tím čím jsme minule skončili, a tím je je bossa nova. Minule jsme si ukázali jednotaktový pattern, kde jsme buď po taktu nebo po půl taktu střídali akordy. Dneska si to malinko zesložitíme a ozvláštníme.
26.5.2016 Z několika dílů tohoto seriálu si uděláme malý „podseriálek“ a budeme se věnovat směrování signálu (routingu). V minulém dílu jsme si vysvětlili, o co jde, a podívali se na stopy Group a FX. Dnes budeme pokračovat se Sendy.

161-170 (840) 

na začátek posounout vzad předešlé 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.