muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
27.11.2016 Hola, kolegové. V minulých dvou dílech jsme si ukazovali jednoduchý, můžeme říct návod, jak na kytaře vytvořit basou linku nebo tzv. walking bass. V tomto díle na tohle téma ještě volně navážeme a ukážeme si ještě další možnosti.
19.11.2016 V minulých dílech našeho „podseriálu“ jsme už probrali interní směrování v rámci projektu Cubase, následovalo směrování signálu z aplikace ReWire do Cubase, pak jsme se věnovali hardwarovým vstupům a výstupům a v minulém dílu jsme si popsali zapojení externích hardwarových jednotek a hardwarových syntezátorů.
7.11.2016 Last month, we spoke about the first two sides of CM’s seminal album Konvergience. This month lets take a look at sides three and four. Piesne z Kolovrátku or The Spinning-Wheel Song begins with tight guitar chords accompanied Varga’s beautiful chords in interesting inversion that switch every so often from minor to major tonality.
2.11.2016 Směrování signálu (9/10) -

Projekt nebo systém
Na závěr se pojďme ještě podívat na to, jaké nastavení se kam vlastně ukládá. Nastavení, které provedeme v záložkách External FX, External Instruments...
31.10.2016 Ještě pro doplnění minulého dílu o výhodách a nevýhodách digitálních pultů je třeba jako jednu z výhod zmínit celkově nižší hmotnost zejména u běžně používaných základních modelů (dražší digitály vyšších řad jsou již tedy taky slušně těžké „almárky“ :-)), ...
20.10.2016 Hola, kolegové. V minulém díle jsme si ukázali návod, jak začít se sestavováním basové linky na kytaře. Začali jsme hraním půlových not tak, že na každou první a třetí dobu taktu jsme zahráli jeden basový tón. Dneska a příště bych v tomto tématu rád pokračoval.
11.10.2016 V minulých dílech našeho podseriálu jsme se podívali na směrování signálu dovnitř Cubace a ven z Cubase. Pojďme se podívat na zapojení externích (hardwarových) efektových procesorů a hardwarových tónových generátorů (syntezátorů).
7.10.2016 Hola, kolegové. Určitě se vám tu a tu stává, že hrajete například standardy pouze v duu, řekněme se zpěvačkou či nějakým dechovým nástrojem. Jelikož nemáte basu, ale chcete, aby vám doprovody zněly plně a zajímavě, musíte si nějak pomoct sami.
2.10.2016 In my opinion, Konvergencie is best album of CM. Four sides of this double album are four sides of the same coin. These were the roads that we wanted to make as CM. It is a variant album with child choir, transformation of classic patterns, songs and also electronic improvisation music.
28.9.2016 V dnešním dílu si tedy zkusíme tak nějak celkově „zráchnout“ výhody a zároveň nevýhody digitálního (a tím vlastně i analogového) pultu. Téma „mozku“ zvukové aparatury již sice brzy opustíme, ovšem pouze coby článku signálového řetězce,...

161-170 (860) 

na začátek posounout vzad předešlé 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.