muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
27.10.2017 V minulých dílech jsme se věnovali funkcím Mute a Solo samostatně a podívali jsme se na různé speciality. Nebude překvapením, když se dnes podíváme na to, co se stane, když funkce Solo a Mute začneme používat souběžně (což samozřejmě není tak neobvyklý případ).
26.10.2017 Hello readers! This month I wanted to take a slight departure from the modern technical and theoretical topics we have been discussing lately to talk about early electronic instruments.
24.10.2017 Snímání malého bubnu shora i zespoda můžu opravdu vřele a ještě jednou doporučit, zvláště u rockových bubeníků se silným úderem (rimshot - dnes „moderní“ úhoz vedený současně do blány a o ráfek bubnu) spodní mikrofon dodá potřebné výškové spektrum, ...
22.10.2017 Welcome back! This month is part two of our in depth look at magical math in music. In last month’s article, we spoke of the discovery of phi, the golden ratio, and Leonardo of Pisa’s rabbits(?!).
13.10.2017 Hola, kolegyně a kolegové. Dneska budeme volně pokračovat v tom, co jsme tak trochu nakousli v minulém dílu. Zabývat se budeme tedy nadále stupnicí melodickou moll a jejími mody.
10.10.2017 Welcome readers! Many excellent rock players can get away with not reading music at all, so it’s very common that a great player can have limited sight reading ability. If you are playing other people’s music, you should definitely spend some time getting it together.
3.10.2017 V minulých dílech jsme se věnovali nejdříve funkci Mute a specifickému nastavení preferencí, které souvisí právě s touto funkcí. Poté jsme se věnovali funkci Solo, která sice nemá v podstatě žádné preference, ale zato je při použití této funkce uplatňovaná určitá logika.
2.10.2017 Malý buben alias bubínek, céčko, virbl atd. je, nebo může být, co se týče ozvučení, rádoby nejjednodušší součást bicí soupravy, která za ideálního stavu bubnu (naladění, osazení správnými blánami atd.), správného úhozu, hrací techniky a při použití vhodného mikrofonu vyžaduje, nebo může vyžadovat, pravděpodobně nejméně korekčních úprav.
25.9.2017 Hello readers! Welcome back. This month I wanted to talk about the first uses of keyboards in rock bands. Early rock artists like Elvis and Little Richard often used piano on their recordings, but it was in the 1960s that electronic keyboards really started to take center stage in many groups.
17.9.2017 Než přistoupíme k problematice samotného zvučení nejdůležitějšího bubnu bicí soupravy (kdo si dodnes myslí, že je to kopák, bohužel se velmi plete) - malého bubnu, tak nejdříve pár vět na zopakování z dílu 36 o bicích nástrojích...

101-110 (851) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.