přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
31.8.2016 Navážeme na naše povídání z minula o charakteristice digitálního pultu. Stránkování mezi vrstvami je jedna z věcí, která je u této platformy skutečně nová, na analogu bylo dříve prostě nemyslitelné, aby stejný fader, např. č. 1, ovládal jednou hlasitost kopáku, podruhé kytary a potřetí zpěvu.
29.8.2016 V minulých dílech jsme se podívali nejdříve na automatizaci obecně a pak na různé specifické režimy zápisu automatizace, které se hodí zejména při zápisu z hardwarových ovladačů, ale dají se použít i při...
27.8.2016  Differences and Similarities in Playing Keyboards versus Real PianoThis month I wanted to speak about the differences between the action of the acoustic piano vs the lighter plastic keys of an organ or synth.
8.8.2016 Hola, kytaristé. Nedávno jsem při poslechu jedné latinskoamerické zpěvačky, kde hrál skvělý kytarista (bohužel jsem nezjistil jeho jméno) narazil na pro mne ne příliš známý, ale zato skvěle znějící způsob, jak zahrát jeden z nejpoužívanějších akordových spojů, a to II-V-I v moll.
6.8.2016 Dnes se tedy konečně dostáváme k druhé ze dvou základních platforem - totiž k digitálnímu mixážnímu pultu. Co se týče live akcí a jejich ozvučování, digitální pulty v dnešní době jednoznačně převládají a analogové modely postupně mizí i z malých akcí a naopak se objevují v inzercích za v minulosti nebývale nízké ceny.
3.8.2016 Dosud jsme se v našem seriálu o směrování signálu v DAW bavili pouze o směrování signálu uvnitř projektu a DAW. Poměrně velkou kapitolou je ale téma, jak signál do Cubase dostat zvenku a také jak signál nasměrovat ven z Cubase v různých případech, na které ve studiu natrefíme, počínaje nahráváním.
28.7.2016 Hola, kytaristé, tento díl inspirací se budeme věnovat nadále, jak jsem minule slíbil, tzv. alterované stupnici. Pro rychlé připomenutí: Alterovaná stupnice leží na sedmém stupni melodické moll.
23.7.2016 This month I wanted to share a few quotes and philosophies that have really helped me in my journey in the Music business. Life in music is really tough sometimes; I’m not going to lie to you.
19.7.2016 ReWire je specifický softwarový protokol (jeho základy sahají do roku 1998) vytvořený ve spolupráci firem Propellerhead a Steinberg, který umožňuje vzdálené ovládání a přenos dat mezi digitálními zvukovými aplikacemi.
27.6.2016 Počínaje tímto dílem tedy začínáme samostatnou část, kde se budeme (pro někoho možná konečně :-)) věnovat ozvučování a nastavení jednotlivých nástrojů v nejrůznějších hudebních uskupeních.

101-110 (787) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.