přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
14.6.2016 Tak se ke mně, přátelé, dostalo několik vašich kladných reakcí na minulý „retro“ díl. Díky a věřím tomu, že spousta z vás, co jste taky nezačali zvučit právě včera nebo se už nějaký ten pátek pohybujete po pódiích na akcích nejrůznějšího typu, máte rádi stará zařízení a přístroje, se kterými jsme někdy pracovali a které nám sloužívaly.
13.6.2016 Další díl našeho „podseriálu“, který věnujeme směrování signálu v DAW (routingu), budeme po stopách FX a Group a následně technice Sendů, které jsme rozebírali v minulých dílech, věnovat technice side-chain, která se hodně používá v moderní taneční a obecně elektronické hudbě.
3.6.2016 Jaké formát tedy zvolit pro exportovaná audio data? Samozřejmě ten nejlepší - napadne nás. A už exportujeme 192kHz, 32 bitů. Přijdeme s tím do studia: „Ty ses zbláznil, 192 kHz? Vždyť to půjde na CDčko!“ A mažete zpátky do svého studia a exoprtujete znovu buď ve 44,1 kHz a nebo 88,2 kHz.
2.6.2016 Hola, kytaristé, dneska budeme volně pokračovat, tím čím jsme minule skončili, a tím je je bossa nova. Minule jsme si ukázali jednotaktový pattern, kde jsme buď po taktu nebo po půl taktu střídali akordy. Dneska si to malinko zesložitíme a ozvláštníme.
26.5.2016 Z několika dílů tohoto seriálu si uděláme malý „podseriálek“ a budeme se věnovat směrování signálu (routingu). V minulém dílu jsme si vysvětlili, o co jde, a podívali se na stopy Group a FX. Dnes budeme pokračovat se Sendy.
24.5.2016 Navážeme plynule na naše minulé povídání, a ještě než přikročíme k samotným pultům, řekneme si něco málo o vývoji zvučení z historického hlediska a následně o osobnosti zvukaře.
22.5.2016 I hope you enjoyed last month's intro tothis great instrument. This month I want to talk about a few more greatplayers. I also wanted to talk a little more in depth about some of the commoneffects used on a Fender Rhodes.
19.5.2016 Po pár článcích rize technických a více méně administrativních se vrátíme zase zpět ke zvuku. Povíme si o tom, jaký je rozdíl mezi různými způsoby „slučování“ kanálů do jedné „skupiny“.
18.5.2016 Po obecnějším úvodu nás čeká další pokračování v oblasti mixážních pultů, které jsem v minulém dílu nazval srdcem celého zvukového systému. Možná by ale byl přesnější a výstižnější termín mozek celého systému.
13.5.2016 Možná to sami dobře znáte. Pracujete v Cubase, ale ve studiu, kde si chcete nechat udělat finální míchačku, mají Pro Tools. Nebo pracujete v Ableton Live, ale ve studiu mají Cubase. Co teď? Přece si nebudete vybírat studio podle toho, jaký software používají.

81-90 (755) 

na začátek posounout vzad předešlé 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.