přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
8.8.2016 Hola, kytaristé. Nedávno jsem při poslechu jedné latinskoamerické zpěvačky, kde hrál skvělý kytarista (bohužel jsem nezjistil jeho jméno) narazil na pro mne ne příliš známý, ale zato skvěle znějící způsob, jak zahrát jeden z nejpoužívanějších akordových spojů, a to II-V-I v moll.
6.8.2016 Dnes se tedy konečně dostáváme k druhé ze dvou základních platforem - totiž k digitálnímu mixážnímu pultu. Co se týče live akcí a jejich ozvučování, digitální pulty v dnešní době jednoznačně převládají a analogové modely postupně mizí i z malých akcí a naopak se objevují v inzercích za v minulosti nebývale nízké ceny.
3.8.2016 Dosud jsme se v našem seriálu o směrování signálu v DAW bavili pouze o směrování signálu uvnitř projektu a DAW. Poměrně velkou kapitolou je ale téma, jak signál do Cubase dostat zvenku a také jak signál nasměrovat ven z Cubase v různých případech, na které ve studiu natrefíme, počínaje nahráváním.
28.7.2016 Hola, kytaristé, tento díl inspirací se budeme věnovat nadále, jak jsem minule slíbil, tzv. alterované stupnici. Pro rychlé připomenutí: Alterovaná stupnice leží na sedmém stupni melodické moll.
23.7.2016 This month I wanted to share a few quotes and philosophies that have really helped me in my journey in the Music business. Life in music is really tough sometimes; I’m not going to lie to you.
19.7.2016 ReWire je specifický softwarový protokol (jeho základy sahají do roku 1998) vytvořený ve spolupráci firem Propellerhead a Steinberg, který umožňuje vzdálené ovládání a přenos dat mezi digitálními zvukovými aplikacemi.
27.6.2016 Počínaje tímto dílem tedy začínáme samostatnou část, kde se budeme (pro někoho možná konečně :-)) věnovat ozvučování a nastavení jednotlivých nástrojů v nejrůznějších hudebních uskupeních.
24.6.2016 Hola, kytaristé, vítám vás u dalšího dílů našeho malého workshopu, kde se jen tak bez ladu a skladu necháváme inspirovat různými tématy. Dnes bych se rád podíval na jeden z nesmírně důležitých výrazových prostředků při improvizaci, a to použití tzv. alterované stupnice.
17.6.2016 ReWire je specifický softwarový protokol (jeho základy sahají do roku 1998) vytvořený ve spolupráci firem Propellerhead a Steinberg, který umožňuje vzdálené ovládání a přenos dat mezi digitálními zvukovými aplikacemi. Dané aplikace musejí v daném čase běžet na počítači vedle sebe.
14.6.2016 Tak se ke mně, přátelé, dostalo několik vašich kladných reakcí na minulý „retro“ díl. Díky a věřím tomu, že spousta z vás, co jste taky nezačali zvučit právě včera nebo se už nějaký ten pátek pohybujete po pódiích na akcích nejrůznějšího typu, máte rádi stará zařízení a přístroje, se kterými jsme někdy pracovali a které nám sloužívaly.

71-80 (754) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.