přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
26.7.2017 Zdravím. V minulém díle jsme si trochu procvičili velmi důležitý rytmický prvek, kterým jsou trioly. Nyní si ukážeme a zahrajeme, jak jsem slíbil, trioly zakomponované v sóle.
30.6.2017 Dnešní díl se bude věnovat tématu, které je na první pohled úplně jasné a „není tu nad čím bádat“. Pravda ale je, že když se na toto téma pustíte do diskuze, zjistíte, že na věc existují různé pohledy.
9.6.2017 Zdravím. Dnes si trochu odpočineme od hraní akordů, stupnic, přemýšlení o harmonii apod., a trochu si procvičíme jednu z nejdůležitějších věcí při hře na nástroj, a to rytmus. Z tohoto obsáhlého tématu, jsem pro dnešek vybral hraní, či lépe řečeno procvičovaní, triol.
30.5.2017 V posledních několika dílech jsme se věnovali tomu, jak v DAW automaticky měnit různé parametry zvuku/efektů. Nyní se podíváme na harmonizaci, což je vlastně automatizované přehrávání dalších (doprovodných) hlasů pro melodii.
25.5.2017 Co se týče nejběžnějších poloh mikrofonu ozvučujícího velký buben, tak se dnes můžeme setkat v podstatě se dvěma základními variantami. Jedna je umístění mikrofonu zcela uvnitř bubnu, kdy se rameno stojanu prostrčí otvorem v rezonanční bláně hlouběji dovnitř bubnu...
18.5.2017 Hola, minule jsme si ukázali jednu z možností použití tzv. devítek v bluesovém doprovodu. Dneska bych u tohoto tématu s dovolením ještě zůstal. Podíváme se na další možnosti, jak si jednoduše a efektivně zase o něco více obarvit doprovod tak, aby nám zněl zase o něco zajímavěji, a můžeme říci, že i stylověji.
3.5.2017 Stejně jako v minulých dílech týkajících se velkého bubnu, kdy jsme zmínili několik běžných typů mikrofonů, si i teď některé častěji používané modely, kterými bývá ozvučen a snímán malý buben, připomeneme.
30.4.2017 Greetings, readers! I wanted to talk about looping this month as it pertains to live performance situations. As modern keyboardists, I think it’s very important to bring a lot of sonic options to the table. This is why I like to have a few tricks up my sleeve.
20.4.2017 V dnešním díle nás čeká pokračování týkající se tématu zvučení velkého (basového) bubnu - „kopáku“. Jen chci na úvod ještě drobně zareagovat na pár připomínek, které se ke mně dostaly. Vztahovaly se ke mnou uváděným typům mikrofonů pro ozvučení basového bubnu.
17.4.2017 Hi readers. Welcome back! This month I wanted to speak about alternate controllers and control surfaces. These days there are so many options for keyboardists looking to augment their sound and add a little expression to their rigs.

71-80 (802) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.