přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
26.5.2016 Z několika dílů tohoto seriálu si uděláme malý „podseriálek“ a budeme se věnovat směrování signálu (routingu). V minulém dílu jsme si vysvětlili, o co jde, a podívali se na stopy Group a FX. Dnes budeme pokračovat se Sendy.
24.5.2016 Navážeme plynule na naše minulé povídání, a ještě než přikročíme k samotným pultům, řekneme si něco málo o vývoji zvučení z historického hlediska a následně o osobnosti zvukaře.
22.5.2016 I hope you enjoyed last month's intro tothis great instrument. This month I want to talk about a few more greatplayers. I also wanted to talk a little more in depth about some of the commoneffects used on a Fender Rhodes.
19.5.2016 Po pár článcích rize technických a více méně administrativních se vrátíme zase zpět ke zvuku. Povíme si o tom, jaký je rozdíl mezi různými způsoby „slučování“ kanálů do jedné „skupiny“.
18.5.2016 Po obecnějším úvodu nás čeká další pokračování v oblasti mixážních pultů, které jsem v minulém dílu nazval srdcem celého zvukového systému. Možná by ale byl přesnější a výstižnější termín mozek celého systému.
13.5.2016 Možná to sami dobře znáte. Pracujete v Cubase, ale ve studiu, kde si chcete nechat udělat finální míchačku, mají Pro Tools. Nebo pracujete v Ableton Live, ale ve studiu mají Cubase. Co teď? Přece si nebudete vybírat studio podle toho, jaký software používají.
12.5.2016 Hola, kytaristé, venku je asi osmatřicet, mozek nejede, takže hledat inspiraci pro tento díl není úplně snadné. :-) Jediné, na co se dá v tomto parnu myslet, je moře, piña colada a pohodová brazilská houpavá hudba. Jasně, a máme to, bossa nova!
4.5.2016 Ve směru logického toku signálu se dostáváme konečně k zařízení, které by se dalo nazvat srdcem celého zvukového systému, a to je mixážní pult. Jelikož se jedná o problematiku lehce složitější a náročnější, pravděpodobně se u ní zdržíme víc než jeden díl.
30.4.2016 V několika následujících dílech tohoto seriálu se budeme věnovat tématu směrování signálu (anglický název routing), což je obecně pro práci se zvukem tématem poměrně zásadním.
22.4.2016 Ne, to není omyl. Nový díl seriálu jsme neponechali v angličtině omylem. Došlo nám ale, že máme jedinečnou příležitost naplnit jednu z hlavních rolí Muzikusu - roli vzdělávací. Ne, naší ambicí není naučit vás anglicky. Od toho jsou kurzy, učebnice a slovníky.

101-110 (771) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.