přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
30.1.2016 Když už jsme se v problematice vedení signálu pozastavili obecně i konkrétněji u mikrofonního kabelu, nelze na tomto místě nezmínit něco, čeho při naší práci neustále a bohatě využíváme a co nám velmi ulehčuje náš mnohdy trpký zvukařský život - a to je symetrické vedení signálu, v zahraniční terminologii je užíván výraz balanced - symetrický a unbalanced - nesymetrický.
23.1.2016 V minulém díle seriálu jsme načali teorii o tom, jak propouštět zvukový signál skrz bránu, která je řízená z MIDI. Jak to v praxi funguje?
Nejdříve musíme v dané zvukové stopě (v našem příkladě base) požadovaný plug-in vložit mezi efekty Insert.
21.1.2016 V tomto díle bych se rád zaměřil na několik velmi významných klávesistů, kteří se velkou měrou podíleli na vývoji techniky hry na rockové klávesy. Tito pánové v podstatě napsali učebnici toho, co hrát, a přenesli hru na klávesové nástroje do popředí.
18.1.2016 Tématem tohoto článku je automatizace mixu v softwarových digitálních audio pracovních stanicích (DAW). Obecně to může být Cubase, Pro Tools, Sonar, Studio One, Logic a další.
12.1.2016 Hola všichni kytaristé a kytaristky. Spolu s redakcí Muzikusu jsem pro vás připravil nový kytarový workshop, kde si budeme ukazovat použití všeho, co jste se dozvěděli o hudební teorii, v praxi. Jednotlivé díly nebudou tentokráte na sebe nijak navazovat, ale bude se vždy jednat pouze o jedno krátké, někdy lehčí, někdy složitější, téma, které si zde nastíníme.
10.1.2016 Naše pátrání po stupních durové stupnice nás tentokrát zavede na její pátý stupeň, kde leží modus, který se nazývá mixolydický. Prozradíme si něco o jeho vztahu k blues a moderní muzice a také jak s ním naložit v doprovodech a sólové improvizaci.
2.1.2016 V jedenáctém díle jsme si ukázali praktické použití dórského modu a přesvědčili se, že pod zdánlivě archaickými názvy církevních modů se skrývá tónový materiál běžně používaný v moderní muzice. Dnes budeme tedy v tomto duchu pokračovat a posvítíme si na další z těchto modů.
30.12.2015 Často se píše, že konkrétní sekvencery dokážou kvantizovat MIDI, ale k čemu vůbec taková vlastnost slouží? Jak nám může v práci pomoci? Na to se budu snažit odpovědět v následujících řádcích.
29.12.2015 Hola, kolegové kytaristé, dnes tady máme poslední a závěrečný díl našeho seriálů o akordech. Věřím, že alespoň některé s vás jsem něčemu přiučil či něčím inspiroval. Tento závěrečný díl bych rád věnoval takovému stručnému shrnutím všech důležitých témat, která jsme zde rozebírali.
28.12.2015 Když už řešíme mikrofonní kabely, nemůžu se v tomto bodě z profesního hlediska nepozastavit několika slovy u jejich výroby, čili pájení a následné funkční kontroly.

101-110 (747) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.