přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
workshopy
6.8.2016 Dnes se tedy konečně dostáváme k druhé ze dvou základních platforem - totiž k digitálnímu mixážnímu pultu. Co se týče live akcí a jejich ozvučování, digitální pulty v dnešní době jednoznačně převládají a analogové modely postupně mizí i z malých akcí a naopak se objevují v inzercích za v minulosti nebývale nízké ceny.
3.8.2016 Dosud jsme se v našem seriálu o směrování signálu v DAW bavili pouze o směrování signálu uvnitř projektu a DAW. Poměrně velkou kapitolou je ale téma, jak signál do Cubase dostat zvenku a také jak signál nasměrovat ven z Cubase v různých případech, na které ve studiu natrefíme, počínaje nahráváním.
28.7.2016 Hola, kytaristé, tento díl inspirací se budeme věnovat nadále, jak jsem minule slíbil, tzv. alterované stupnici. Pro rychlé připomenutí: Alterovaná stupnice leží na sedmém stupni melodické moll.
23.7.2016 This month I wanted to share a few quotes and philosophies that have really helped me in my journey in the Music business. Life in music is really tough sometimes; I’m not going to lie to you.
19.7.2016 ReWire je specifický softwarový protokol (jeho základy sahají do roku 1998) vytvořený ve spolupráci firem Propellerhead a Steinberg, který umožňuje vzdálené ovládání a přenos dat mezi digitálními zvukovými aplikacemi.
27.6.2016 Počínaje tímto dílem tedy začínáme samostatnou část, kde se budeme (pro někoho možná konečně :-)) věnovat ozvučování a nastavení jednotlivých nástrojů v nejrůznějších hudebních uskupeních.
24.6.2016 Hola, kytaristé, vítám vás u dalšího dílů našeho malého workshopu, kde se jen tak bez ladu a skladu necháváme inspirovat různými tématy. Dnes bych se rád podíval na jeden z nesmírně důležitých výrazových prostředků při improvizaci, a to použití tzv. alterované stupnice.
17.6.2016 ReWire je specifický softwarový protokol (jeho základy sahají do roku 1998) vytvořený ve spolupráci firem Propellerhead a Steinberg, který umožňuje vzdálené ovládání a přenos dat mezi digitálními zvukovými aplikacemi. Dané aplikace musejí v daném čase běžet na počítači vedle sebe.
14.6.2016 Tak se ke mně, přátelé, dostalo několik vašich kladných reakcí na minulý „retro“ díl. Díky a věřím tomu, že spousta z vás, co jste taky nezačali zvučit právě včera nebo se už nějaký ten pátek pohybujete po pódiích na akcích nejrůznějšího typu, máte rádi stará zařízení a přístroje, se kterými jsme někdy pracovali a které nám sloužívaly.
13.6.2016 Další díl našeho „podseriálu“, který věnujeme směrování signálu v DAW (routingu), budeme po stopách FX a Group a následně technice Sendů, které jsme rozebírali v minulých dílech, věnovat technice side-chain, která se hodně používá v moderní taneční a obecně elektronické hudbě.

101-110 (783) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.