přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraSteve Bailey

4.7.2011 | Autor: Zlatina Jeřábková | sekce: pro muzikanty video
Je to šílenec posedlý ne ledajakou basovou kytarou, ale šestistrunnými bezpražcovými modely. Pro něj to není jen výzva, a už vůbec ne póza. Steve Bailey si hru na ni náramně užívá. Než však k tomuto bodu dospěl, v mládí prošel obdobím, kdy dvanáct hodin denně cvičil a snažil se přiblížit se technicky svým idolům Stanleymu Clarkeovi a Jacovi Pastoriovi. Jeho další láskou se stal kontrabas, odkud k bezpražcové basové kytaře byl už jen krůček.

VIDEO: Steve Bailey

autor: Zlatina Jeřábková


Vzdělával se na Severotexaské univerzitě a na Univerzitě v Miami. Časem se vypracoval na všestranného hráče. Spolupracoval mimo jiné s bebopovými mistry Dizzym Gillespiem a Jamesem Moodym, smoothjazovým pianistou Davidem Benoitem i rockovými legendami jako Jethro Tull, Lynyrd Skynrd či Jonem Andersonem (YES), countryovým klasikem Williem Nelsonem či s japonským New Age multiinstrumentalistou Kitaro. Na projektech dělal také s dalšími velkými milovníky basových nástrojů, jako jsou John Patitucci nebo Billy Sheehan, a především s Victorem Wootenem, se kterým navíc pořádá speciální vzdělávací „basové kempy“ Bass at the Beach a pracuje s ním i na instruktážních materiálech. Bailey se tak vypracoval nejen jako hráč všemožných stylů, ale i jako učitel, takže to po kariérní stránce dotáhl až na vyučujícího Na Severokalifornské univerzitě. Díky bohatým zkušenostem se navíc osobně podílel na navrhování svých šestistrunných signovaných modelů u Fenderu i u Warwicku. O spolupráci s poslední jmenovanou firmou, ale i o svých celoživotních zkušenostech Steve Bailey povyprávěl Muzikusu při setkání na letošním ročníku veletrhu Musikmesse ve Frankfurtu.

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-video/Steve-Bailey~04~cervenec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.