muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraRockové kurzy – elektrická kytara I: Spojování power akordů

25.8.2011 | Autor: Jan Militký | sekce: pro muzikanty video
Vítám všechny z vás, kdo se pokouší trefit do šesti strun, u kytarového workshopu Rockových kurzů! V tomto díle si posvítíme na stavbu takzvaných „power chords“ a jejich vzájemné spojování. Pro někoho to nejspíš bude nuda nad známou rutinou, pro jiného však cenná informace, jak s tímto ryze kytarovým fenoménem zacházet. A když už píšu „kytarovým“ musím zdůraznit, že v případě power akordů se bude jednat výhradně o elektrickou kytaru, navíc zpravidla s distortionem – tedy zkresleným zvukem.
V tabulaturách najdete tři příklady možných spojení power akordů C F G. Liší se pouze v použitých obratech – příklad 1) začíná základním tvarem akordu C, příklad 2) jeho sextakordem (druhý obrat, začínající na tercii), příklad tři pak jeho tzv. kvartsextakordem (třetí obrat, který začíná na kvintě). Spoje s následujícími akordy F G jsou voleny vždy nejkratší cestou, přičemž někdy se nabízejí dvě různé varianty řešení. Další možnosti pak skýtají vzdálenější akordické spoje, při praktickém použití vás však naznačené možnosti zpravidla nezradí – vždy záleží na celkovém aranžmá a harmonicko-melodickém kontextu. Podrobnou instruktáž najdete na videu. Ať vám to hraje!

VIDEO: Rockové kurzy – elektrická kytara I: Spojování power akordů

autor: Jan Militký

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-video/Rockove-kurzy-elektricka-kytara-Spojovani-power-akordu~25~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.