přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraRockové kurzy – elektrická kytara II: Arpeggia přes tři struny, power akordy v moll

20.9.2011 | Autor: Honza Militký | sekce: pro muzikanty video
V tomto díle navážeme na spojování power akordů z předchozí lekce a nejprve si ukážeme jeden melodický tip, který na ně lze použít. Vyjdeme ze stejného akordického sledu C–F–G a zkusíme tuto harmonii melodicky opsat pomocí arpeggií přes tři struny. K akordickým tónům akordů F a G (f–a–c, g–h–d) přidáme ještě jako melodické tóny jejich doškálné sekundy (g, a) ve stupnici C dur.
Pokračovat budeme obraty mollového power akordu (tabulatura příklad 1) a pro přehlednost ho v již probraném sledu pouze zaměníme za původní paralelní durový (tabulatura příklad 2). Místo akordu C tedy použijeme Ami. Zajímavějšího zvuku mu dodáme takzvanou prodlevou na prázdné struně (A), kterou budeme hrát nejen do akordu Ami, ale také do F i G. Vznikne tak sled s lomenými značkami Ami F/A G/A. Písmeno za lomítkem (případně pod ním) označuje basový tón, podrobnou instruktáž s názornými ukázkami najdete na videu.

VIDEO: Rockové kurzy – elektrická kytara II: Arpeggia přes tři struny, power akordy v moll

autor: Jan MilitkýRockové kurzy – elektrická kytara II - příklad 1Rockové kurzy – elektrická kytara II - příklad 2

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-video/Rockove-kurzy-elektricka-kytara-II-Arpeggia-pres-tri-struny-power-akordy-v-moll~20~zari~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.