přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýRichard Hinks

20.12.2011 | Autor: Zlatina Jeřábková | sekce: pro muzikanty video
Na své jarní turné po Evropě si kanadský hudební dobrodruh Devin Townsend vzal zatím ne příliš známou britskou kapelu Aeon Zen. Vlastně, pojem „kapela” v konkrétním případě se snad ani nejeví jako nejvýstižnější. Jedná se spíše o jednočlenný projekt multi-instrumentalisty Richarda Hinkse (ovšem milovníka především basových kytara), který si muzikanty do studia i na koncerty jen najímá (jako např. zpěváka SILENT CALL Andiho Kravljace a klávesistu DRAGONFORCE Vadima Pruzhanova, kteří jej doprovodili ji na březnový koncert v Praze).
Všestranně nadaný Hinks, student londýnské Goldsmith’s University má klasické hudební vzdělání a jeho vkus se vyznačuje vskutku obrovským rozpětím. Tato skutečnost se nevyhnutelně projevuje i v jeho vlastní tvorbě. První dvě desky Aeon Zen A Mind's Portrait (2009) a The Face of the Unknown (2010) jsou poměrně komplexní záležitostí. Jsou ale přitom velmi chytlavé. V době, když byl v Praze, měl mladý workoholik již rozdělanou práci na svém třetím studiovém albu, které stejně jako jeho předchůdce vyjde pod hlavičkou vlastního Hinksova labelu Time Devide Records.

VIDEO: Richard Hinks

autor: Zlatina Jeřábková

Psáno pro: časopis Muzikus 2012/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-video/Richard-Hinks~20~prosinec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.