muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraPer Schelander

25.8.2011 | Autor: Zlatina Jeřábková | sekce: pro muzikanty video
Uplynuly již tři roky od doby, kdy do švédské progresivní kapely Pain of Salvation byl přizván jejich rodák Per Schelander. Do řad skupiny musel nastoupit doslova ze dne na den. Z jakéhosi důvodu stockholmskému baskytaristovi přes jeho ochotu a pohotovost dosud nebyla udělena role řadového člena POS. Kvůli práci ve skupině, o které od prvního okamžiku, kdy ji spatřil, věděl, že je to JEHO KAPELA, přitom už v roce 2009 odešel od jiných progresivistů - Royal Hunt, a moc času mu dnes již nezbývá ani na hardrockery House of Shakira. Ve volných chvílích je nakonec rád, když skládá hudbu aspoň se svým bratrem Jörgenem Schelanderem. Ovšem vzhledem ke skutečnosti, že si do toho všeho musí přivydělávat jako radní na půl úvazku ve stockholmském předměstí Sundbyberg, vlastní tvorba zatím leží ladem.
Dlouholetý ctitel basových kytar od Fendru si vloni v říjnu před vystoupením POS v pražském klubu Futurum s námi o tom všem rád popovídal a k tomu představil na kameru baskytaru od polské firmy Mayones, svůj EBS zesilovač a veškeré efekty, se kterými vyrazil na turné. Mimo to Per, který se k hraní dostal v poměrně pozdním věku (patnácti let), zavzpomínal i na svá studia na hudebním institutu v Los Angeles…

VIDEO: Per Schelander

autor: Per Schelander

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-video/Per-Schelander~25~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.