muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraGroove měsíce - Living Colour – Never Satisfied

3.7.2011 | Autor: Marek Haruštiak | sekce: pro muzikanty video
V dnešním groovu měsíce si vzpomeneme na zásadní kapelu mého mládí – Living Colour. Ukázka pochází z v pořadí třetí desky (Stain), která ale byla první, na které se objevil basový experimentátor a zvukový kouzelník Doug Wimbish. Jejich největší sláva proběhla na počátku 90. let, kdy jako jedni z prvních začali kombinovat funk a r´n´b s metalem. Dokonce předskakovali na turné s Rolling Stones a dostali se i do tabulek nejvýznačnějších hard-rockových kapel historie. Co člen, to podivuhodná osobnost,ono se říká Moeller technika, ale česky by to mělo být Moellerova technika, údery dle Moellerovy techniky etc. a je to samozřejmě znát i na jejich hudbě. Doug Wimbish je znám jako excelentní baskytarista s celou škálou netradičních technik a hlavně přístupu ke klasickému zvuku baskytary. Doporučuji navštívit jeho osobní webové stránky, abyste pochopili šíři jeho záběru – I am not just a bassplayer, I am a sound system!

VIDEO: Groove měsíce - Living Colour – Never Satisfied

autor: Marek Haruštiak

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-video/Groove-mesice-Living-Colour-Never-Satisfied~03~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.