muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukiRig MicroAmp - kompaktní kytarové kombo s výkonem až 15 W

10.11.2019 | Autor: Jezz. | sekce: pro muzikanty - testy
Kombíčko na baterky s plug-iny v zádech
Italskou značku IK Multimedia si nemusíme představovat, protože ji, stejně jako jejich rodinu produktů iRig, znáte jistě velmi dobře. Dnes se podíváme na novinku, kterou uvedli letos na NAMM Show. Jedná se o minikombíčko pro cvičení doma i na cestách iRig MicroAmp.

iRig MicroAmp - kompaktní kytarové kombo s výkonem až 15 W


Obsah balení
Samotné kombíčko je uloženo v ochranných plastových žebrech, zabalené do igelitového sáčku. V krabici dále najdeme 6 AA baterií, 3/8-5/8” adaptér pro přišroubování na stojan, lightning microUSB kabel (0,6 m) pro připojení iPadu/iPhonu, USB micro USB (0,6 m) pro připojení k počítači. Kombíčko je skutečně kompaktní, měří pouhých 21 x 12,5 x 15,5 cm a váží, i s 6 AA bateriemi, pouhých 1,40 kg (1,26 kg bez baterií).

Popis
Kombíčko je vyrobeno ponejvíce z plastu, na omak působí ale příjemně, a s ohledem na ochranné lišty na kratších hranách nemám strach, že by něco nevydrželo. Ochranný gril reproduktoru je, hádám, klasický, kovový. Repro se ukrývá ještě za molitanem, takže nevidíme nic a musíme se podívat do popisků, kde se dozvíme, že tam je čtyřpalcový drobeček. Na spodní straně najdeme závit pro přišroubování stojánku a díky zmíněnému 3/8-5/8” adaptéru lze použít jakýkoliv stojan na mikrofon nebo dokonce tripod, jaký máte třeba pro foťák nebo telefon. Zadní straně vévodí šachta pro 6 AA baterií, v levém horním rohu najdeme 1/4” výstup na reproduktor a vstup pro napájecí adaptér. Na bocích není nic, takže hurá k horní straně, kde se nachází vše podstatné. Je tam totiž ovládací panel a konektory. Zleva doprava v zadní řadě tlačítkový spínač, 6,3mm vstup pro kytaru, 3,5mm aux stereo jack pro připojení externího přehrávače, 3,5mm stereo jack sluchátkového výstupu a micro USB pro připojení iPadu či Macu/PC. V prostřední řadě je pět otočných ovladačů: Gain, Bass, Mid, Treble a výstupní hlasitost (Volume). A konečně v přední řadě jsou tři podsvícená tlačítka, která volí kanál: Clean (zelená), Drive (oranžová) a Lead (červená).

iRig MicroAmp - kompaktní kytarové kombo s výkonem až 15 W


Zvuk
Patnáct wattů výkonu není málo a na běžné cvičení bohatě postačí, charakter zvuku odpovídá cenové hladině. Určitým limitem je malý reproduktor, nicméně i při zapojení sluchátek nebo bedny zaznamenáte méně basů a dynamiky. Je škoda, že zesilovač při nastavení hlasitosti od hodnoty 5 a výše celkem dost šumí, a to i na kanálu Clean. Platí pro použití interního reproduktoru i pro zapojená sluchátka. Je zřejmé, že se investovalo hlavně do převodníků a možností využívat plug-iny, takže se na to hned také vrhneme.

IK Multimedia sídlí v italském městě Modena, které je mimořádně známé především díky automobilovému průmyslu a značkám, jako jsou Ferrari, De Tomaso, Lamborghini, Pagani nebo Maserati.

Připojení iPadu
A tady začíná ta pravá zábava. USB/lightning kabelem propojíte s iPhonem nebo iPadem, spustíte klidně hned s iOS dodávaný GarageBand, a kombíčko ožije. Na obrazovce volíte aparáty, krabičky, nakroutíte nastavení a kombíčko to hned reprodukuje. Dále můžete využít možnosti aplikace AmpliTube CS nebo UA (pro mobilní zařízení, nabízí 10 zesilovačů / 26 efektů) nebo softwaru AmpliTube 4 (pro PC i Mac, nabízí 9 zesilovačů / 10 efektů), které výrobce nabízí ke stažení, a to zdarma. Zvuk je lepší a aparáty si užijete hlavně při zapojení sluchátek.

iRig MicroAmp - kompaktní kytarové kombo s výkonem až 15 W


Kombo je vlastně také zvuková karta
Takže můžete do GarageBandu, AmpliTube nebo jinam rovnou kytaru nahrávat ve špičkové kvalitě 24 bitů/96 kHz. A protože třeba právě AmpliTube nabízí vedle metronomu také bubeníka a čtyři smyčky, možná vás cvičení začne nakonec i bavit.

Shrnutí
Kombíčko nabízí opravdu rozsáhlé možnosti, jak připojení, provozu, tak zvuků. Možnost vyzkoušet si celou řadu slavných aparátů a krabiček ocení nejen začátečníci, ale i ostřílení hráči. A to vše v kompaktním formátu, který se vejde možná i do většího gigbagu. Díky fungování na baterie můžete hrát kdekoliv, třeba venku, ale taky v autobuse na šňůře nebo v hotelovém pokoji s nohama pod peřinou. Skvělá je možnost připojení sluchátek a přímého nahrávání zapojené kytary.

Info:
iRig MicroAmp je kompaktní kytarové kombo s výkonem až 15 W, třemi analogovými kanály Clean, Drive a Lead, převodníkem iOS/USB a možností bateriového napájení. Cena je 4390 Kč.

Plus:
připojení iPhonu/iPadu/Macu/PC a plug-iny
provoz na baterie
sluchátkový výstup
rozsáhlé možnosti nastavení zvuku v aplikacích
možnost nahrávání
možnost použít adaptér

Mínus:
Vestavěný reproduktor.
Žádné madlo, není ho za co nosit.

Technická specifikace
výkon adaptér – 15 W, baterie – 7,5 W
reproduktory 2x 4 ”
výstup pro ext. repro ano
výstup pro sluchátka ano
počet kanálů 3
efektová smyčka ne
hmotnost 1,26 kg
rozměry 210 (d) x 125 (h) x 155 (v) mm
footswitch ne
typ DSP + solid state
příslušenství kabel k iPhonu/iPadu, USB/microUSB, redukce pro tripod


https://www.ikmultimedia.com/products/irigmicroamp/

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/iRig-MicroAmp-kompaktni-kytarove-kombo-s-vykonem-az-15-W~10~kveten~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.