přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukZoom SB 246 - streetboxx

20.7.2007 | Autor: Cyril Kříž | sekce: pro muzikanty - testy

Zoom SB 246

Streetboxx je zařízení spojující sekvencer, sampler a multiefekt do jedné kompaktní, přenosné plastové krabičky. Obsahuje podsvícený displej, svítící tlakově citlivá tlačítka, MIDI a audio vstup, sluchátkový výstup s regulací hlasitosti... Co se týče zvuků, najdeme v něm přes pět set samplů určených především pro hip hop.
Pokud doufáte, že vám Streetboxx může sloužit jako automatický bubeník plný realistických zvuků, asi budete zklamáni. Tato mašinka je evidentně určena pro elektronickou produkci a naprostá většina samplů je směřována tímto směrem. A jak hraje? Není to špatné. Na první poslech překvapí údernost zvuků, na maximální sílu stisku tlačítek perkusivní zvuky docela pěkně "kopou", což je jednoznačné plus. V nabídce jsou různé ruchy, scratche a jiné "vinylové" zvuky. Streetboxx obsahuje také samply kytar, smyčců a dalších náladotvorných nástrojů. Nahrané jsou dobře a budou se jistě hodit. Basy nehrají tak pevně a průrazně, jak bych si představoval, ale to bude tím, že mám zkušenosti s mnohem dražším vybavením určeným pro úplně jinou cílovou skupinu. Kromě typických hiphopových subbasů zde najdeme například acidové zvuky ve stylu tb303. Chybí mi víc realistických bicích zvuků. Ne všechny, obzvláště syntetické zvuky, jsou zajímavé. To je ale čistě věc vkusu.
Streetboxx jistě není použitelný jen pro klasický hip hop, umím si představit, že s ním lze vytvářet i podklady pro jiné příbuzné styly (R´n´B, abstraktní hip hop a la DJ Krush...), i když asi ne plnohodnotně.
Co si budeme namlouvat, jedná se o hračku, nikoli o profesionální kus hardwaru. Nicméně mnoho zvuků, které obsahuje, je opravdu seriózně použitelných. Pro začínajícího, mladého producenta nebo hiphopovou kapelu, která má hluboko do kapsy, nevlastní počítač, ale potřebuje něco levného a šikovného, se na první hudební pokusy nemusí jednat o špatnou volbu. Doporučuji zajít do obchodu a pohrát si. Možná zjistíte, že Streetboxx za 4990 Kč je pro vás to pravé.


Technická specifikace:
USB rozhraní: ne
MIDI In/Out/Thru: In/ne/ne
zálohování pomocí Sys: Exne
počet presetů továrních/uživatelských: drum kity 80/47, patterny 210/301
výstup na sluchátk: aano
expression pedál: vstup na foot switch
napájení: nutno dokoupit
slot na paměťovou kartu: ne
rozměry: 217,9 x 182,6 x 35,5 mm
konstrukcep: last, dole kov
váha: 680 g
editace parametrů: tlakově citlivá tlačítka
mikrofonní vstup: audio in
displej: podsvícený LED
zvuková kvalita: 16 bitů/44,1 kHz
manuál/návod k obsluze: cz
další příslušenství: volitelně foot switch

Psáno pro: časopis Muzikus 2007/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Zoom-SB-246~14~cervenec~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.