muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyYamaha YC61 - nástroj s waterfall klaviaturou

01.07. | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Yamaha YC61 - nástroj s waterfall klaviaturou


Všechno dobré uvnitř jednoho nástroje

Yamaha nemohla zůstat pozadu a loni v létě přinesla na trh klávesový nástroj pro živé hraní, který v sobě obsahuje sekce piano, elektrické piano, syntezátor a varhany. Podobný koncept známe i od jiných výrobců, pojďme se ale pod kůži podívat této sympatické Yamaze. Měl jsem tu možnost nástroj několik týdnů testovat a porovnávat jej s konkurenčními.

Yamaha YC61 je malý na první pohled velmi hezký nástroj. Není to žádná plastová krabička, vrchní kryt je plechový a celkově nástroj působí velmi seriózním dojmem. Má k dispozici 61 kláves, o klaviatuře se ještě rozepíšu níže. Na začátku roku 2021 přibyly do rodiny YC ještě dva další nástroje - YC73 a YC88. První jmenovaný má plastovou klavírní mechaniku a 73 kláves, druhý jmenovaný má 88 kláves, dřevěné klávesy, a je tedy předurčen především pro znalé klavíristy.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Yamaha-YC61-nastroj-s-waterfall-klaviaturou~01~cervenec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.