muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraYamaha NCX5 - klasická (nylonová) akustická kytara se systémem snímání Atmosfeel

04.09. | Autor: Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty - testy

Yamaha NCX5 - klasická (nylonová) akustická kytara se systémem snímání Atmosfeel


Společnost Yamaha přichází na trh s reedicí své úspěšně řady klasických elektroakustických kytar (tedy kytar s nylonovými strunami), kterou známe již nějakou dobu pod označením NCX a NTX. Nástroje s označením NCX odpovídají rozměrem, tvarem těla, a hlavně šířce krku klasickým kytarám, tak jak je známe.

Oproti tomu řada NTX je celkově přizpůsobena hráčům, kteří jsou zvyklí spíše na kulatější a užší tvar krku nebo jej nějakých důvodů preferují. Vlastnil jsem řadu let k velké spokojenosti předchozí model NCX2000FM, a tak jsem byl moc zvědavý, co se změnilo či vylepšilo.

Yamaha NCX5
NCX pětka je tedy nyní nejvyšší z této modelové řady. K dispozici jsou ještě levnější NXC3 a NCX1. Rozdíly jsou především v materiálech. Tato kytara, kterou mám k dispozici k testu, je vyrobena přímo v Japonsku v dílně Yamahy a její cena se pohybuje okolo 50 000, což je o půlku méně než ten předešlý japonský model NCX2000FM, a to už je znát.
Jde tedy o klasickou kytaru, která je díky své konstrukci i vybavením určena spíše k zapojení do vhodného zesilovače či přímo do mixpultu. Přední deska je klasicky smrková (samozřejmě masiv), luby a zadní deska jsou vyrobeny z masivního ořechu. Tady je první změna oproti předešlému modelu, který byl vyroben tradičně z palisandru či javoru.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Yamaha-NCX5-klasicka-nylonova-akusticka-kytara-se-systemem-snimani-Atmosfeel~04~zari~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.