přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukXvive U2 Wireless Guitar Systém - bezdrátový digitální kytarový systém

13.8.2018 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - testy

Xvive U2 Wireless Guitar Systém - bezdrátový digitální kytarový systém


Tak na tohle jsem se fakt těšil. Na to, že si vyzkouším bezdrát, aniž bych půl hodiny studoval příruční manuál či si ho musel stahovat z netu a podobně.

Myslíte, že přeháním? Ale vůbec ne. I jako tvrdošíjný zastánce kabelu jsem pořád pošilhával po wireless systémech už jenom proto, že zakopávat o kabely či si po nich dupat mně vždy čas od času začne vadit. Navíc ona představa toho kablíku od vysílačky ke kytaře a vysoká náročnost na jeho mechanickou výdrž... Zvláště při výměně kytar... No vida, a řešení je tady. Plug and play.

Popis
Úhledná krabička obsahuje vysílačku (transmitter), přijímač (receiver) a napájecí kabel USB. Obě dvě základní zařízení jsou vyrobena z plastu ABS, což je akrylonitrilbutadienstyren, průmyslový kopolymer, vysoce odolný vůči mechanickému poškození a namáhání. Takže první plus. Každé zařízení má otočný, výklopný jack, kdy se dá nastavením zapojit u vysílače do jakéhokoli vstupu na kytaru, ať už vnějšího či vnořeného (jako např. u Stratocasterů). Navíc zpětně při zapojení se dá otočením vlastního zařízení přizpůsobit každému nástroji.
I u aparátu tak nemusí trčet do prostoru, takže vám ho horliví pomocníci při rychlém uvolňování pódia na festivalech neurazí. Takže další plus.
Na obou zařízeních najdeme vypínač On, kterým se uvádějí do činnosti, dále tlačítko Channel, které pracuje v režimu až čtyř kanálů a dvě LED diody. První, Audio, signalizuje zapnutí zařízení a druhá, označená symbolem baterie, naznačuje červeným světlem, zda je vestavěná dobíjitelná lithium-iontová baterie dostatečně nabitá.
Ještě zmínka o napájecím kabelu. Můžete s ním nabíjet obě zařízení najednou, což je velká výhoda.

Jak to zapojit
Jednoduše. Vezmete vysílačku, vrazíte ji do kytary, totéž uděláte s přijímačem do aparátu nebo do vstupu k pedalboardu (či ke switchi pro více kytar). Zapnete obě zařízení a... Můžete začít hrát. To je celé. Když náhodou zjistíte, že na vaší frekvenci už vysílá jiný muzikant, jednoduše přepnete kanál, a ono se to opět spáruje. A zase - to je celé!

A jak to funguje?
Osobní dojem je vysoce pozitivní. Chodil jsem se zařízením po baráku, chodil jsem i mimo zkušebnu a do uvedené vzdálenosti zařízení fungovalo bezchybně. Uvádím tuto skutečnost i proto, že některým systémům vadí překážky při přenosu signálu. „Ú-dvojkám“ tedy ne.
Zkusil jsem to nejen na elektrické kytary a stack Marshall či kombo Fender, ale i na elektroakustické kytary a akustická komba. Žádný problém. Vyzkoušel jsem vedle klasické kombinace kytara - aparát i spojení kytara - pedalboard. Bez problémů. Dokonce jsem vyzkoušel i to, že jsem vysílač umístil do výstupu switche pro čtyři kytary a přijímač byl na vstupu do pedalboardu. Vím, to už postrádá to základní využití, ale chtěl jsem to prostě vyzkoušet. Výsledek? Bez problémů.
Zvuk? Nezaznamenal jsem rozdíl. Navíc jako milovník zkreslení kytary jsem zaznamenal nakopnutí aparátu, což mi jednoznačně vyhovovalo. Šlo to tzv. za rukou? Ano. Dynamika? Žádný problém.
A ještě jedna příjemná vychytávka: Firma nabízí několik barevných provedení, takže na své si přijdou i ti, co by chtěli kupříkladu ke svému White Falconu spíše bílý než černý bezdrát. Dokonce i pro akustické kytaristy je zařízení v provedení wood.

Resumé?
Ať už se jedná o větší pódia či malé kluby, je to ulehčení úplně parádní. S gustem jsem si na to zahrál a vyhovovalo mi to. Na stadiónech nehraju a hrát nebudu, takže mi ten dosah plně stačí. Takže si to pořídím.

Info:
Xvive U2 je bezdrátový digitální kytarový systém s dosahem 30 metrů s nabíjením přes USB a dobou provozu při plném nabití baterií cca 5 hodin. Cena je 3637 Kč.

Plus:
cena
jednoduchost používání
napájecí kabel s rozdvojením
čtyřletá záruka

Mínus:
Při tomto poměru cena/užitnost jsem fakt nic nenašel.

Technická specifikace:
přenosová frekvence 2,4 GHz
dosah signálu cca 30 m
frekvenční rozsah 20–20 000 Hz
maximální SPL 103 dB
celkové harmonické zkreslení méně než 0,05%
provozní teplota -10 °C až +50 °C
vzorkovací frekvence 24 bitů/48 kHz, nekomprimované digitální vysílání
počet kanálů 4 (přednastavené)
doba provozu na jedno nabití 4–5 hodin (indikace nabití)

Web
www.xviveaudio.com

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Xvive-U2-Wireless-Guitar-System-bezdratovy-digitalni-kytarovy-system~13~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.